studia w UK- combined honours foundation

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, pisze z prozba o rade. Aplikowalam w tym roku na studia w Manchester, dostalam propozycje conditional na COMBINED HONOURS FOUNDATION....(4 letni kurs, w czym 1szy to Foundation year). Nie wiem czy ktos z Was orintuje sie w tym temacie? Dodam ze chche ubiegac sie o dofinansowanie(grant), nie tylko kredyt studenci- ale zeby dostac grant musze byc 3 lata w UK, a jestem 2,5...Teraz nie wiem czy poczekac rok...czy isc na studia juz w tym roku. Mam mozliwosc tez studiowc w Polsce Internationa Bussines po angielsku,ale na prywatnej uczelni- takze lipa.

Bardzo prosze o jakiekolwiek opinie i rady. POZDRAWIAM
zapomnialm napisac propozycja conditional obejmowala wymog zdania IELTS na 5.5- zdalam IELTS i dostalam juz miejsce na Uczelni.
upewnij sie dokladnie czy te studia sa tymi na ktore naprawde chcesz isc. Po 4rech latach, bedziesz miala licencjat.
Bedzie Ci bardzo trudno dostac student grant na 1 szy rok (Foundation year)
Najlepiej jak jestes w UK, to zrob dobre 'A' levels, dostan sie na normalny 3 letni licecjat.
lepiej postaraj się studiowac w UK zapytasz dlaczego mhmhm już odpowiem

studiujac w wielkiej brytanii uzyskujesz dyplom ktory bedzie honorowany nma całym świecie a w UK dostaniesz pracę jako wymarzysz, studiujac w polsce czeka cie klopoty z pracą ,sam mam studia i teraz cieżko mi o jakokolwiek pracę wiec wiem co mówię, niektórzy anglicy nie wiedzą gdzie polska lezy nie mówiąc o uczelni, a poaztym nasze polskie studia nie mają siły przebicia tak jak angielskie uczelnie, polskie studia sa nic nie warte to tylko przechowalnia przyszłęj emigracji i bezrobotnych w polsce a pozatym na poslkich uczelniach nie ma nic to wspólnego ze studiowaniem , tutaj sie tylko gnębi studenta i nie chodzi tu o zadną wiedzę to żenada że potem nie mozna znaleść pracy po studiach, a jeżeli skonczysz studia w UK to rzeczywiście poprawisz byt materialny i tym bardziej zmienisz swoje życie i nie bedziesz czuł sie jakbys cos gorszego konczył, nie marnuj swojego potecjału tutaj sam bym pojechał do uk na studiach ale musze nauczyc sie języka
niby tak z drugiej strony, studiujac w UK na full time nie uzyskam doswiadczenia zawodowego...o ktore tak bardzo chodzi przy skladaniu aplikacji o prace, pozatym ja nie chce po studiach zostac w Anglii.
terri jesli chodzi o ten kurs to nie jest to to czego chce, do zaczecia tego kierunku bardziej przekonuje mnie sama chec studiowania w UK...wiesz lepszy ,,papierek"- z drugiej strony bede miala 26 lat a ,,tylko" licencjat w rece....Moze lepiej jak wroce do Polski i pojde na zoaczne studia w ezyku angielskim, do tego bede pracowac takze i studia i work experience za razem.

Teraz to juz sie poglubilam..............
Przecież możesz studiować i pracować. Większość studentów full-time tak robi. Nie będziesz przecież siedzieć na uczelni 24/7. Ułóż sobie zajęcia tak, abyś miała jeden dzień w tygodniu wolny, a w pozostałe dni zajęcia blisko siebie - unikaj okienek o ile to tylko możliwe. I ucz się systematycznie (codziennie), a nie zostawiaj wszystkiego na dzień przed egzaminem. Połączenie full time studiów z part-time pracą to tylko kwestia organizacji swojego czasu.
ja pracowałem przez 5 lat i studiowałem i wiem że nie liczy sie doswiadczenie tylko układy,znajomości i zamkniete klany zawodowe to możesz dowiedziec sie jakbys studiowała socjologie to jest w naszym kraju patologia chwała toboe ze masz taką wiarę w dobro że wierszysz ze ciezko pracą coś osiagniesz w polsce ,niechce burzyc twojego świata ale ja to przeszedłem i prace dostawali ci co mieli mame ,tate ,wujka lub ciocie w firmie ze srednim wykształceniem a ja po studiach 5 latach doswiadczenia niedostałem sie bo miałem sie niedostać
Nie na temat, ale ciekawość mnie zżera: czy Ty wiesz co to jest ZDANIE?
eva74 masz rację ale polacy o tym nie wiedzą i są niedoinformowani, w uk pracodawcy świetnie idą na ręke dla osób chcących uzyskać Master
eva74 hehe wiem ale puszczam słowa jak skarabinu hehe eva jestes intrygujaca może sie na kawe umowimy:)))
Może ma to związek z tym, że w Polsce nie ma się zbyt dużego wpływu na układanie sobie zajęć, no i może zajęć jest więcej? Nie wiem, nie studiowałam w Polsce więc mogę się mylić.
no ok a co Ty na to jak napisze ze w POlsce wlasnie mam ta ulatwiona sytuacje i ktos z rodziny moglby mi zalatwic dobra prace...tyle ze ja wlasnie nie chce isc na skroty. Pisze o tym z jak juz bez znajomosci czlowiek po studiach szuka pracy to wymagaja doswiadczenia a potem dopiero patrza na wyksztalcenie...

Ogolnie to nie wiem co robic...w UK i tak nie chce zyc, ale dla dyplomu moglabymsie poswiecic:)
avamys to nie rozumie...skoro masz wyksztalcenie i doswiadczenie a trudno Ci znalesc prace to jaka ja mam gwarancje ze po studiach tu w UK jak bede szukac pracy nie wpiepszy sie ktos przedemna bez wyksztalcenia po znajomosci....to tak samo oddzialywuje moim zdaniem...wszedzie sa ludzie i ludzie... Ja wiem jak to wszystko wyglada...zyje w UK od 2,5 roku i caly czas sprzatalam....tez nie jest latwo.
ok masz prawo do swojego zdania,ja nie zamierzam nikogo przekonywac sram na polske
to wyjedz...jezyka sie tu nauczysz, skoro tu tak latwo z praca to czego sie obawiasz????
napisze to powoli, zebys czytala powoli.

Pierwsze, nie piszesz z ktorego Uni w Manchester dostalas oferte (tu jest bardzo wazna roznica) i na jaki kierunek.
Drugie, - NIEMA gwarancji, i NIKT Ci tego nie da, ze nawet po 4rech latach wysilku na tych studiach bedziesz mogla znalezc dobrze platna prace w UK - gdyby tak bylo, to studenci ktorzy teraz koncza/skonczyli studia juz by mieli prace. A tego niestety niema. Sama piszesz, ze niechcesz tutaj zostac na stale.
No a co najwazniejsze, czytam, ze ten wybrany przez Ciebie kierunek nawet Cie nie interesuje, a o co Ci najbardziej chodzi to miec tylko ukonczone studia w UK. Fajnie, ale czy naprawde myslisz, ze mozesz przez 4 lata interesowac sie i wysilac sie na cos co Cie nie interesuje. Wybor zalezy od Ciebie.
Mozna inaczej pomyslec - poszlifuj jezyk do stopnia zebys dostala lepsza prace, pracuj (bedziesz miala wtedy lata doswadczenia) i zaczynaj studia 'zaocznie' (np w Open University.)
Niema tez gwarancji, ze nawet po UK studiach znajdziesz dobra prace w Polsce, bo jak sa - to prosze dac mi znac.
znalazlam w innym poscie, ze to Manchester Met.
Poszukaj na ktorej pozycji jest ten Uni w ranking.
Masz racje nikt nie da gwarancji ze po 4 latach studiow w Uk znajdziesz dobra prace.pewne sa tylko smierc i podatki.Masz racje ze teraz moze sa trudnosci ale za 4 lata sytuacja bedzie inna niz teraz. Moge sie zalozyc ze juz od polowy przyszlego roku sytuacja bedzie lepsza niz teraz. Mamy juz sygnaly ze recesja powoli sie konczy ale ogronmy garb zadluzenia pozostanie
Po ukonczeniu studiow w UK nie musisz tam zostawac ich dyplomy daja ci sznase dostania pracy na calym swiecie - mozesz poszukac w Danii, Holandii a nawet w Niemczech dla obywateli polskich od 2011 roku czy poza europa jak ktos bedzie chcial
Znam osoby ktore ukonczyly w UK studia i maja dobre prace w Polsce - glowie w stolicy ale tez we wroclawiu i poznaniu
>>>>Moge sie zalozyc ze juz od polowy przyszlego roku sytuacja bedzie lepsza niz teraz....
...No to jak jestes tego tak azpewny, to prosze daj znac the British Prime Minister, zeby sie juz o nic nie martwil, bo przeciez wygra wybory jak tylko situacja sie poprawi i on wtedy moze powiedziec, ze dzieki jemu to sie stalo.
Tak, masz racje, ze situacja musi sie poprawic - ale nikt nie wie kiedy. Za 4 lata to napewno.
Tak, duzo ludzi po studiach w UK znalazlo prace, ale to tez nie znaczy, ze ktos za 4 lata ja znajdzie, chyba ze wszyscy terazniejsi ludzie pojda za 4 lata na emeryture.
Wg nnie warto studiowac w UK, ale tylko to co Cie naprawde fascynuje, a nie byle co, zeby tylko pozniej jakims papierkiem wachac, bo i i tak nie pojdzie sie pracowac w tej dziedzinie - jak asker sam mowil - to ja nie interesuje.
p.s. jak tak latwo w stolicy znalezc prace - to sama zaczne szukac, tylko czy Warszawa jest gotowa na mnie to jeszcze tego nie wiem.
no to jest temat rzeka....mozna gadac i gadac, opinie sa rozne...zawsze jest jakies ryzyko...
agusia sama nie wiem jak postąpic bo jest sama i jest jej smutno czuje pustke w sobie i czuje sie samotna dlatego wybór nie jest prosty
agusia sama nie wiem jak postąpic bo jest sama i jest jej smutno czuje pustke w sobie i czuje sie samotna dlatego wybór nie jest prosty
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie