Wrocław-pomóżcie proszę wybrać

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem, że na tej stronie można sobie poczytać opinie o róznych szkołam i zapewniam że przeczytałam wszystkie, ale o niektórych nie ma tego tak dużo żeby podjąć łatwo decyzję. Czasem są tez bardzo sprzeczne opinie. Pomóżcie mi proszę wybrać pomiędzy tymi czterema szkołami z Wrocławia:

cambridge school of english
demostenes
empik
hilton

a może inna?

Prośba oczywiście do byłych lub obecnych uczniów. Napiszcie również do jakich lektorów warto się zapisac a do jakich nie.
Będę wdzięczna za każdą pomoc i informacje.
Bardzo polecam Cambridge School of English. Przygotowywalam sie u nich do FCE i CAE (zdawalam w sesji letniej tego roku, dostalam B :)). W mojej grupie bylo 5 osob zdajacych CAE i wszyscy zdali. Co do lektorow, to zaufaj szkole, wg mnie zatrudniaja tylko specjalistow :) No i atmosfera na zajeciach taka, ze az chce sie uczyc! Nie mowiac juz o atrakcjach pozalekcyjnych ;) Kurcze, zaluje, ze nie mam w tym roku czasu na kurs, bo z checia zapisalabym sie na przygotowanie do CPE do tej szkoly :) Jeszcze tylko dodam, ze zdarzylo mi sie chodzic do paru innych szkol jezykowych, wiec mam porownanie. Godna polecenia wg mnie jest jeszcze International House. O Demostenesie i Hiltonie nic nie slyszalam, ale Empik, na podstawie opinii kilku moich znajomych, raczej odradzam.
Ogromnie dziękuję, bardzo pomagasz mi w wyborze!!!

Kto jeszcze ma jakieś doświadczenia, napiszcie proszę

Ostatnio zastanawiam sie też nad szkołą "Oświata" na Ruskiej
hej, ja chodzilam do Demostenesa na kurs do CEA i tez wszyscy zdalismy, polecam , ale oczywiscie bardzo duzo zalezy od tego na jakich lektorow trafisz, w Demostenesie jeden raz w tygodniu sa zajecia z nativem i raz z Polakiem , moim zdaniem to sweitne rozwiazanie, plusem jest tez duza liczba godzin , polecam
Ja zapisałem się własnie do Oświaty bo mam blisko ale nie wiem jeszcze jak tam jest. Mam nadzieje że się nie zawiodę...
Jeśli chcesz poważnie podejść do nauki to polecam Ci International House, przy Leszczyńskiego - praktycznie w centrum, w IH mają wysokie wymagania wobec swoich lektorów / obowiązek posiadania przez nich CELTA/DELTA, wielu z nich to obcokrajowcy /, ale i uczniów też, niby luźna atmosfera, ale tam albo się uczysz jeśli chcesz się rozwijać językowo i iść na kolejny poziom, albo nie i wtedy wiadomo... testy co semestr dla całej szkoły, rozmowy indywidualne z nauczycielem, można nadrabiać opuszczone usprawiedliwione lekcje, obowiązkowe zadania domowe dla uczniów, z własnego doświadczenia wiem, że poważnie traktują swoich uczniów, warto tam chodzić jeśli chce się ubiegac o certfikaty Cambridge, minusem może być niestety cena, pozdrawiam
Mam do Was pytanie.... Mam 20 lat a moj angielski to jedna wielka zenada:( Az wstyd.... Na pewno zapisze sie na zajecia do IH badz tez Cambridge School.W zwiazku z tym chcialabym wiedziec ktora szkole mi polecacie-jak widze obie ciesza sie swietna opinia.Zastanawiam sie takze nad mozliwoscia indywidualnych lekcji w jednej z tych szkol-jakiego wowczas lepiej wybrac lektora-Polaka czy Brytyjczyka,zwazajac na to iz jak juz pisalam moj angielski jest slaby...... Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi!
tyle Ci podpowiem - jeśli jesteś na poziomie poniżej intremediate to wybierz Polaka - potrzebujesz m.in. dobrego treningu gramatyki tłumaczenia reguł, wybierając nativa możesz go nie zrozumieć a na pewno wszystko będzie trwało dłużej jesli np. sam nie jesteś w stanie wszystkego się nauczyć; wybierając lektora, czyli np. lekcje indywidualne w jednej z tych szkół kieruj się taką zasadą - wymagaj przede wszystkim w pierwszej kolejności od siebie ale potem również od nauczyciela, ta osoba ma Cię nauczyć - jesli nie będziesz czuł postępu rozmawiaj o tym ze swoim lektorem po jakimś pół roku np.
Nie wiem jak jest teraz, ale w IH bylo tak że lekcje w jednej grupie nawet tej poniżej intermediate prowadzili na zmianę obcokrajowiec /co było świetne bo bylo można osłuchac się z wymową/ i Polak

poza tym pytaj o wszystko w obu tych szkołach: ceny, podręczniki, itd i porównaj

powodzenia i pozdr
ja chodzilam przez 4 chyba lata do international house. strasznie fajna szkola, ale rzeczywiscie niestety wszystko zalezy od nauczyciela (mi sie w wiekszosci trafili swietni). poziom jest moim zdaniem dobry, dosc wysoki nawet powiedzialabym, dzieki czemu dostalam sie teraz na pierwszy rok do koledzu we wro. polecam, aczkolwiek nie mam opinii na temat innych szkol, jako ze nigdy do innej nie chodzilam ;]
No wiec ja osobiscie polecam Oxford Language Center.... Jesli chodzi o te ktore ty podalas nie sami znane. W OLC bardzo profrsjonalnie podchodza do sprawy. Sa tam kompetentni ludzie ktorzy na pewno przygotuja cie do egzaminow ja osbiscie na kurs chodzilam bo sie na magisterskie za rok wybieram do londynu i egzamin zdac musialam no i nie bylo zadnych problemow.....Dokladnie sie tam przygotowalam. No i dojazd tez jest ok......zycze powodzenia
amazurek- zgadzam się! ja też chodziłam do Oxford Language Centre na ul. Sienkiewicza we Wrocku i jestem bardzo zadowolona! to fajne uczucie, gdy potrafisz porozmawiać sobie po angielsku i czujesz się przy tym pewnie i swobodnie- bez lektorów z OLC bym tego nie osiągnęła! Wyrazy uznania dla kadry, a szkołę gorąco polecam!
ja mogę polecić BLC (British Language Centre) - siostra się tam uczy i bardzo podciągnęła się z angielskiego.

Ja uczyłam się tam przez kilka miesięcy i rozpoczynam naukę od tego roku także - dam znać jakie efekty
:)
Ja mogę polecić szkołę Hello we Wrocławiu:
http://www.hello.com.pl/
Uczą metodą Callana. Przez rok nauczyłam się naprawdę sporo. I oferują 8 lekcji próbnych, tak więc możesz sprawdzić, czy Ci się podoba i pasuje:)
edytowany przez kmagdak: 26 lis 2010
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa