Callan czy to dobra metoda???

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc.Jestem na 5 stag-u Callan i zastanawaim sie czy to jest dobra metoda.To ciagle powtarzanie za lektorem.Samemu sie nic nie tworzy.
Czy po ukonczeniu calego kursu bede w stanie biegle poslugiwac sie calym slownictwem ktore poznam.
Chyba cie pogieło, kobieto !!!!!!!!
Cześć
Ja po 9-tym przystąpiłam do egzaminu FCE (zrobiłam co prawda dodatkowy 3 miesięczny kurs przygotowujący do tego egzaminu). Muszę powiedzieć, że słówka, które Callan \"włożył mi\" do głowy używam bez problemu, gorzej jest z tymi, które wkuwałam dodatkowo... Myślę, że z mówieniem nie powinnaś mieć problemów. Po Callanie nie koniecznie mówi się gramatycznie, ale zrozumiale dla innych (sprawdzałam osobiście w Anglii). Moim zdaniem Callan jest OK.
Pozdrawiam
witam

chodziłem na Callana około roku i dałem spokój bo troche zaczynało byc nudno. Chociaż miałem świetną grupę i na każdej lekcji był niezły ubaw :)
u mnie w grupie wszyscy starali sie odpowiadać inaczej niż jest w książce w miarę możliwości oczywiście.ogólnie callan nie jest zły , ale polecałbym go raczej jako uzupełnienie nauki angielskiego szczególnie speaking. dobry lektor poprawi twoją wymowę ,pisanie to już inna działka.
Ja zaczołem Callana na dzieńdobry jakoś od połowy czwartej kiążki bo wcześniej troche sie uczyłem we własnym zakresie.
Myslę ze Callan w małej grupie 5 ,6 osób może w zyciu sie przydać :)
do tej pory pamietam całe zdania typu \"What do we do when the telephone rings ?\" troche to głupie bo nie wiem czy ktoś Ci kiedyś w ogóle zada takie pytanie, ale cóż.....
Dzieki Joanna i Tom.
Nie wiem, trudno mi porownac metode callana do jakiejs innej, ale powiem ci szczerze ze za kazdym razem kiedy ide na zajecia jestem strasznie szczesliwy...az sie chce. Zaczalem kurs w listopadzie od stage 7, teraz jestesmy w polowie 8. Jest to jedyna metoda , ktora naprawde skutkuje.
Cwiczysz wymowe, i mimo tych samych pytan powtarzajacych sie przez 3 tygodnie z rzedu, kazda odpowiedz jest inna..powtarzajac to kilkakrotnie uczysz sie zastosowania w roznych okolicznosciach, zdaniach i przede wszystkim zapamietujesz. Poznajac jakies nowe slowko, poznajesz wiekszosc jego znaczen z zastosowaniem. Na pierwszych stage`ach moze wydac sie boring powtarzanie ciagle tych samych zdan, pozniej jest juz inaczej. Szybko zauwazysz ze twoja wymowa znacznie sie poprawila, bariera jezykowa zostala zlamana, i znasz wiele nowych slowek z ich zastosowaniem. Nie wiem jakie jest zdanie innych, ale jezeli mialbym ponownie wybierac...wybralbym ta sama szkole.
Pozdrowienia
Mam pytanie - znam już troche gramatyki, gdyż uczę się długo angielskiego. Ale jest to nauka z podręczników, z wymową kuleję... taki Callan to dla początkujących, czy także dla tych, którzy już ucza się od dłuższego czasu? można wybrać poziom?
rowiązuje się test i na jego podstawie kwalifikują do grupy. Tak przynajmniej było u mnie.
acha, czyli można na to iść ze znajomością języka (tzn nie od podstaw, ale jako tako)rna inne języki taki callan też obsługuje? można wtedy iść z zerową znajomością?
ss sc
Temat przeniesiony do archwium.