co to jest ten caly STATEMENT ?

Temat przeniesiony do archwium.
wyjasni mi to ktos ?
Słownik angielsko-polski PARK
Copyright: © wersja książkowa słownika dostępna w wydawnictwie PARK
statement

`steitm7nt n C (declaration)oświadczenie; to make/publish a ~ składać oświadczenie; (exposition)twierdzenie; (communication)powiadomienie; (fin)wyciąg: ~ of account wyciąg z konta.

znalezione na www.ling.pl

Jesli jeszcze nie rozwialem wszystkich twoich watpliwosci to napisz cos wiecej. W jakiej sytuacji go potrzebujesz?, gdzie?, ty masz przedstawic czy masz dostac? itp, itd.
masz brak profesionalnego podejscia do tego co robisz. zachowujesz sie dokladnie tak samo jak typowy ksiazkowy czlowiek ktory uwaza ze dokument i dyplomik swiadcza o jego wiedzy i umiejetnosciach.

czlowieku pytam sie w konkretnym dziale STUDIA ZA GRANICA o slowo statement. slowo to dotyczy wlasnie studiowania za granica wiec chce zrozumiec co dokladnie okresla. NIE INTERESUJE MNIE DOSLOWNE tlumaczenie - chce wiedziec co tym slowem statement sie okresla i jakie czynnosci trzeba wykonac zeby je uzyskac.


mile widziana twoja pomoc aczkolwiek trafiasz do jednego worka z ludzmi bez wyobrazni, bo psychike masz przeżartą tymi regułkami i kuciem. wyluzyj chill out maaaaaaan ;0
Nie mam czasu tracic na komentowanie twojego komentarza. Kolejna bezsensowna wymiana zdan ktora nikomu nic nie przyniesie. Zadales bzdurne pytanie i tak staralem Ci sie odpowiedziec.
Jesli jestes takim profesjonalista to szukaj informacji na stronach o tym, a nie na forum.
Ps.
Staraj sie tez na przyszlosc bardzij tonowac swoja wypowiedz. Zwlaszcza jesli rozmawiasz z ludzmi o ktorych nic nie wiesz. To ze w gimnazjum takie teksty to standard i jestes COOL nie znaczy ze miedzy ludzi mozesz tak wyskakiwac.
W pelni popieram, Dover. Szczegolnie wyjatkowo szczeniacki sposob zadania pytania TEN CALY STATEMENT. Zalosne.
dobra studenciki nie pasuje to zegnam. łaski nie robicie i przestancie sie unosic ambicja frajerstwo ;]
Po pierwsze, dowidzenia.
Po drugie, nie jestem studentem, a tymbardziej studencikiem.
Po trzecie, co znaczy unosic sie ambicja, bo nie kumam tego gimnazjalnego zargonu. Chyba uniesc sie zloscia, honorem, duma, ale ambicja?!
Już sobie poszła, nie zaczynajmy bezsensownie kolejnej kłótni. Wygadała się, pochwaliła "bogatym, kolokwialnym słownictwem", niech jej będzie. Może miała ciężki dzień.:)
statement to taki list motywacyjny na uczelnię np
"maddie.k 8 Gru 2006, 16:15 odpowiedz
statement to taki list motywacyjny na uczelnię np"


widze jednak sa tu ludzie ktorzy rozumieja idee forum a nie wmawaiaja ze ktos tu jest z gimnazjum. sami jestescie gimgowna bo pojecia o niczym nie macie. zreszta spadowa.
hej ;) nie denerwuj się tak :) najczęściej statement to list motywayjny ale czzęsto statementami są np. wyniki egzaminu i takie tam inne pierdółki, zestawienia o charakterze informacyjnym. Ale zazwyczaj to list, w którym piszesz dlaczego chcesz coś studiować albo tu a nie gdzie indziej ;) pozdrawiam
>sami jestescie gimgowna...
>zreszta spadowa.

Zalk mi ciebie. Naprawde.
dobra inteligenciku SOORRY bo ty chyba po polsku juz nie rozumiesz bo mozg ci przezera ten angielski i ta pycha :D oj jaki ty jestes niepociumany przez los. tyle

dzieki za fachowe odpowiedzi tych ktorzy na prawde wytlumaczyli co to jest ten statement. jestem im wdzieczny a reszte awanturnikow zegnam ozieble.
MOwisz o tej fachowej wypowiedzi: "statement to taki list motywacyjny na uczelnię np"?
nie chce sie z Tobą wykłocac. chcialem sie dowiedziec co w zyciu potocznym czyli w praktyce oznacza to slowo. dowiedzialem sie i sadze ze zbyteczne jest dalsze wyklocanie sie.

a fachowa odpowiedz dlatego bo dowiedzialem sie dokladnie to co chcialem a nie jakies pierdoly prosto ze slownika. tak to sie moga uczyc dzieci spełniajace zyczenia i ambicje swoich rodziców;)
>tak to sie moga
>uczyc dzieci spełniajace zyczenia i ambicje swoich rodziców;

Czy masz jakies kompleksy z dziecinstwa?
jestes zlosliwy ale nieudolny. nie umiesz wykorzystywac moich slow przeciwko mnie, a jedyne co robisz to powielasz schematy. to twoje "czy masz jakies kompleksy z dziecinstwa" to chyba jakas pomylka i swiadczy to o tym ze jestes jeszcze nie dojrzaly emocjonalnie zeby w ogole rozmawiac z ludzmi.

To nie jest przedszkole ze mamusia bedize cie bronic za twoje bledy. wiec opanuj sie dzieciaku ochłon i nie mysl ze w jakikolwiek sposob mi dopiekłes. po prostu twoje marne zabiegi nie sa w stanie niczego zrobic.

zyj swoim zyciem i odpusc sobie. temat uwazam za zamkniety wiec nie wypowiadaj sie juz bo chec wpisania sie tak zeby to twoje ostatnie slowo bylo zapisane swiadczy jedynie o twoich problemach z przebiciem sie i wyrazeniem wlasnego zdania.

pozdrawiam.
Nie tlumacz sie tyle skoro prawda jest po Twojej stronie.
wyluzuj
oj, kolego, wspolczuje Ci...i jesli myslisz, ze pojedziesz na studia do UK zeby uciec od 'sfrustrowanych zawistnych, czepialskich, zakompleksionych itd. polaczkow' to sie mylisz, bo jestes jedym z nich i szybko sie o tym przekonasz. Tylko szkoda, ze pozniej wyrabiasz taka opinie polakom...i szkoda, ze jestes chamski w stosuku do 'frajerow' co Ci usiluja pomoc.
co do statementu, to nie zawadzi zajrzec na forum forum.britishcouncil.pl i www.thestudentroom.co.uk .ale nei wiem, jak podawanie linkow ma sie do profesjonalizmu jakiego Pan oczekuje.
Pozdrawiam wszystkich KULTURALNYCH dyskutantow.
Temat przeniesiony do archwium.