maintenance grant lub loan- można aplikować?

Temat przeniesiony do archwium.
Odwiedziłam wszystkie chyba możliwe strony, i do końca nie wiem jak to jest. Najdziwniejszą informacją jaką przeczytałam, był komunikat, że studentom Z UE nie przysługuje takie coś, ale czasami jednak tak (directgov). Jestem lekko zagubiona w tym wszystkim (: Ktoś się orientuje, czy mogę składać aplikację o pożyczkę na pokrycie kosztów życia?

PS.: Uniwersytet napisał, że można co prawda podjąć pracę, ale należy pamiętać, że głownym celem przebywania w GB jest studiowanie. Trochę mnie przestraszyli sczerze mówiąc, tym bardziej, że wybrałam bardziej techniczny kierunek (: Ratunku (:
Lived in the UK or its Islands for the last three years or more?
As well as finance for tuition fees, you can also apply for help with living costs if all the following apply:

you are an EU national yourself (having an EU national parent isn't enough to qualify)
you have lived in the UK and Islands for the three years before the start of your course
you are living in England, Northern Ireland or Wales at the start of your course (this is 1 September for a course that starts in the autumn)
If you have been studying in the UK
If you intend to study in England, Northern Ireland or Wales, you may qualify for help with living costs even if your main reason for being in the UK for the previous three years was to receive full-time education.

However, to qualify you must also have been 'ordinarily resident' within the EEA and Switzerland immediately before the three-year qualifying period in the UK and Islands before the start of your course ('ordinarily resident' means where you usually live).

If this applies to you, you will be entitled to the same level of finance as students who normally live in England, Northern Ireland or Wales. See the article, 'Finance for new full-time students' (for studying in England), or the websites, Student Finance ni or Student Finance Wales.

O ten komunikat chodzi? Nie ma w tym nic dziwnego. Jesli jestes obywatelem UE, ale mieszkales 3 lata w UK przed rozpoczeciem studiow (majac statut rezydenta) to mozesz sie ubiegac o meteinence loan. Jesli jedziesz do UK prosto z Polski i rozpoczynasz studia to przysluguje ci tylko kredyt na tutition fees.
Nie zgadzam sie - w Anglii przbywalem przez 3 miesiace (!) przed rozpoczeciem studiow, a pare dni temu otrzymalem zarowno Maintenance Grant jak i Maintenance Loan - jedyne co trzeba zrobic to przeniesc swoje papiery z LEA w Darlington(EU) do LEA do ktorej sie nalezy (np. jak studiujesz w Londynie to przenosisz papiery do LEA in London). Mozesz tego dokonac jesli przed rozpoczeciem studiow pracowales/las w Anglii i pracujesz przez caly okres studiow - oczywiscie musisz byc w stanie wszystko udowodnic (wystarczy dostarczyc kopie PAY SLIP'ow i list od pracodawcy (orginal)). Potem ew. bedziesz poproszony/poproszony o okazanie paszportu, dowodow na household income (o ile aplikujesz sie o Maintenance Grant) etc.

Generalnie wymaga to co nieco papierkowej roboty ale jest warte zachodu.

Pozdrawiam.
witam,

zamierzam pracować od maja do września w UK. Myślisz, że jeśli złożę swoje papiery to mogę liczyć na granta?

Pozdrawiam
Jezeli bedziesz zarejestrowana w LEA w miejscu w jakim przebywasz przed rozpoczeciem studiow to nie ma zadnych przeszkod. Wszystko zalezy od tego w jakim LEA jestes/bedziesz zarejestrowana - jezeli nie bedzie to LEA w Darlington(EU) to wszystkie pozyczki, granty & loan'y stoja przed Toba otworem. Jest szereg wymagan ktore trzeba spelnic tj:
- przebywac w UK przed rozpoczeciem studiow NIE w celu podjecia studiow (nie mam pojecia jak to sprawdzaja)
- pracowac przed podjeciem studiow
- pracowac przez caly okres studiow (co pewien czas prosza o dosylanie payslipow).

W moim wypadku wygladalo to w ten sposob: przeslalem papiery do LEA w miescie w ktorym przebywalem przed rozpoczeciem studiow. Papiery te zawieraly wszystkie payslipy od przyjazdu na wyspy, skan dowodu osobistego, paszportu, aktu urodzenia oraz covering letter. Moj covering letter wyjasnial ze zostalem blednie przydzielony do LEA Darlington (EU) i chcialbym byc przeniesiony do LEA w miescie do ktorego naleze. Po paru tygodniach zostalem poproszony o doslanie jeszcze paru innych dokumentow po czym otrzymalem potwierdzenie przyznania Maintenance Grant & Maintenance Loan :)

Pozdrawiam ;)
Witam , we wrześniu zaczynam studia na Staffordshire University w Stoke on Trent i mam parę pytań ;]
Swoje papiery przeniosłeś ,dopiero po wysłaniu aplikacji EU9N o pożyczkę na tuition fee do Darlington? -czekałeś na decyzję , czy od razu przenosiłeś papiery ?

W Anglii przebywam od 2007 r , przyjechałem studiować jednak okazało się , że różne koleje życia pozwoliły mi aplikować i zacząć studia dopiero teraz , pracowałem i wciąż pracuję na full time , jednak prawdopodobnie będę musiał odejść bo niestety nie mam możliwości przekładania i ustalania grafiku.I tu rodzi się następne pytanie , odnośnie kontynuowana pracy i dosyłania payslipów już , po otrzymaniu granta . Są jakieś limity , minimalne kwoty , które trzeba zarobić ? bo można przecież znaleźć pracę legalną w której zarobisz 50 funtów w tygodniu i też otrzymasz payslip . Jak sądzisz , czy to wystarczy ?
Jaki grant a jaki loan w końcu otrzymałeś ? Nie chcę brać następnej pożyczki , ta na tuition fee wystarczy ;]
Wyczytałem na forach że można dostać nawet 6 tys funtów na rok , to sporo , resztę spokojnie mógłbym zarobić i pogodzić to z nauką .
Jako , że czas goni , proszę , odpisz kiedy będziesz mógł ;] I napisz jak w ogóle idą studia;)
no i jeszcze zapomniałem dopisać , jak to było z grantem odnośnie household income ? wysyłałeś Pity rodziców ? tłumaczyłeś je ?

z góry dzięki za odpowiedź
na pożyczke o czesne wystarczy tylko wysłać podanie (formularz) do Darlington. Do pobrania ze strony directgov.
Nie trzeba tam załączać żadnych zaświadczeń o dochodach etc.
wiem o tym , nie o to pytałem ;]
Siema,


Moze powiedziec jakiego rodzaju arguemntow uzyles zeby cie przeniesli ? staram sie o maintance loan + grant w tym roku(studjuje 3 rok wlasnie oblalem ostatni i zamierzam go powtarzac). Dostalem pare dni temu maila ze grant jest tylko dla angoli, wiec zamierzam kobinowac nad przenosinamy na inne uniwerki.
czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć tak krok po kroku jak to jest z maintenance grant'em?
jak DOKŁADNIE się aplikuje? bo już nie ogarniam. :l
zaczynam własnie prace w uk, studia zamierzam rozpocząć we wrześniu. jakie dokumenty dokładnie powinnam dostarczyć do odpowiedniego mojemu miejscu zamieszkania LEA?

będę NIESAMOWICIE wdzięczna za jakiekolwiek wyjaśnienia,
z góry dzieki.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie