NAJLEPSZY BRYTYJSKI UNIWERSYTET [Twoim zdaniem]

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, jaki jest Waszym zdaniem najlepszy brytyjski uniwersytet/uczelnia?
I dlaczego? Proszę Was, chcę wiedzieć, w czym ewentualnie warto wybierać, a na brytyjskich uczelniach znam się akurat średnio. Cambridge i Oxford pewnie wszyscy znają, więc o nich nie piszmy. A co z resztą???

???????
Pozdrawiam ;)
A temat założyłem dlatego, ponieważ jest wiele dobrych uczelni, które nie są znane być może przez słabą reklamę??
wszystko zalezy na jaki konkretny kierunek idziesz. Jedne za b. dobre z jednego, a drugie z czegos innego.
Jeszcze co faktycznie rozumiesz przez slowo 'dobry', czy to jest ten ktory da Ci wspaniala ocene, bez zadnej twojej pracy, czy ten gdzie jest najwieciej wykladowcow znanych na calym swiecie?
a tak przy okazji i dla jasnosci, ktory jest najlepszy Uniwersytet w Polsce?
Hmmm, według oficjalnych rankingów (biorą pod uwagę ponoć wszystko), w ostatnich latach cały czas konkurują o pierwsze miejsca Jagiellonka i Warszawski.
No ale to rankingi.

A przyznam, że ktoś wymyślił supertemat. Mnie też to cholernie interesuje ;) Co jest w takiej 'brytyjskiej czołówce'?

A Ty, terri, mieszkasz poza Polską?

Pozdrawiam, Australian
Australian,
Rankingi sa rankingami. (There's lies, damn lies and statistics). Ostatnio byly afery w UK, ze studenci byli 'zachecani' dawac dobre oceny swoim uczelniom.
Sa Uni w tzw 'Russell Group' (czolowce) - te maja dobra opinie. (No, ale to znowu moja opinia).
Mieszkam w UK.
Tak terri, na bank dużo zależy od kierunków. :))
Powiedzmy, że zaciekawiony jestem kierunkami aktorskimi, ewentualnie językowymi. Mogłabyś mi coś polecić i może napisać coś więcej o tym 'Russell Group'?
Bardzo proszę, by wypowiadali się studenci z UK.
wpisz w google r. group i ci wyskoczy kto tam dokładnie należy i was ist das ;]
No :) Powiedzmy, że coś znalazłem :P

SZKODA TYLKO, ŻE ŻADNI STUDENCI Z UK SIĘ NIE WYPOWIADAJĄ :((
OK to ja sie wypowiem, Prawdopodobnie nie napisze nic odkrywczego ale wedlug mnie dobre uniwersytety to te z czolowki rankingow. Jednak nawet sredni uniwersytet z UK bedzie sie znajdowal dosc wysoko w swiatowej czolowce uczelni (piszac dosc mam na mysli np w wyzej niz jakikolwiek uniwersytet w Polsce). Nie pamietam dokladnych miejsc i pozycji zainteresowanych odsylam do wikipedii :D Rankingi rankingami a dla chcacego nawet sredni uniwersytet moze byc wystarczajacy- mysle ze praktycznie kazda uczelnia daje ogromne mozliwosci rozwoju (niektore chyba tylko mniej zachecaja do kozystania z niej). Dla mnie wazne jest by na uczelni panowal klimat nauki i chec rozwoju zamiast obijania sie (co znam z polskich realiow- choc i w uk wedlug moich tutejszych znajomych nie trudno o wyzsza szkole dziwnych rzeczy :D) a to zagwarantuje uczelnia powiedzmy z gornej polowy rankingu. Niekoniecznie uczelnia uplansowana nizej jest zla. Sa przeciez rankingi przygotowywane pod wzgledem kierunkow studiow itp. Ja jednak polecam mierzyc wysoko. Osobiscie studiuje na Goldsmiths, Uni of London i mam czego chcialem. Czesc zajec w grupach czteroosobowych i przydzielony personal tutor. sweet.
I jeszcze slowo o Russell Group. Skupia uczelnie ukierunkowane na badania wiec nawet najlepsza szkola np aktorska nie ma szans na obecnosc w Russell Group. Czylimoim skromnym zdaniem jest to nie zawsze trafne kryterium wyboru uczelni (polecam raczej dla osob planujacych studiowanie nauk scislych na uczelniach z bogata oferta nauk scislych)
http://www.salford.pl
Temat przeniesiony do archwium.

 »

CAE - sesja zima 2008