Średnia ocen z rozszerzeń

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, mam pytanie. W większości unis macie wymagania co do średniej z 3-ech przedmiotów rozszerzonych. I tutaj mam pytanie: ponieważ będę mieć 4 rozszerzenia to czy one wszystkie będą brane pod uwagę czy jeśli jedno z nich mi nie pójdzie zignorują to i wezmą te, z których mam wystarczającą ilość%?
Sama nie mam doświadczenia z 4 rozszerzeniami. Może ktoś inny się wypowie bardziej konktretnie. Jeśłi z wszystkich czterech jesteś mocna, to z pewnością Ci pomogą (nabiją punktów w UCAS). Jeśłi przewidujesz, że czwarty przedmiot może Ci pójść gorzej, musisz wziąć pod uwagę jaki to będzie miało wpływ np. na średnią z całej matury. Czasami uniwerki podają minimalną średnią z matury. Uniwerki zwracają uwagę, że lepiej zdać mniej egzaminów na wyższą ocenę niż więcej na niższą.
Z tego co mi się wydaje po przejrzeniu różnych forów wygląda na to, że uniwerek może dać Ci np. niższe wymagania na trzeci i czwarty przedmiot. Pamiętaj jednak, ze każdy uniwersytet prowadzi swoją politykę odnośnie naboru. Dlatego każdy tu powtarza, napisz do wybranych uniwerków i zapytaj jaką daliby Ci ofertę z czterema, a jaką z trzema rozszerzeniami. Napisz im jakie przedmioty zdajesz.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa