Wyjazd do UK na rok 2016/17

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, jestem właśnie w 1 klasie liceum i od dłuższego czasu zaczynam się zastanawiać nad studiami w Wielkiem Brytanii. Jeśli chodzi o angielski, to idzie mi coraz lepiej, z moim wkładem w pracę, zaangażowaniem i motywacją, myśle, że matura pójdzie mi dobrze, a jak nie zmienią mi nauczyciela to przez trzy lata będę leciała na szóstkach na świadectwie z angielskiego. Mature zamierzam zdawać z angielskiego, polskiego, matematyki, biologii i jeżeli dobrze pójdzie to z chemii. (obecnie profil biologiczno-chemiczny).

Mam jeszcze trzy lata na zastanowienie się, ale chciałabym zacząć myśleć już teraz, by do czegoś dążyć, odkładać na studia i mieć jakiekolwiek fundamenty do chociażby marzeń!

Po pierwsze, chciałabym wiedzieć jaki uniwesytet (albo collage) w UK jest godny polecenia? Nie mam na myśli najlepszego, ani najdroższego, wręcz przeciwnie. Na razie jedyne co znalazłam ciekawego, to University of Surrey. W sumie miasto, w jakim miałabym studiować jest mi obojętne, ide na żywioł, bo nie mam nikogo z rodziny za granicą. A jeżeli chodzi o mieszkanie, to chciałabym akademik. W których uniwersytetach są najtańsze akademiki? Jaka może być cena za czesne? Chciałabym studiować coś w stronę medycyny, pediatrię chyba najbardziej. Słyszałam też, że są różne stypendia i dofinansowania polaków do studiowania za granicą, czy to prawda? Jak można się o takie coś starać i kiedy jest takie dofinansowanie przyznawane?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa