Realna pomoc finansowa w Szkocji (studia w Edynburgu)

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie, zupełnie pogubiłam się w tych wszystkich tuition fees, bursary itd.... Czy ktoś kto studiuje w Szkocji (najlepiej na uniwersytecie w Edynburgu) mógłby mi powiedzieć, jaką realną pomoc finansową można na chwilę obecną otrzymać z SAASU albo z uczelni na pierwszym roku studiów? Chodzi mi głównie o bezzwrotne pożyczki, bo nie wiem, czy chcę się pakować w student loan. Według tej tabelki w informatorze SAASU kwalifikuje się do najniższej grupy (0 - 16.000).

Mam jeszcze dodatkowe pytanie o samo dostanie się na studia :) Może są tu osoby, które studiują historię sztuki w Edynburgu?
Zdaję maturę w przyszłym roku. Z tego roku mam laureata olimpiady z polskiego, więc mam z polskiego podstawy - 100% i z rozszerzenia 100%
Angielski podstawowy - ok. 90% - 100% (przewiduje na podstawie wyników mojego liceum z ostatnich paru lat)
Angielski rozszerzony - 85%- 90%
Historia sztuki rozszerzona - ok. 80-90% (jeśli nie zostanę finalistą olimpiady artystycznej)
Matma - wyciągnę 80% :)
Mam też dużo osiągnięć w konkursach literackich (wiem, że w personal statement trzeba o tym napisać, ale chyba to bezsensu wyliczać wszystkie nazwy?) wolontariat na festiwalu (planuje jeszcze jeden) i pisanie w magazynie internetowym.

Wiem, że do Edynburga cholernie trudno się dostać, ale czy mam jakieś szanse?
Cytat: Animariim
Witajcie, zupełnie pogubiłam się w tych wszystkich tuition fees, bursary itd.... Czy ktoś kto studiuje w Szkocji (najlepiej na uniwersytecie w Edynburgu) mógłby mi powiedzieć, jaką realną pomoc finansową można na chwilę obecną otrzymać z SAASU albo z uczelni na pierwszym roku studiów? Chodzi mi głównie o bezzwrotne pożyczki, bo nie wiem, czy chcę się pakować w student loan. Według tej tabelki w informatorze SAASU kwalifikuje się do najniższej grupy (0 - 16.000).

Ale Ty nie dostaniesz ŻADNEJ pomocy oprócz tego, ze SAAS opłaci Ci czesne niezależnie do jakiej grupy finansowej należysz i tego spłacać nie będziesz. Czesne Ci opłacą, bo jesteś z UE - tyle. Nie jesteś rezydentem szkockim, żadne dodatkowe pieniądze Ci się nie należą, ani zwrotne ani bezzwrotne.

Cytat:
Wiem, że do Edynburga cholernie trudno się dostać, ale czy mam jakieś szanse?

Nikt Ci tutaj na to pytanie nie odpowie. Przede wszystkim, teraz możesz gdybać że zdasz na tyle czy tyle, ale to dopiero się okaże w przyszłym roku. Poza tym, zanim będziesz mogła pochwalić się maturą, musisz się przebić do nich z PS, certyfikatem i referencjami. Jeśli zdajesz na maturze to, co oni chcą w wymaganiach minimalnych to zawsze szanse masz. Na stronie uni piszą o typowej ofercie jaką dają uczniom na kierunki humanistyczne, jest to Award of Matura with minimum 80% in all Standard and Extended Level subjects and 85% in at least 3 written subjects at Extended Level. Jest to zgodne z Twoimi planami - ale mówię, najpierw trzeba się przebić, żeby pochwalić się maturą.
Czyli w Szkocji obcokrajowcy nie mogą brać nawet pożyczki studenckiej? Czyli w Anglii jest inaczej? W Anglii studenci spoza Wielkiej Brytanii chyba mogą brać pożyczkę studencką?
Cytat: oliwkowa-oliwka
Nikt Ci tutaj na to pytanie nie odpowie.

Na to może nie ;) Ale liczyłam przede wszystkim na to, że może znajdą się tu osoby z Edynburga - może nawet z historii sztuki i powiedzą jakie miały wyniki, że udało im się dostać :) to zawsze jakieś konkrety.
W Szkocji SAAS zapłaci Ci za czesne na studiach licencjackich ( nie będziesz musiała tych pieniędzy zwracać ). W Anglii dostaniesz pozyczkę na czesne od rządu brytyjskiego, tzw. Tuition Fee Loan, którą zwraca się na dogodnych warunkach po ukonczeniu studiów, gdy roczne dochody przekraczają 21 tys. funtow na terenie UK. Jesli nie mieszkalas w UK przynajmniej 3 lata przed rozpoczęciem studiów ( a z tego co piszesz, to mieszkasz w Polsce ) i nie jesteś rezydentem tego kraju, nie otrzymasz ani Maintenance Loan, ani Maintenance Grant. Będziesz musiała na utrzymanie podczas studiów płacic sama. Jest pewne rozwiązanie, aby M. Loan i Grant otrzymac--musialabys jednak przyjechac do UK na kilka miesiecy przed rozpoczeciem roku akademickiego ( wazne, aby to bylo przed 1 wrzesnia ), podjąc tam pracę ( nawet na pół etatu ) i po kilku miesiącach starac sie o status Migrant Worker....ale by go utrzymac, musialabyc pracować podczas studiów rownież.
Gdy zostanie przyznany nam status Migrant Worker, mamy prawo do Maintenance Loan i Grant, tak samo jak Brytyjczycy i EU students, ktorzy mają " home " student status ( warunek: mieszkac w UK na 3 lata przed rozpoczeciem studiow ).
Dzięki za informację :)
Temat przeniesiony do archwium.