Studium w PL a kredyt+ inne pytania

Temat przeniesiony do archwium.
W tym roku piszę maturę i bardzo chciałabym kontynuować edukację w Anglii. Narazie jednak parę spraw uniemożliwia mi wyjazd. Planowałam skończyć licencjat na polskiej uczelni przed licencjatem w Anglii ale dowiedziałam się, że tym sposobem stracę kredyt na studia. Postanowiłam więc ukończyć najpierw 2-letni kurs w policealnym studium, który jest refundowany przez UE, a później wyjechać. I teraz mam pytania:

1. Czy jeśli kurs jest refundowany, czyli sama za niego nie płacę, to będzie liczony jak normalny rok akademicki i tym samym stracę kredyt?

2. Czy jeśli jednak skończyłabym kierunek w Polsce i ubiegałabym się o kredyt studencki, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś to sprawdzi? Jest ktoś kto się tym zajmuje?

Jeśli ktoś zna kogoś kto miał podobne doświadczenia to proszę żeby się podzielił, będę bardzo, bardzo, bardzo wdzięczna!
Kredyt na licencjat w UK dostaje sie tylko wtedy, kiedy sie nie ukonczylo licencjatu gdziekolwiek indziej. Sprawdzaja to wszystko. W twojej situacji postaralabym sie o licencjat w UK. Poszukaj jakie sa dokladne wymagania uczelni. Wszystko zalezy co chcesz pozniej robic - alesamo 'studiowanie' jako kariera zawodowa nie wyglada najlepiej. Teraz poszukaj twojego ulubionego kierunki i zobacz co po nim bedziesz mogla robic - tylko musisz dokladnie przeczytac wszystkie ekonomiczne i polityczne wyniki ktore podadza Ci co bedzie sie dzialo za 3 albo 5 lat w przyszlosci.
Masz na myśli karierę zawodową w papierach na uczelnię? A co jeśli skończyłabym 2-letnie studium?

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa