Worldwide school

Temat przeniesiony do archwium.
chodził z was ktos do tej szkoły w warszawie w budynku BUW-u? Jaki poziom mają na CPE, bo mam możliwość bezpłatnych zajęc w tej szkole -a to 2 tysiaki w kiesezeni,
pozdrawiam
Worlwideschool był w ub. roku na 50 miejscu w rankingu Newsweeka, a w tym roku nie wziął w nim udziału. Moze sie wystarszyli, ze znowu będą na ostatnim miejscu.
Jezeli ktos opiera swoja opinie o czymkolwiek na podstawie pisma wysokonakladowego (ktorego glownym celem jest zysk finansowy), w ktorym jest "mydlo i powidlo" to ja szczerze gratuluje... takiej latwowiernosci.

Proponuje popytac osoby rzeczywiscie uczestniczace w takim kursie.

PS: Szkola dostala certyfikat PASE - byc moze nie ma on znaczenia na poziom nauczania, a byc moze ma...
A jaką wartość ma certyfikat PASE, skoro kilka szkół nawzajem sobie go nadaje, a potem czują się z obowiązku. Też sobie nadam certyfikat.
Dziwie Ci ze ze w ogole sie zastanawiasz czy isc sie uczyc skoro ten kurs i tak otrzymales bezplatnie. (a swoja droga - jakis konkus czy co?). mozesz przeciez na miejscu zweryfikowac jakosc nauczania w tej szkole - najwyzej przestaniesz chodzic.

no ale dziwnie jestem pewna ze nie zrezygnujesz. Znam te szkole - przenioslam sie do niej 3 lata temu i w tym roku podchodze z nimi do FCE. a to samo mowi za siebie.

co do certyfikatu pase - Twoj przedmowca nie zwrocil uwagi ze rok wczesniej szkola byla jesli dobrze pamietam w pierwszej trojce w warszawie. a w nastepnym wyladowala na 5o miejscu z powodu niedbalosci wykonujacych ranking.

i to byl glowny powod dla ktorego szkoly Pase (a nie tylko worldwide) wycofaly sie z rankingu.
tak na zdrowy rozum- trzeba byloby sie mocno starac zeby spasc tak mocno w rankingu w ciagu zaledwie jednego roku. na przyklad ;) przyjac licealistow w miejsce normalnych nauczycieli ;)

pzdr
Co do rankingu- nie jest to rzecz wysokich .Przykładowe pytania-ile jest w szkole słowników, do jakich egzaminów szkoła przygotowuje, a brak pytań takich jak- jak często odbywają się testy ze słówek, ile osób zdaje egzaminy.Moja szkoła bywała na miejscach-15,3 i 7. Co roku inna miotła wymiata. Nie ma żadnej ciągłości w kwestii ustalania wartości szkoły- dla tego takie krańcowe wyniki, przy jednolitej polityce w szkole.
Co do PASE- pierwszy ranking szykowała PASE, to jej się podobało. Dalej nie i podobać się przestało. To faktyczny powód.PASE to towarzystwo wzajemnej adoracji, a roczna składka za dołączenie do grona to 8000 złotych. Przeszliśmy weryfikacje tego towarzystwa, ale wolelismy kupić nowy sprzęt do szkoły niż wzmacniać konto towarzystwa.
Co do opinii- może trzeba popatrzec co ludzie tutaj piszą. jest wiele ciekawych spostrzeżeń.
oczywiście powinno być - wysokich lotów! Sorry
Dla osob indywidualnych JAKIKOLWIEK certyfikat szkoly nie ma praktycznie zadnego znaczenia :D Liczy sie poziom nauczania, indywidualne podejscie do ucznia i wiele innych rzeczy...

Ale juz dla firm... :)))
Dzieki PASE szkola ma wiecej kontrahentow biznesowych, ktorzy placa wiecej, czesciej i chetniej. A jezeli wspolpraca jest oceniona przez dana firme po jakims czasie pozytywnie (a w 90% przypadkow jest) - wspolpraca moze trwac nawet kilkanascie lat.
Wnioski mozna wyciagnac samemu ;)
Prawda jest taka , że dlatego szkoły z pase wypadły dobrze w rankingu newsweeka z 2002 r., ponieważ same opracowały ankiete i same ją oceniły - zajmując oczywiście wiodące miejsca. W 2004 r. ankietę przygotował niezależny instytut badawczy PBS z Sopotu i ją ocenił. W jej wyniku wyszła prawda o szkołach Pase, że nie są takie dobre jak się reklamują. 50 miejsce worldwida poprzedzone więc było rzetelną oceną. W tym roku szkoły Pase najwidoczniej się wystraszyły i nie wzięły udziału w rankingu.
Z pewnością masz rację co do firm, gdyż w wyborze szkoły dla firmy brane pod uwagę są zupełnie inne kryteria. Sama zawartośc zajęć musi byz inna, inne przygotowanie merytoryczne nauczycieli ( zazwyzaj nie musza być super metodykami). W firmie mało kto się skarży, bo kasa nie idzie z jego kieszeni. Dla szefów firmy często wystarcza, że ludzie chodzą na angielski ( wcale nie musza się uczyć). To juz podnosi prestiż firmy i zadowlonie szefów. Wiem, bo uczyłam w paru firmach i tylko moja zawodowa uczciwość trzymała wszystko w kupie, bo każdy miał te zajęcia w d....
pase to jest crytyfikat oznaczajacy zero w zarzadzie sa wlasciciele szkol najczeszcziej nic reprezentujacych, co z tego ze maja pase jak jakosc jest na poziomie dna, nalezy patrzez na szkoly ktore obsluguja 100 korporacji to cos znaczy a ile szkol jest takich w wawie jedna , anm taka co obsluguje 170 firm i jest najwieksza, na szczescie moja firma ja wybrala i to jest dla mnie jaosc jestem zachwycona nowoczesne roziwazania, jakies bepzlatne lekcje onlien w 4 jezykach, elearning z prawidziego zdarzerzenia a nie jeakise plyty tak jak orange czy inne dziady , polecam firme. na mariensztacie ,
Temat przeniesiony do archwium.