bezpłatne studia w Danii po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
BEZPŁATNE STUDIA W DANII ....

Jest osiem Międzynarodowych Programów Szkolnictwa Wyższego Danii realizowanych w języku angielskim jest dostępnych dla studentów zagranicznych o odpowiednich kwalifikacjach.

Studia są bezpłatne dla wszystkich studentów z UE. Super, nie?

Więcej informacji można znaleźć na stronach:
http://www.skills.pl/studia_w_Danii.htm i http://www.skills.pl/study_in_Denmark.htm
Ja się wybieram! Warto z tej okazji skorzystać!
Witam wszystkich,

Własnie jestem po rozmowach kwalifikacyjnych, chodzi mi o studia gdzieś poza Polską.
Znalazłam coś ciekawego - www.studiujwdanii.pl

Kontaktowałam się z nimi, są biurem 6 uczelni z Danii: VIA University College Vitus Bering, Aarhus Business College, Design and Business School TEKO, Vejlby Agricultural College, Aarhus Technical College, Roskilde Business College.

Studia są bezpłatne, i o to mi chodziło, duży wybór kierunków: produkcja, inżynieria, projektowanie multimediów, studia programistyczne, kierunki biznesowe, informatyka, elektronika, budownictwo, architektura, chemia, biotechnologie, ekologia, ochrona środowiska, farmerstwo, a nawet projektowanie mody :P

Wszystko oczywiscie po angielsku i mozna pracowac sobie w trakcie i sie utrzymac samemu (duuze zarobki w porownaniu do Polski).

No dobra, ale pytanie, czy ktokolwiek tam sie teraz wybiera?
Jestem juz po rozmowach i pozytywnie, od razu chcialabym wiec zapytac jak innymi poszlo :)
Wiem ze bedziemy mieli spotkania dla wszystkich przyjetych, ale wiadomo tak nie formalnie jeszcze przez internet by bylo fajnie pogadac ;-)

Ja zlozylam na 2 uczelnie i bardzo pozytywnie po rozmowach, mysle ze zostane przyjeta - stresowalam sie, ale fajnie bylo :D Luzik rozmowa, przyjazna.
Mam tam troche kolezanek juz na studiach, ale wiadomo one starsze niz ja i juz tam sa :)

Dzięki za odpowiedzi.
hmmm i tutaj też jesteś;-) jak wyglądały te rozmowy? prowadziłaś je przez telefon?
jak zajrzysz tutaj napisz do mnie na gadu 6120781 (zawsze na niewidoku)
hej, rodzice mi nie przedluzyli neta, bo wyjezdzam a oni maja w pracy i nie chca juz w domu - wiec na GG mnie raczej nie ma, korzystam co 2 okolo - mail, fora itd :) Takze na GG nie mam jak, jak cos to mail [email]

rozmowy na AABC byly w Warszawie z ludzmi ktorzy tam ucza, a na VIA byl test tez w Wawie i potem przez telefon sie rozmawialo.

Ogolnie spoko, nie bylo bardzo ciezko. Na tescie mozna bylo miec slownik.
Witaj,
mam na imię Karolina. Piszesz, że jesteś już po rozmowie kwlifikacyjnej, która decydowała o tym czy dostaniesz się na wybraną przez siebie duńską uczelnię. Czy mogłabyś powiedzieć mi ile trwa taka rozmowa? Czemu jest ona poświęcona? Z ilu osób składa się komisja? No i co najważniejsze: czy tam w Danii można studiować jakiś kierunek filologiczny w języku angielskim? Przepraszam, że zadaję Ci tyle pytań, ale również chciałabym podjąć studia w Danii i szukam właśnie osoby, która mogłaby udzielić mi bliższych informacji. Byłabym Ci naprawdę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Możesz odpisać na mój adres e-mail: [email] lub na [gg] . Z góry bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam.
Hej,
Czy możecie powiedziec mi cos więcej o tych studiach? Z czego pisałaś ten test kwalifikacyjny? Z ang czy np. z biologii, jeśli to było twoim kierunkiem? I jakie wyniki z matury by tam składać podania? I kiedy? Pół roku wcześniej tak jak w Anglii ? mój e-mail [email] z góry dzięki za odp
Czesc dimmys,

Test jaki mialam na VIA dotyczyl jezyka angielskiego - tekst do przeczytania, troche pytan i krotki essej do napisania. Tekst nie byl zwiazany z kierunkiem studiow - podobno to specjalnie. Mozna bylo miec slownik, wiec loozik.
Potem byla rozmowa po angielsku (kolo 10 minut), ogollne pytania i dotyczace kierunku - latwe nawet jak ktos sie interesuje tematem.

Na AABC mialam rozmowe po angielsku tez, ale kolo pol godziny, nie bylo nic do pisania za to. Pytania byly takie ogolne, ale tez konretne dot. mojego kierunku, ale niezby trudne, dla osob ktore sie interesuja tym co chca studiowac.

Ja aplikowalam przez www.studiujwdanii.pl i na stronie kazdej uczelni masz poszczegolne informacje jakie oceny trzeba miec. Ale jak ja bylam na rozmowie, to byly np. 2 osoby z troche slabsza jedna ocena, ale chyba wybronili sie na rozmowie kwalifikacyjnej bo ich przyjeli i jada.

Terminy tez masz na stronce - ja jade koncem sierpnia - to na VIA do 1 czerwca byl termin, a na AABC do 15 kwietnia - na zlozenie papierow.

Wiem ze mozna tez zaczynac studia od lutego na niektorych kierunkach, to termin jest w pazdzierniku.

Nie wiem jak w Angli jest ...
Czesc Karolina!

Rozmowy juz kawal czasu temu mialam, bo aplikowalam na 2 uczelnie przez www.studiujwdanii.pl :)

Na VIA test z jezyka angielskiego do napisania trwal 1,5 godziny, a rozmowa kolo 10 minut - 1 osoba w komisji.
Na AABC byla rozmowa, ktora trwala pol godziny - byly 2 osoby.

Rozmowy dotyczyly ogolnie: co do tej pory robilam, gdzie sie uczylam, gdzie mieszkam, o moim miescie, czemu wybralam studia za granica, dlaczego Dania, dlaczego konkretnie ten kierunek i uczelnia, co mnie interesuje w tym kierunku, czy mam jakies doswiadczenia zawodowe/praktyki/wolotnariat z kierunkiem zwiazane (nie mialam :(

Potem bylo kilka pytan juz konretnie z kierunkiem, np. pokazaly mi jakie przedmioty bede miec - nazwy po angielsku. Mialam powiedziec jak sadze o czym na nich moze byc. Wystarczy przeczytac sobie o kierunku i o przedmiotach jakie sa, projektach itd - inforamcje sa na stronach uczelni i nie ma problemu przejsc taka rozmowe.

Odnosnie filologicznych po angielsku - tez chcialam, ale nie ma w Danii.
Mozna wybrac sobie kierunek biznesowych, w trkacie studiow uczyc sie dunskiego i jeszcze jednego jezyka i wszystko po angielsku - ja tak robie wlasnie!
Bede miec zawod + jezyki, powinno byc OK w przyszlosci :)

Jak cos to pisz :)
Hej! No i jak tam? Opowiadajcie czy się dostaliście, bo jestem strasznie ciekawy... Z całym szacunkiem, ale nie sądzę, by te studia były na jakimś bardzo wysokim poziomie. Sami widzieliście- wymagana ocena dobra z języka angielskiego (!?). Tylko dobra!? Nie wiem czy studenci z taką znajomością języka dadzą sobie tam radę. Tak czy inaczej- opowiadajcie, bo chyba nie tylko mnie ciekawi rekrutacja, aplikacja itd. :) Pozdrawiam, Maciek.
Witam,

mieszkam w Roskilde pod Kopenhaga i mam do odsprzedania meble(łóżko, materac, biurko, 3 krzesła, lampę, szafę itp.) oraz zestaw książek na 1 rok do Roskilde Business College. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę pisac na [email] lub dzwonic na duński numer 527 56698.

Pozdrawiam

Seb
Hej, w tym roku składam papiery na uczelnie w danii na Marketing Management Roskilde Business College lub Marketing and Management Communication BUSINESS ACADEMY COPENHAGEN I zastanawiam się czy szukać akademików czy jednak wynająć mieszkanko. Planuje jeździć własnym autkiem tam, bo slyszalam ze transport jest drogi. Kto ma podobne plany ???
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków