zawodówka w niemczech czy studia w anglii

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Bardzo bym Was prosił o poradę. Od września idę do LO dla dorosłych. 3 lata to nie jest wiele czasu , żeby nauczyć się języka perfekt, więc pasuje się skupić na jednym. Interesuje mnie programowanie. Jest nawet taki kierunek w zawodówce w Niemczech. I się zastanawiam, czy uczyć się angielskiego na studia w anglii (informatyka, programowanie), czy zawodówka w niemczech o spec. programowanie aplikacji. Proszę tylko, żeby nie pisać odpowiedzi typu "Niemcy, BO MI SIĘ PODOBAJĄ", tylko konkretne uzasadnienia. Nie mogę się zastanowić , bo nie znam za i przeciw. Nie wiem, jakie są perspektywy po zawodówce, a jakie po studiach, gdzie jest trudniej (tak - "gdzie jest trudniej", bo czytałem na internecie, że Polacy nie wytrzymują mentalności Niemców i wracają masowo do domu). Każdą wypowiedż będę brał pod uwagę. PozdrawiaM!
Wg mnie, lepsza bedzie zawodowka w Niemczech, bo tam mozesz miec wiecej 'hands-on' doswiadczenia. Przeczytaj dokladnie programy tych Uczelni, bo najwazniejsze jest doswiadczenie.
Nikt Ci nie powie gdzie dla Ciebie bedzie lepiej pozniej pracowac, bo moze sie okaze, to tobie akurat Niemcy beda odpowiadaly - (poszukaj na internecie jakie sa perspektywy o prace), a moze UK.
Wszystko zalezy jaki masz charakter, jednemu podoba sie, jak i pasuje to a drugiemu to.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa