Proszę o pomoc doświadczonych studentów w UK.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich a zwlaszcza Mikolaja, ktory to o ile sie nie myle jest pomyslodawca tej strony.
Nazywam sie Patryk i od niespelna trzech lat mieszkam w Coventry.
No i w koncu zebralem sily, jestem gotowy aby kontynuowac moja nauke na uniwersytecie, ktorej zaprzestalem 2 lata temu w Polsce. Mam prawie 23 lata i po prostu czuje, ze jezeli teraz nie wezme sie za swoja edukacje to bedzie za pozno.
Bardzo prosze o pomoc, nie wiem jak sie do wszystkiego zabrac.
Chcialbym pojsc na kierunek zwiazany z obsluga sieci komputerowych, ktory juz znalazlem na Coventry University.
Jak wyglada akceptacja naszej, polskiej, starej matury przez uniwersytety?
Najwazniejsze pytanie ktore musze zadac dotyczy finansow.


Otoz aktualnie pracuje dorywczo, jednak jest to w miare dobrze platna praca (min 8,5/h) aczkolwiek mam dlug do splacenia (credit card). jakie warunki musze spelnic aby zakwalifikowac sie do pomocy materialnej ze strony uniwersytetu? Moj angielski jest, powiedzialbym na wysokim poziomie. Nie zmarnowalem tych trzech lat. Prosze tez o podzielenie sie uwagami na temat Cov Uni, jezeli jest tutaj ktos kto ma lub mial stycznosc z tymze uniwersytetem.

Bardzo prosze o pomoc.


Pozdrawiam - Patryk


---aktualizacja sroda 14/03/07----

Dzisiaj wybralem sie na rozmowe do Student Centre.
Troszeczke naswietlili mi sprawe. Juz wiem, ze chce sie kierowac w strone IT. Kursy maja dosc ciekawe. Powiedziano mi rowniez, ze o dofinansowanie starac sie moge na dwa sposoby:

1. Student Loan
2. City Council (maintenance grant)

Wizja wyglada optymistycznie, poprosilem aby urzad miasta Coventry przyslal mi aplikacje o przyznanie Grant.
Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie co do ewentualnego przyznania kredytu, badz zapomogi.
Moja historia kredytowa raczej najlepsza nie jest, caly czas splacam karte kredytowa do tego mam debet na koncie ech..
Czy mogloby to w jakis sposob wplynac na decyzje mojego wniosku?

P.S. Czy na forum jest ktos kto studiuje na Coventry University? Rozmowa z taka osoba bardzo by mi pomogla.

Dziekuje i pozdrawiam
Patryk
Witam, myślę że mogę Tobie pomóc. Studiuję na Coventry Uni. odezwij się na maila
[email] pozdrawiam, wszystko jest prostsze niż myślisz:)