Deadlines

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie, prosiłbym o pomoc kogoś, kto może ma już za sobą składanie papierów na studia w UK albo po prostu zna się na rzeczy ;)
Chcę złożyć na uniwersytet w Anglii, ale nie na Cambridge ani na Oxford a także nie interesują mnie kierunki medyczne więc mój deadline to 15 stycznia. Słyszałem jednak, że nie jest do końca tak, że osoby, które składają "później" czyli w swoim terminie - 15 stycznia, nie są traktowane do końca sprawiedliwie. Mam na myśli to, że niektóre miejsce są już rozdawane wcześniej na przykład. To by oznaczało, że składając papiery wcześniej mamy większe szanse się dostać, co moim zdaniem kompletnie mija się z ideą zdrowej rywalizacji i wcale nie gwarantuje, że faktycznie najlepsi się dostaną. Czy ktoś z was również o tym słyszał? (bo możliwe, że się okaże - liczę na to, że są to jedynie plotki) Proszę o opinie.
napisz podanie do UCAS co do rywalizacji i twojej opini, może to rozwarzą, a co do twojego pytania to najlepiej sie spytaj tego od kogo to slyszalaś
opinia jest teraz taka, ze nawet studenci z idealnymi wynikami nie moga sie dostac na Uni. Zmniejszyli liczbe miejsc na przyjecia, i kazdy Uni musi rozdac je sprawiedliwie tzn dzieci z panstwowych szkol (nie prywatnych) maja wieksze szanse na dostanie sie - rownosc.
Nie ma znaczenia kiedy skladasz papiery - tylko wyniki sie licza. Polowe tych co zlozyli i tak odpadna bo nie dostali dobrych wynikow.