proces edukacji - kwestionariusz do Stanów

Temat przeniesiony do archwium.
Staram się o przyjęcie na uniwersytet do USA i mam niemały problem z wypełnieniem kwestionariusza o przebiegu mojej dotychczasowej edukacji. Konkretnie zponiższymi punktami:

(1) Write for each school year the grade standard, form, class, sixieme, cinquieme, sexta, quinta, or whatever may be the name of the class or level you attended that year. Use the terminology of the country where the school was located; do not try to translate into American terminology.
Co to będzie w Polsce?

(2) Write the kind of school you attended, such as kindergarten, grade school, elementary school, grundschule, volksschule, mittelschule, gymnasium, realgymnasium, aufbauschule, ecole superieure, trade school, college preparatory, high school, grammar school, teachers college, university, etc. Again, use the terminology of the country; do not try to translate into American terminology.
Szkola Podstawowa, Liceum, Uniwersytet?

(3) Write the name of any examination(s) you passed or certificate(s) you obtained at the end of that school year. For example, if you completed high school at the close of your twelfth year in school, write the name of the final document you received, such as G.C.E., Reifezeugniss, Studenterksamen, Bachillerator, Artium, Baccalaureate II, etc. Do not try to interpret any term into your concept of what is the American equivalent.
Matura? Magister?

Ktoś wypełniał już podobny kwestionariusz?
Będę wdzięczny za sugestie :)

Tu jest link do dokumentu, który muszę wypełnić: http://www.ysu.edu/GradSchool/AdmIntl/summedexp.pdf
Hej:) Może mi ktos wytłumaczyć na czym polega to CPE i reszta tych egzaminów, których nazw juz nie pamiętam?xD I mam pytanie, w moim LO nestety nie realizuja programu IB,czy w zwiazku z tym mam szansę zdawać jeszcze mature miedynarodowa?Licze na szybka odp
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie.
Bardzo mi pomogles.
2) tak
3) tak

1) tu chyba chodzi o to, w jakich latach do jakiej klasy chodzilas np. 15-18 lat klasy I-III liceum
Dzięki za odpowiedź. Co do punktu pierwszego, to mi przyszła do głowy myśl, że może chodzi o profile, np. matematyczno-informatyczny czy biologiczno-chemiczny? ale ja chodziłem do klasy ogólnej, teraz wybieram się na matmę, więc może jednak lepiej by było jeśli oni mają tu na myśli klasy :P
w usa nie maja zazwyczaj profilowanych klas, zatem ogolna bedzie ok. Mozesz zawrzec obydwie informacje, nie zaszkodzi, ale mi sie wydaje ze chodzi im o nazwy klas w danych latach >> tj maja na uni w usa 1-freshman, 2-sophomore and so on...
Ale przecież: Use the terminology of the country where the school was located; do not try to translate into American terminology.

Więc chyba raczej będzie to to, co napisał Srebrzysty...
ale to byl tylko przyklad, oczywiscie piszesz polskie nazwy, chcialem tylko wskazac ze oni maja specyficzne nazwy na lata nauki, zatem zgadzam sie ze Srebrzystym
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe