University of the Arts w Londynie, czy mam jakieś szanse?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |
Mam jeszcze trochę czasu do studiów, ale bardzo chcę studiować na tej własnie uczelni (London College of Fashion). Mogłabym się dostać chodząc na zajęcia z rysunku, może jakaś praca w tym temacie + wolontariaty... Czy będę miała szanse bez matury IB? Nie mogę jej zrobić, bo chodzę również do szkoły muzycznej i po prostu nie dałabym rady pogodzić tych dwóch rzeczy :( Szkoła Muzyczna też raczej wpływa na plus, prawda? No i oczywiście matura rozszerzona z angielskiego, IELTS też zrobię. Interesuję się ogromnie modą, czuję, że to moja działka. :D Nie wiem co robić, czy rezygnować ze sm i zdawać do klasy z maturą IB? Bardzo proszę o pomoc :>
Cytat: katarzynka008
Mam jeszcze trochę czasu do studiów, ale bardzo chcę studiować na tej własnie uczelni (London College of Fashion). Mogłabym się dostać chodząc na zajęcia z rysunku, może jakaś praca w tym temacie + wolontariaty... Czy będę miała szanse bez matury IB? Nie mogę jej zrobić, bo chodzę również do szkoły muzycznej i po prostu nie dałabym rady pogodzić tych dwóch rzeczy :( Szkoła Muzyczna też raczej wpływa na plus, prawda? No i oczywiście matura rozszerzona z angielskiego, IELTS też zrobię. Interesuję się ogromnie modą, czuję, że to moja działka. :D Nie wiem co robić, czy rezygnować ze sm i zdawać do klasy z maturą IB? Bardzo proszę o pomoc :>

Dlaczego Twoim zdaniem szkoła muzyczna wpływa na plus? To bardziej ciekawostka niż wkład w aplikację. Nikt Ci nie powie, czy masz szanse, bo nikt tu nie siedzi w głowie uczelni. Zobacz jakie są wymagania minimalne i portfolio. Samo chodzenie na zajęcia z rysunku i wolontariat nic Ci nie pomoże, jeśli nie masz wiedzy i umiejętności.
Chociażby dlatego, że rozwijam się artystycznie? Dyplom ukończenia szkoły obejmuje również 12 lat nauki, co świadczy o wytrwałości, zaangażowaniu oraz na przykład dobrej znajomości historii sztuki? Pytam osoby, które mają jakieś pojęcie o danej dziedzinie, być może same są na uczelni o tematyce artystycznej. Dążąc Twoim tokiem myślenia można dojść do wniosku, że każdy post jest bezsensowny, bo skąd ludzie mają znać odpowiedzi na wszystkie pytania? Może w ogóle nie pytajmy nikogo o nic, udając, że mamy świetne rozeznanie i doświadczenie w każdej dziedzinie życia i dążmy ślepo swoją drogą nie słuchając innych. Pozdrawiam. :)
edytowany przez katarzynka008: 17 lis 2013
Cytat:
Dlaczego Twoim zdaniem szkoła muzyczna wpływa na plus? To bardziej ciekawostka niż wkład w aplikację. Nikt Ci nie powie, czy masz szanse, bo nikt tu nie siedzi w głowie uczelni. Zobacz jakie są wymagania minimalne i portfolio. Samo chodzenie na zajęcia z rysunku i wolontariat nic Ci nie pomoże, jeśli nie masz wiedzy i umiejętności.

A tak poza tym, to pytam czy będę miała szansę na studia bez matury IB, której nie zrobiłam, bo "poświęciłam się" dla sztuki. ;d
edytowany przez katarzynka008: 17 lis 2013
Koleżanko, ja na tym forum spędziłam już *lata* pomagając takim, jak Ty, więc daruj sobie dziecinadę pt. "idąc Twoim tokiem". Twój post jest bezsensowny pod tym tylko względem, że masz nadzieję, że wyciągnę szklaną kulę i odpowiem, czy lepiej w oczach uczelni wyglądasz Ty bez IB a ze szkołą muzyczną, czy inny student bez muzyka a z IB. NIKT CI TU NIE ODPOWIE NA TO PYTANIE.
Odpowiadam Ci, zadając pytania, na które sama musisz sobie odpowiedzieć. Są pytania, nad którymi można debatować, a są takie, że nikt Ci nie odpowie, bo zwyczajnie NIE WIE, co pomyśli o Tobie uczelnia, no skąd to mamy wiedzieć?

JEŚLI uczelnia akceptuje polską maturę, to weźmie Cię oczywiście pod uwagę i zawsze masz szanse. Nikt Ci nie odpowie, co będzie ważniejsze dla osoby, która będzie czytała aplikacje i czy pomyśli tak samo jak Ty w stylu "ooo, szkoła muzyczna, to prawdziwą artystkę, mamy, bierzmy w ciemno!", może dla kogoś będzie do kompletnie nieważne.

Powtórzę inaczej: szkoła muzyczna w tym wypadku to jest DODATEK do aplikacji. Zobacz na wymagania, jeśli masz/będziesz mieć to, czego oczekują, to ZAWSZE masz szanse. Uczelnie biorą pod uwagę kwalifikacje z całego (mniej więcej) świata, przecież nie każdy ma IB. To, czy Cię przyjmą nie zależy wyłącznie od IB, ale również od szczęścia i poziomu aplikacji w danym roku.
Cytat: oliwkowa-oliwka
Koleżanko, ja na tym forum spędziłam już *lata* pomagając takim, jak Ty, więc daruj sobie dziecinadę pt. "idąc Twoim tokiem". Twój post jest bezsensowny pod tym tylko względem, że masz nadzieję, że wyciągnę szklaną kulę i odpowiem, czy lepiej w oczach uczelni wyglądasz Ty bez IB a ze szkołą muzyczną, czy inny student bez muzyka a z IB. NIKT CI TU NIE ODPOWIE NA TO PYTANIE.
Odpowiadam Ci, zadając pytania, na które sama musisz sobie odpowiedzieć. Są pytania, nad którymi można debatować, a są takie, że nikt Ci nie odpowie, bo zwyczajnie NIE WIE, co pomyśli o Tobie uczelnia, no skąd to mamy wiedzieć?

JEŚLI uczelnia akceptuje polską maturę, to weźmie Cię oczywiście pod uwagę i zawsze masz szanse. Nikt Ci nie odpowie, co będzie ważniejsze dla osoby, która będzie czytała aplikacje i czy pomyśli tak samo jak Ty w stylu "ooo, szkoła muzyczna, to prawdziwą artystkę, mamy, bierzmy w ciemno!", może dla kogoś będzie do kompletnie nieważne.

Powtórzę inaczej: szkoła muzyczna w tym wypadku to jest DODATEK do aplikacji. Zobacz na wymagania, jeśli masz/będziesz mieć to, czego oczekują, to ZAWSZE masz szanse. Uczelnie biorą pod uwagę kwalifikacje z całego (mniej więcej) świata, przecież nie każdy ma IB. To, czy Cię przyjmą nie zależy wyłącznie od IB, ale również od szczęścia i poziomu aplikacji w danym roku.

W takim razie Twoje życie musi być bardzo interesujące, skoro przez lata odpowiadasz w Internecie na pytania Twoim (skromnym) zdaniem takich, jak ja. :) Jak już wspomniałam, pytam osoby, które ze studiami artystycznymi mają cokolwiek związane; wiedzące, wokół czego to się kręci. Czy bardziej we wspomnianej uczelni stawia się na jakiekolwiek formy sztuki od dziecka, bądź na dobrą znajomość biologii, matematyki czy geografii. Nie uważam się za prawdziwą artystkę, ale Twoja wypowiedź sugerująca, że muzyka nie ma nic wspólnego z modą i to tylko dodatek jest raczej błędna-to również sztuka. Jeżeli nie rozumiesz zadanego przeze mnie pytania, albo przeszkadza ci (?), że ktokolwiek śmie obrazić osobę z kilkuletnim stażem odpowiadania na pytania internautów, po prostu odpuść, bo to twoja chęć bycia mądrzejszym od reszty świata staje się dziecinadą. :)
Pozdrawiam x
Cytat:
W takim razie Twoje życie musi być bardzo interesujące, skoro przez lata odpowiadasz w Internecie na pytania Twoim (skromnym) zdaniem takich, jak ja. :)

Trochę chyba jesteś bezczelna, wiesz?

