Szwecja, Master's Programmes

Temat przeniesiony do archwium.
Szwecja - świetny kraj na studia magisterskie. Wiele uczelni na b.dobrym poziomie, oferuje bezpłatne studia magisterskie (od 1,5 do 2 lat) oczywiscie w języku angielskim. Polecam wszystkim! W szczególności zaś osobom zainteresowanym studiami 'technicznymi'.

Finansowo wychodzi taniej niż w GB (utrzymanie 2[tel]zl/miesiac, można też postarać się o stypendium np. z Socratesa lub z Swedish Institute), a zimy poki co są cieplejsze niż w PL:)

Aktualnie sudiuje w Stockholmie. Jeżeli ktos ma pytania, chętnie odpowiem.

Zobaczcie też: http://www.kth.se/eng/education/programmes/master_english/index.html
Hejka! Mam sporo pytan o studiach w Szwecji, mozesz napisac do mnei na maila? [email]
CześćrnrnMam pytanie jaka jest górna granica wieku na rozpoczęcie studiów magisterskich w Szwecji. Ja mam teraz 29. Zrobiłem inżyniera i chętnie zrobiłbym magistra w Szwecji. W razie czego moje [gg] .
Witaj,
Szukam osoby, ktora pokierowalaby mna podczas zalatwiania formalnosci odosnie studiow w Szwecji. Chodzi mi o jakies wskazowki co zrobic, aby sie dostac. W tej chwili nie mam o tym zielonego pojecia poczytalem troche w necie, ale informacje sa bardzo nieszczegolowe. Nie wiem nawet czy jest to w ogole mozliwe. Mam jednak jeszcze sporo czasu. Aktualnie jestem na II roku na SGH, kierunek Finanse i rachunkowosc. Studia o jakie mi chodzi to studia magisterskie. Takze, jakby nieatrzec mam jeszcze dwa lata aby to zalatwic. Czy moge liczyc na pomoc z twojej strony??
Pozdrawiam i prosze o odpowiedz nawet jesli nie bedziesz w stanie mi pomoc.
Adam
Cześć, widzę, że jesteś dobrze poinformowany na temat studiów w Szwecji. Chciałabym tam studiować, ale interesują mnie studia pięcioletnie magisterskie lub licencjackie trzyletnie, a później magisterskie dwuletnie. Czy da się to w Szwecji zrealizować? Z tego, co napisałeś widzę, że jest możliwość ukończenia tylko dwuletnich magisterskich. Czy z tego wynika, że trzeba w Polsce najpierw zrobić licencjat, a dopiero później można wyjechać do Szwecji? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Mój mail: intenssion @ gmail.com
warto sobie przejrzeć tą stronę:
http://www.hsv.se/english/students/adresses.html
Temat przeniesiony do archwium.