Studia meteorologiczne

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim!
Nie będę zaczynał o tym, że chce studiować w przyszłości w UK, bo kazdy tak zaczyna i to już robi się nudne, lecz chce xd... Mam natomiast pytanie, czy ktoś na tym o to forum spotkał się z kimś takim, kto studiował meteorologie w UK, jeśli tak, to jak jest, czy jesteście zadowoleni? Pytam się, bo dotychczas nie znalazłem na tym forum, żadnych przydatnych info na temat meteorologii. Najbardziej chcę studiować na Uni of Reading, albo Uni of East Anglia, i na ich stronach są napisane, że przedmiotami zdawanymi na maturze powinna być matma(moja pięta Achillesowa) i fizyka, z której nigdy nic nie wiedziałem, bo nauczyciele z którymi miałem fizykę, grali sobie na komputerach, a my gadaliśmy, mniejsza z tym. Jestem w 2 kl. LO i na maturze zdaję geografie rozszerzoną, wos rozszerzony, angielski rozszerzony, matma podstawowa i polski podstawowy i czy z taka maturą, takimi przedmiotami mam jakąś szansę, czy tak nie zbyt? Jeśli nie uzyskam od was odpowiedniej odpowiedzi, mam zamiar napisać do uniwersytetu. I jeszcze ostatnie pytanie,bo chce sobie zrobić gap year,i wyjechac od razu po maturze do UK,i czy mogę zdać egzamin IELTS lub TOEFL tam?
PS. Sorry, że się tak rozpisałem
Uczelnia pisze: wymagamy, żebyście mieli obowiązkowo przedmioty A, B oraz C.
A Ty na to: a mogą być X, Y i Z?

:D

Odpowiedz sobie sam. Wymagania to wymagania, one nie są napisane z nudy, tylko po to, żeby wskazać uczniom, co się od nich wymaga. natomiast napisać do uczelni zawsze można. ewentualnie szukaj innych uczelni, na których wymagania są inne.
Tak, IELTS możesz zdać w UK.

PS: zawsze mi się wydawało, że meteorologia to raczej specjalizacja.. jesteś pewien, że patrzysz na studia dobrego stopnia?
http://search.ucas.com/search/results?Vac=5&AvailableIn=2014&Query=meteorology&page=1 Mam nadzieję, że dobrze na to patrze, na te kierunki, no chyba że ja głupi ciągle mysle że to kierunki, a tak naprawdę specjalizacja... Weź mnie nie załamuj! :/
nie, spoko, wszystko na undergraduate, dobrze patrzysz. :)
Ulgaaaaa. Ale wracając do przedmiotów na maturze, to jeśli jest napisane, że chcą matme i fizykę, to nie mam żadnych szans z geografią i wos-em? A jak na razie z lekka mam stracha do nich napisać, bo pewnie jakiegoś babola napiszę, a mój English nie jest jeszcze perfect xd
Tak jak pisała Oliwka, musisz mieć te przedmioty które Uni wymaga. Poza tym meterologia ma chyba wiecej wspólnego z fizyką czy matmą niż z wosem, którego pewnie nie użyjesz przez trzy lata studiów? Poszukaj na innych uniwerkach, ale wątpie, zeby na taki kierunek nie wymagali fizyki czy matmy. No ale fachowcem w tej dziedzinie nie jestem, więc mogę się mylić, warto więc poszukać :)

A co do angielskiego to przeciez nie musi być perfect żeby meila napisać :) poradzisz sobie, napisz co chcesz studiować i zapytaj o wymagania. Nawet jak strzelisz babola to i tak Cię nie zapamiętają jak już złożysz aplikacje, bo dostają mnóstwo wiadomości każdego dnia. Warto spróbować, przynajmniej będziesz miał prawdziwe info z dobrego źródła a nie, że 'ktoś na forum napisał..." :) powodzenia!
Cytat: szymek15091996
Ulgaaaaa. Ale wracając do przedmiotów na maturze, to jeśli jest napisane, że chcą matme i fizykę, to nie mam żadnych szans z geografią i wos-em? A jak na razie z lekka mam stracha do nich napisać, bo pewnie jakiegoś babola napiszę, a mój English nie jest jeszcze perfect xd

no niestety, ale wymagania to wymagania, ja zdawałam historię sztuki i nie mogłam z nią startować na biologię molekularną - dokładnie tak ma się WOS do Twojej meteo. pisz emaila, to nie ma byc elaborat, tylko pytanie. możesz na forum dać do sprawdzenia komuś, jaki problem. jeśli wymagania to taki problem to nie możesz pójść na geografię a potem zrobić mastera z meteo? btw, aplikujesz na ten rok?

i NIE, jeśli zaaplikujesz z tym nieszczęsnym WOSem zamiast przedmiotów, które oni wymagają, to odrzucą Twoją aplikację z automatu, nawet nie będą prosić o wyniki z matury.
edytowany przez oliwkowa-oliwka: 06 gru 2013
Cytat:
Hello!
My name is Simon, and I live in Poland.
In two years, I'm going to study Meteorology and Oceanography at University of East Anglia.
I have just one question to you. What subjects on A-levels I must have, to get at your University?
Once of subjects what I'm going to write is a geography.

Pewnie, ma źle, ale spoko ;d

No ja własnie, ciągle myślałem o tym żeby iść na geografie, ale nie chcę "zmarnowac"trzech albo czterech lat na geografii, chociaż bardzo się interesuję geografią, ale ja chce pracować jako meteorolog, synoptyk. ;/
Cytat:
btw, aplikujesz na ten rok?

Ja dopiero jestem w drugiej klasie LO, i po maturze chce zrobić gap year, żeby zdać ten IELTS, i dopracować troche język, i może jakiś wolontariat. :)
Cytat: szymek15091996
Cytat:
Hello!
My name is Simon, and I live in Poland.
In two years, I'm going to study Meteorology and Oceanography at University of East Anglia.
I have just one question to you. What subjects on A-levels I must have, to get at your University?
Once of subjects what I'm going to write is a geography.

Pewnie, ma źle, ale spoko ;d

No ja własnie, ciągle myślałem o tym żeby iść na geografie, ale nie chcę "zmarnowac"trzech albo czterech lat na geografii, chociaż bardzo się interesuję geografią, ale ja chce pracować jako meteorolog, synoptyk. ;/

Czemu takie pierdoły piszesz w emailu? Twierdzisz, że zdajesz maturę, więc z jakiej paki pytasz o A-levels, które są ANGIELSKIMI egzaminami? Matura to matura (Polish New Matura) a nie żadne A-levels.
Czyli patrząc na wymagania mam patrzec na A-levels czy na coś innego, typu International Baccalaureate? Bo ja już mam mętlik w głowie, ale ja piszę zwykłą maturę, nie żadną międzynarodowa .
Cytat: szymek15091996
Czyli patrząc na wymagania mam patrzec na A-levels czy na coś innego, typu International Baccalaureate? Bo ja już mam mętlik w głowie, ale ja piszę zwykłą maturę, nie żadną międzynarodowa .

Myśl logicznie. Piszesz maturę, więc szukasz wymagań/pytasz o wymagania dla MATURY. Dlaczego patrzysz na wymagania dla egzaminów, ktorych zdawać nie będziesz?
no własnie nie wiem dlaczego szukam czego innego. ;( Czyli piszac do nich na temat wymagań na te studia meteorologiczne, to nie mam nic wspominac o A-levels, tylko Polish New Mature?
Pewnie, A-levels Cie nie obchodza. Mozesz sprawdzic na dany kierunek jakie przedmioty na tych A-levels są wymagane, bo na maturze w 90% beda takie same (albo odpowiedniki), ale napisac nie zaszkodzi. Ja akurat aplikuje na business & management, a oni tam nie maja sprecyzowanych przedmiotow - generalnie mozna na ten kierunek startowac zdajac byle co, byleby osiagnac dany prog procentowy, i pisalem cos w stylu (w skrocie):

Hello, my name is [blabla], I am writing Matura this year;
I would like to study [kierunek] at your university, however before applying I would like to know your entry requirements for Polish students for this course.

Mi tam za kazdym razem odpowiadali ;)



Jeeeeezu! A ja ciągle patrze na A-levels, bo tam zawsze były napisane jakie przedmioty sa wymagane xd
Mam jeszcze jedno pytanie, czy brytyjskie uniwersytety patrzą na oceny na świadectwie maturalnym? =D
Cytat: szymek15091996
Jeeeeezu! A ja ciągle patrze na A-levels, bo tam zawsze były napisane jakie przedmioty sa wymagane xd
Mam jeszcze jedno pytanie, czy brytyjskie uniwersytety patrzą na oceny na świadectwie maturalnym? =D

Szczerze mówiąc nie ogarniam, po co patrzyłeś na A-levels, równie dobrze mogłeś patrzeć dla wymagania dla Hong Kongu.. No ale mniejsza o to. zwracaj uwagę co piszesz, bo właśnie zapytałeś czy liczą się oceny z MATURY, zakładam że chodzi Ci o oceny z przedmiotów w szkole. Liczy się tylko matura, nie świadectwo szkolne. Ogarnij się, to nie będzie Ci się mieszać i sam rozwiążesz połowę swoich pytań i wątpliwości ;)
Oj tam, wiem że jestem nie ogarnięty w tych sprawach, dlatego tu napisałem ;d
Temat przeniesiony do archwium.