Cytat:
Jak już wspomniałam, pytam osoby, które ze studiami artystycznymi mają cokolwiek związane; wiedzące, wokół czego to się kręci. Czy bardziej we wspomnianej uczelni stawia się na jakiekolwiek formy sztuki od dziecka, bądź na dobrą znajomość biologii, matematyki czy geografii. Nie uważam się za prawdziwą artystkę, ale Twoja wypowiedź sugerująca, że muzyka nie ma nic wspólnego z modą i to tylko dodatek jest raczej błędna-to również sztuka.

Tego nie powiedziałam. Zaznaczyłam jedynie, że dla osoby sprawdzającej aplikację, może to nie mieć większego znaczenia i to, że Ty uważasz swoją szkołę muzyczną za ogromny wkład artystyczny w swoje życie i przyszły kierunek studiów nie musi oznaczać, że tak samo pomyśli uczelnia. Akurat TWOJE postrzeganie muzyki w kontekście studiów nie ma tu większego znaczenia.

Cytat:
Jeżeli nie rozumiesz zadanego przeze mnie pytania, albo przeszkadza ci (?), że ktokolwiek śmie obrazić osobę z kilkuletnim stażem odpowiadania na pytania internautów, po prostu odpuść, bo to twoja chęć bycia mądrzejszym od reszty świata staje się dziecinadą. :)

Nawiązując do pierwszego cytatu, hmmm, nie "chyba". naprawdę jesteś bezczelna :)
Oliwia ma rację, jesteś arogancka. Każdy z chęcią by Ci pomógł gdybyś była trochę milsza. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach uczelni, wystarczy ODROBINA chęci.
Też się zastanawiam nad studiami w UK i wszystko już wiem. Nie musiałem pytać na forum.
bezczelna czy szczera? :)
wybacz, ale nie mam czasu na taką dyskusję, liczyłam na odpowiedzi w miarę doświadczonych osób, znających temat i potrafiących odpowiedzieć mi na zadane przeze mnie pytanie
życzę sukcesów w pomaganiu takim jak ja, idę zrobić coś pożytecznego, pozdrawiam jeszcze raz : )
Bezczelna i nieprawdopodobnie leniwa. Jakbyś ruszyła tyłek, to w 10 minut byś miała odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
Przy rekrutacji na większości uczelni patrzą na charakter aplikującego. Jeżeli zostaniesz zaproszona na interview, to lepiej ukryj swoją prawdziwą twarz, bo cię z miejsca odrzucą. Ale z tym chyba nie będzie problemu? :)
Cytat: katarzynka008
bezczelna czy szczera? :)
wybacz, ale nie mam czasu na taką dyskusję, liczyłam na odpowiedzi w miarę doświadczonych osób, znających temat i potrafiących odpowiedzieć mi na zadane przeze mnie pytanie
życzę sukcesów w pomaganiu takim jak ja, idę zrobić coś pożytecznego, pozdrawiam jeszcze raz : )

Dorosnij. Od kiedy szczera = arogancka i/lub bezczelna? Na Twoje pytania odpowiedziałam i to kilka razy. Czytanie ze zrozumieniem nadal jest sprawdzane na maturze? Oby :)
Cytat: Blathmac
Oliwia ma rację, jesteś arogancka. Każdy z chęcią by Ci pomógł gdybyś była trochę milsza. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach uczelni, wystarczy ODROBINA chęci.
Też się zastanawiam nad studiami w UK i wszystko już wiem. Nie musiałem pytać na forum.

No tak, przecież Oliwia w ogóle nie uważa się za osobę wiedzącą wszystko i traktującą ludzi jak idiotów. :)
na stronie uczelni nie ma o tym tak jednoznacznie napisanego, wolałabym uniknąć sytuacji, gdy osoba z podobnymi preferencjami do mnie dostała się, tylko dlatego, że miała tę własnie maturę IB
W jakim ty świecie żyjesz? W całej UE możesz się dostać na uniwersytet z polską maturą...
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: katarzynka008
bezczelna czy szczera? :)
wybacz, ale nie mam czasu na taką dyskusję, liczyłam na odpowiedzi w miarę doświadczonych osób, znających temat i potrafiących odpowiedzieć mi na zadane przeze mnie pytanie
życzę sukcesów w pomaganiu takim jak ja, idę zrobić coś pożytecznego, pozdrawiam jeszcze raz : )

Dorosnij. Od kiedy szczera = arogancka i/lub bezczelna? Na Twoje pytania odpowiedziałam i to kilka razy. Czytanie ze zrozumieniem nadal jest sprawdzane na maturze? Oby :)

w porządku, tylko ja pytam o TĘ konkretnie uczelnię. Pisałam, ze mile widziane są osoby z doświadczeniem w dokładnie tej dziedzinie sztuki. Nie pytam przecież o pierwsze lepsze studia za granicą, bo to jest chyba wiadome, że w niektórych uczelniach matura międzynarodowa jest wymagana
Cytat: Blathmac
W jakim ty świecie żyjesz? W całej UE możesz się dostać na uniwersytet z polską maturą...

Wiem o tym, napisałam, że nie chcę, aby osoba z preferencjami podobnymi (lub nawet takimi samymi jak ja) została wybrana tylko i wyłącznie dlatego, że miała tę maturę. Pytam o zasadę "przezorny zawsze ubezpieczony", czy w tym wypadku również działa, czy lepiej zdać porządnie polską maturę i rozwijać się w kierunku projektowania. :)
Cytat: katarzynka008
Cytat: Blathmac
Oliwia ma rację, jesteś arogancka. Każdy z chęcią by Ci pomógł gdybyś była trochę milsza. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach uczelni, wystarczy ODROBINA chęci.
Też się zastanawiam nad studiami w UK i wszystko już wiem. Nie musiałem pytać na forum.

No tak, przecież Oliwia w ogóle nie uważa się za osobę wiedzącą wszystko i traktującą ludzi jak idiotów. :)
na stronie uczelni nie ma o tym tak jednoznacznie napisanego, wolałabym uniknąć sytuacji, gdy osoba z podobnymi preferencjami do mnie dostała się, tylko dlatego, że miała tę własnie maturę IB

Daruj sobie prywatne wycieczki do mnie. Przychodzisz na forum, ledwo co zarejestrowana, prosisz o pomoc, dostajesz ją i obrażasz innych? Trzecia osoba zwraca Ci uwagę na Twoje aroganckie zachowanie, a do Ciebie jak do ściany. Idź się przewietrzyć może i zastanów się, jak odnosisz się do innych, którzy na dodatek chcą Ci pomóc. Post został zgłoszony do moderacji.
Cytat:
Daruj sobie prywatne wycieczki do mnie. Przychodzisz na forum, ledwo co zarejestrowana, prosisz o pomoc, dostajesz ją i obrażasz innych? Trzecia osoba zwraca Ci uwagę na Twoje aroganckie zachowanie, a do Ciebie jak do ściany. Idź się przewietrzyć może i zastanów się, jak odnosisz się do innych, którzy na dodatek chcą Ci pomóc. Post został zgłoszony do moderacji.

nie no pewnie, ty możesz powiedzieć cokolwiek o innych, a powiedzenie czegokolwiek o tobie stanowi już wielki problem. gdzie cię obraziłam? jeżeli ty nie jestes arogancka, to przeczytaj swoje początkowe wypowiedzi :) udzielasz mi informacji (w sumie z wielką łaską) , ktore w ogóle nie pomagają, a tylko zaznaczają jak wielkie masz doświadczenie w komentowaniu postów na tej stronie.
No i w końcu skoro mój post jest tak bardzo bezsensowny i widzisz w nim same problemy, to nie mogłaś po prostu go ominąć? : o
edytowany przez katarzynka008: 17 lis 2013
Cytat: katarzynka008
Mam jeszcze trochę czasu do studiów, ale bardzo chcę studiować na tej własnie uczelni (London College of Fashion). Mogłabym się dostać chodząc na zajęcia z rysunku, może jakaś praca w tym temacie + wolontariaty... Czy będę miała szanse bez matury IB? Nie mogę jej zrobić, bo chodzę również do szkoły muzycznej i po prostu nie dałabym rady pogodzić tych dwóch rzeczy :( Szkoła Muzyczna też raczej wpływa na plus, prawda? No i oczywiście matura rozszerzona z angielskiego, IELTS też zrobię. Interesuję się ogromnie modą, czuję, że to moja działka. :D Nie wiem co robić, czy rezygnować ze sm i zdawać do klasy z maturą IB? Bardzo proszę o pomoc :>

Osobiście nie mam doświadczenia z kierunkami związanymi z fashion, ale innymi artystycznymi owszem. Z ciekawości zajrzałam na stronę tej uczelni. http://www.arts.ac.uk/fashion/courses/undergraduate/
Klikając na poszczególne kierunki można doczytać czego wymagają. Osiągnięcia naukowe są ważne, ale skoro zaczynają od wyników C, to znaczy że nie najważniejsze. Z pewnością trzeba osiągnąć minimum, jak piszą. Oczywiście im lepsze będą Twoje wyniki, to porównując je z innymi kandydatami, będziesz na korzystniejszej pozycji.
Zajrzyj na wszystkie kierunki, bo wygląda na to, ze niektóre informację sa rozproszone.

Brak matury IB nie będzie żadnym problemem. Sami odsyłają do linku UCAS: http://www.arts.ac.uk/media/arts/colleges/lcf/courses/application-forms/int-quals2013.pdf

Jak na wszystkich kierunkach artystycznych najważniejsze są Twoje prace, którymi będziesz musiała się pochwalić. W muzyce liczy się technika i wrażliwość wykonania/interpretacja, u oczywiście wyobraźnia, oryginalność i zapał.
Pewnie będzie jakas rozmowa, gdzie będziesz musiała się wykazać błyskotliwą znajomością tematu. Orientować się "co w trawie piszczy". Dlatego czytaj m.in. różne posty tej uczelini i na facebooku. Najlepiej zapisz się do ich facebooka i się troszkę udzielaj, to Cię może zapamiętają.

Oprócz prac, którymi musisz zabłysnąć, musisz mieć pomyśł na swój PS. Oczywiście wykształcenie średnie muzyczne nie jest bezpośrednio związane z kierunkiem, ale wykorzystaj to w swoim PS. Możesz napisać np. że nauczyłaś się wrażliwości, dokładności i dbania o szczegóły, które są najważniejsze przy końcowym efekcie pracy artysteycznej. Pochwal się, ze wytrwale umiesz dążyć do celu i że przygotwując interpretację utworu muzycznego oraz obierając muzykę wykonaną przez innych, widzisz jak ważne jest odmienność i bogactwo doznań artystycznych oraz różnorodność. Jeśli grałaś w orkiestrze, napisz, ze nauczyłaś się pracy w grupie. Najważniejsze jest jednak przekoanie ich dlaczego wybrany kierunek jest tym jedynem.
Nade wszystko napisz do nich i spytaj o dokładniejsze informację odnoście wyników, teczki, wywiadu itp.
Myślę, ze na kierunku artystycznym Twoje wykształcenie muzyczne będzie miało więcej zalet niż matura z IB. Nie pozwój tylko żeby zdominowało PS. Przeciez chcesz tudiować modę.
Uszy do góry! Powodzenia!
katarzynka008, co jeśli bym Ci powiedziała że możesz napisać maila do uczelni? To nie jest skomplikowane...

Cytat:
Osobiście nie mam doświadczenia z kierunkami związanymi z fashion, ale innymi artystycznymi owszem. Z ciekawości zajrzałam na stronę tej uczelni. http://www.arts.ac.uk/fashion/courses/undergraduate/
Klikając na poszczególne kierunki można doczytać czego wymagają. Osiągnięcia naukowe są ważne, ale skoro zaczynają od wyników C, to znaczy że nie najważniejsze. Z pewnością trzeba osiągnąć minimum, jak piszą. Oczywiście im lepsze będą Twoje wyniki, to porównując je z innymi kandydatami, będziesz na korzystniejszej pozycji.
Zajrzyj na wszystkie kierunki, bo wygląda na to, ze niektóre informację sa rozproszone.

Brak matury IB nie będzie żadnym problemem. Sami odsyłają do linku UCAS: http://www.arts.ac.uk/media/arts/colleges/lcf/courses/application-forms/int-quals2013.pdf

Jak na wszystkich kierunkach artystycznych najważniejsze są Twoje prace, którymi będziesz musiała się pochwalić. W muzyce liczy się technika i wrażliwość wykonania/interpretacja, u oczywiście wyobraźnia, oryginalność i zapał.
Pewnie będzie jakas rozmowa, gdzie będziesz musiała się wykazać błyskotliwą znajomością tematu. Orientować się "co w trawie piszczy". Dlatego czytaj m.in. różne posty tej uczelini i na facebooku. Najlepiej zapisz się do ich facebooka i się troszkę udzielaj, to Cię może zapamiętają.

Oprócz prac, którymi musisz zabłysnąć, musisz mieć pomyśł na swój PS. Oczywiście wykształcenie średnie muzyczne nie jest bezpośrednio związane z kierunkiem, ale wykorzystaj to w swoim PS. Możesz napisać np. że nauczyłaś się wrażliwości, dokładności i dbania o szczegóły, które są najważniejsze przy końcowym efekcie pracy artysteycznej. Pochwal się, ze wytrwale umiesz dążyć do celu i że przygotwując interpretację utworu muzycznego oraz obierając muzykę wykonaną przez innych, widzisz jak ważne jest odmienność i bogactwo doznań artystycznych oraz różnorodność. Jeśli grałaś w orkiestrze, napisz, ze nauczyłaś się pracy w grupie. Najważniejsze jest jednak przekoanie ich dlaczego wybrany kierunek jest tym jedynem.
Nade wszystko napisz do nich i spytaj o dokładniejsze informację odnoście wyników, teczki, wywiadu itp.
Myślę, ze na kierunku artystycznym Twoje wykształcenie muzyczne będzie miało więcej zalet niż matura z IB. Nie pozwój tylko żeby zdominowało PS. Przeciez chcesz tudiować modę.
Uszy do góry! Powodzenia!

Jak widać i bez szklanej kuli mozna odpowoedzieć na zadane przeze mnie pytanie. Baardzo dziękuję za tę odpowiedź! :) Bardzo się bałam o tę maturę, rozmawiałam z dziewczyną, która jest w takiej klasie i z tego co mówiła ilość pracy i stopień jej zaawansowania jest ogromnie przytłaczający, więc szkoły muzycznej bym nie skończyła na 100 %. Też czułam (albo liczyłam na to :D), że to nie przejdzie ot tak sobie, jak to poprzedniczka wspominała. Dzięki jeszcze raz :p
@katarzynka008 - Napisz do nich koniecznie. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Poszukaj czy są jakieś przykładowe PS na kierunki związane z modą.
Pamiętaj też, zeby to wykształcenie muzyczne nie zdminowało Twojego PS. Koniecznie im napisz, że równocześnie chodziłaś do dwóch szkół: ogólnokształcącej i muzycznej i że jesteś przyzwyczajona do wytrwałej pracy. Możesz dodać np. że wiesz ile pracy trzeba włożyć, żeby koncert przed publicznością się udał. Z modą jest tak samo. Twórca wystawia swoje dzieło do oceny i czeka na werdykt publiczności.
Ach, no i oczywiście opera jako kierunek sztuki, gdzie łączy się muzyka, scenografia i kostiumy. To są tylko luźne pomysły. Musisz sama zdecydować, jaki będzie Twój PS.
Cytat: Babe_2013
@katarzynka008 - Napisz do nich koniecznie. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Poszukaj czy są jakieś przykładowe PS na kierunki związane z modą.
Pamiętaj też, zeby to wykształcenie muzyczne nie zdminowało Twojego PS. Koniecznie im napisz, że równocześnie chodziłaś do dwóch szkół: ogólnokształcącej i muzycznej i że jesteś przyzwyczajona do wytrwałej pracy. Możesz dodać np. że wiesz ile pracy trzeba włożyć, żeby koncert przed publicznością się udał. Z modą jest tak samo. Twórca wystawia swoje dzieło do oceny i czeka na werdykt publiczności.
Ach, no i oczywiście opera jako kierunek sztuki, gdzie łączy się muzyka, scenografia i kostiumy. To są tylko luźne pomysły. Musisz sama zdecydować, jaki będzie Twój PS.

Świetnie ujęłaś tę ciężką pracę, operę no i występy. Na PS mam jeszcze trochę czasu, mam nadzieję, że doświadczenia będzie tyle, że szkoła muzyczna w tym wypadku nie będzie mogła go przytłoczyć, dzięki! :)
Nie napisze maila, bo pewnie angielskiego nie zna. Jakby było inaczej, to już by to zrobiła dawno.
@katarzynka008
Cytat:
Na PS mam jeszcze trochę czasu

Nie wiem, ile masz czasu jeszcze do studiów. Powiem tyle, że mój syn pisze swój PS od września, bo z doświadczenia wiemy, że trzeba pisać, redagować, sprawdzać, zmieniać i weryfikować u innyyh.... to wymaga sporo czasu! Nie zostaw pisania PS na ostatnią chwilę.
edytowany przez Hughes007: 23 lis 2013
Cytat: Blathmac
Nie napisze maila, bo pewnie angielskiego nie zna. Jakby było inaczej, to już by to zrobiła dawno.

A co ma to tego angielski? Nawet, jakbym go nie znała, to skorzystałabym z Internetu czy poprosiłabym o pomoc korepetytorkę. Z tego co słyszałam, to uczelnie raczej niechętnie odpowiadają na takie pytania, odsyłając cały czas do strony głównej, wiec pytam tu. Chyba też po to jest to forum, prawda?
Nie przejmuj się tak komentarzami osób uszczypliwych. Jak nie mają nic do powiedzenia to lepiej nie wejść w polemikę z nimi - szkoda czasu. Na szczęście jest dużo osób na tym forum, które chętnie pomogą bez złośliwych lub pustych uwag. Ignoruj ich - nic nie dodają do tematu ani wątku.
kararzynka008
Cytat:
Chyba też po to jest to forum, prawda?

Otóż to - nawet gdybyś sprawdzała w internecie wszystko, i już wszystko wiesz, warto tu dyskutować bo inni mogą mieć cenne uwagi lub doświadczenie - i o to chodzi!
Cytat:
uczelnie raczej niechętnie odpowiadają na takie pytania

Niektóre tak, niektóre nie - reguły nie ma., Nasz trzeci syn już aplikuje do uniwerku w Anglii, a mimo, że znamy procedury i odpowiedzi do większości pytań, i tak pytamy każdy potencjalny uniwerek osobno. Czasami okazuje się bardzo istotne bo uzyskamy więcej informacji, niż jest na stronie internetowej tej uczelni. Jak nie usykamy więcej informacji to tak nic nie kosztowało i nic straconego.
Nie masz racji, pisałem raz z takim pytaniem na Uniwersytet w Cambridge. Jedna z najlepszych uczelni świata. Odpowiedzieli tego samego dnia chociaż odpowiedź była na stronie (nie znalazłem jej wtedy).
Byłem na kursie językowym w Cambridge i 15-letni kolega, Brazylijczyk, poszedł na uniwersytet i sam dyrektor jednego z wydziałów odpowiedział na dręczące go pytania. To nie Polska, że uczelnie ignorują ludzi.
I co ma angielski do tego? No wiesz, w Anglii raczej po angielsku się mówi :)

A Ty Hughes nie mów, że jestem uszczypliwy. Poczytaj jak się wcześniej zachowywała. Jak wszedłem do tego wątku, to od razu zobaczyłem buchające z jej postów chamstwo. Gdyby nie to, z chęcią bym odpowiedział. Poza tym, trochę własnej inicjatywy, zanim się napisze na forum, trzeba wykazać...
edytowany przez Blathmac: 24 lis 2013
Cytat:
bezczelna czy szczera? :)

Bezczelna :(
Cytat: katarzynka008
(...) bo to jest chyba wiadome, że w niektórych uczelniach matura międzynarodowa jest wymagana

Polsla matura jest uznawana bodajże przez wszystkie uniwerki. Juz mineły te lata, kiedy nie uznawano wszędzie polskiej matury. Matura IB jeśt świetan, ale to nie jest jedyna droga do studiów za granicą.
edytowany przez Babe_2013: 24 lis 2013
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |