stypendium na studiach w uk

Temat przeniesiony do archwium.
hej,
Obecnie studiuję w Polsce,ale po zdobyciu tytułu inżyniera (za 2,5roku) chciałabym zacząć inne studia, najchętniej w uk. Mam kilka pytań dotyczących stypendium, które można tam dostać. Byłabym wdzięczna za odpowiedź na nie :)

1. Słyszałam, że istnieje możliwość zwolnienia studenta z opłat czesnego za studia, jeśli jego rodzice zarabiają mniej niż pewna kwota (bodajże 200tys. funtów na rok). Czy to prawda? A jeśli tak, to do którego roku życia można się ubiegać o takie stypendium? (Jak będę szła na studia będę mieć 22 lata)

2. Czy przy takim stypendium można iść do pracy? A jeśli tak, to zakładam, że pieniądze, które zarobię dodaje się do kwoty zarobionej przez rodziców?

3. Czy takie stypendium jest też na studiach postgraduate? (myślę, że nie, ale zawsze warto zapytać;) )

4. Czy w UK istnieje możliwość zaczęcia studiów od lutego, zamiast od października? A jeśli tak, to czy są to osobne studia, czy raczej studiuje się z ludźmi, którzy zaczęli w październiku, tylko wcześniej zalicza się przedmioty, które się opuściło.

Z góry dzięki za pomoc
chodzi o stypendium czy ta pozyczke.. jak bedizesz zaczynala studia od 0.. to jesli masz ponizej 25 lat (czyli wiek studencki tak zwany) to dostnaies zpozyczke.. taka ze jak po studiach zarabaisz mniej niz 15tys funtow rocznie to nie splacasz jej.. no chyab ze jak wrocisz do polski to zaczynasz splacac jak zarabiasz wiecej nzi 6tys funtow rocznie (w pl to i tak duzo;p) czyli pozytywne wrunki nic nie ryzykujesz

4. niby istnieje ale raczej o tym nie mysl to tylko ekstremalne przyapdki i wogole.. potem jakeis zaliczanie modulow i inncyh bzdur RACZEJ NIE ;] chociaz czasami jak np masz za slabe kwalfikacje univerek moze dac ci tkai warunek ze 2gi semestr kocznacego sie roku masz studiowac i zaliczyc np 2 wyrbane moduly zeby od nastpnego roku moc zacyznac normalnego studia :] (zakrecone ;ppp troche ale mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi, moj np kumpel mial za slaba mature i dostal offer z univerku ze peirwszy rok ma w kazdym semestrze zaliczyc po 1 wybranym module na oceny b/c to za rok bedize mogl zaczynac)

3. wydaje mi sie ze nie.. na 75% ale pewien nei jestem

2. slyszlaem ze mozesz pracowac chyab do 20h tygodniowo :o czy cos takeigo ale i tak nitk tego nie srawdza itd ;p pracodawcy nikt nie mowi o tym i normalnie jak chcesz pracujesz, wszyscy tak robia.. malo kto wie o tej zasadzie 20h :]


1. ;DDD nie no 200tys futnow rocznie to napenwo troche przesadziles heheh taa to po 5 latach milioner :DD ale cos okolo 20tys ~~ czy jakso tak to owszem.. w kazdym badz razie jak z pl sa towi rdzice i zarabiaja mniej niz tys funtow miesiecnzie 9razem) to napewno nei rpzekroczysz tego.. i do stypendium bedziesz sie kwalfikowal...
no ale ja baridzj jestme w temacie pozyczek/ i poczaktu studiow a nie masterki9post graduate)

mam nadzieje ze pomoglem ;p chociaz troche
HEJ

Ty pewnie już nie jesteś zainteresowany odpowiedziami na swoje pytania, ale chętnie poznają je pewnie ludzie, którzy to wygooglowali;p

Zaczynam studia od jesieni tego (2010) roku. Możliwe, ze poniższe odpowiedzi zawierają błędy i dotyczą Anglii. Najlepiej sprawdzić wszystko samemu.
1. Rozumiem, że literówka i chodziło Ci o 20 tys. funtów.
http://www.direct.gov.uk/en/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/StudentFinance/Applyingforthefirsttime/DG_174046 (tak w ogóle na stronie www.direct.gov.uk można poszukać stypendiów, ale ich zakres dla cudzoziemców jest bardzo wąski)
Stypendia socjalne przyznawane są nawet do 50 tys. funtów/rodzinę/rok. Niemniej jednak, jeśli nie jesteś z wysp to nie ma na co liczyć (z tego co zdołałem Się na razie dowiedzieć)

2. Od marca tego roku można pracować 10 godzin tygodniowo. Legalnie. Jeśli cośtam się złożyło przed marcem to można 20.

3. Nie wiem. direct.gov.uk Moją strategią na PhD jest obywatelstwo brytyjskie. Jeśli sądzisz, że to dobra opcja możesz poczytać na stronie UK border. W skrócie: trzeba spędzić 5 lat u nich i być "dobrym człowiekiem";p

4. Nie mam pojęcia. Sprawdź na stronie uniwersytetu, który cię interesuje. Prawdopodobnie będziesz musiał złożyć swoją aplikację przez ucas.com.

Dobrym pomysłem jest przejrzenie strony uniwersytetu, na którym chciałbyś kontynuować edukację. Studia w UK są płatne. Jeśli finanse to ważna kwestia rozważ studiowanie w Szkocji (najlepszy system stypendialny).