Uniwersytet Szczecinski

Temat przeniesiony do archwium.
Nie wiecie jak jest prowadzona filologia na Uniwersytecie Szczecinskim? i czy trudne sa tam egzaminy wstepne?
sytuacja na univ. szczecinskim wyglada coraz gorzej i ma dosc niepewna przyszlosc. sama robilam tam licencjata jeszcze w kolegium i musze przyznac, ze poziom byl dosc wysoki, zajecia b. duzo dawaly i byly solidnie przygotowane. obecnie robie tam magisterke wiec docieraja do mnie glosy ludzi, ktorzy studjuja na pierwszych latach i wlosy staja mi deba na glowie. z powodu klopotow finansowych polkwidowano czesc (dosc ciekawych) przedmitow, poprzyjmowano zbyt wielu wolnych sluchaczy i grupy sa przeladowane. dodatkowo bedzie problem z magisterka, ktora maja zamknac bo nie spelniaja kryteriow oswiatowych(wlasnie zrezygnowal jedyny profesor). a jest to duzy problem, bo nie ma gdzie pozniej zrobic tej magisterki (w Poznaniu za nami nie przepadaja, chodzi o jakies niesnaski jeszcze z czasow kiedy szczecin podlegal poznaniowi) i jest problem. radzilabym sie zastanowic i moze jednak sprobowac na uniwerek w poznaniu, nie wiem jak teraz ale kiedy ja zdawalam to egzamin (pisemny) byl trudniejszy w szczecinie!
Ogólnie pod względem języka angielskiego Uniwersytet Szczeciński jest w \"komicznej\" a właściwie tragicznej sytuacji!!Ja studiuje tam prawo i bylam w wielkim szoku gdy pojawiajac sie tam w pazdzierniku zeszlego roku na rozpoczaciu roku akademickiego dziekan poinformował nas że na tym kierunku nie ma języków obcych w programie nauczania(chyba jako jedyny w Polsce wydział prawa ma takie braki!!)a angileskiego możemy sie uczyć odpłatnie w ramach programu prowadzonego na terenie uczelni prze \"Start-studium języków obcych\".Nie wiem jak dla Was ale dla mnie to było szokujące.A tak na marginesie to może znacie tą szkołe \"Start\"?Bo musze od pazdziernika znależć jakąś szkołę językową w Szczecinie a nie mam pojecia na ktora sie zdecydowac!Prosze o podpowiedzi!!Z gory dziekuje
Witam
Jeżeli chodzi o US - to nie mam pojęcia co się tam teraz dzieje, natomiast jezeli chodzi o szkoły językowe w Szczecinie to polecam serdecznie TOP ENGLISH (ul. Grodzka 7 lub gdzieś na Słonecznym). Uczą metodą Callana, chodzę do nich już 2,5 roku. Teraz startuję do FCE.
Miła atmosfera, słóka wchodzą do głowy na zajęciach (nie trzeba się uczyć w domu - przynajmniej na początku). Przed przystąpieniem do zajęć, robi się krótki teścik i wówczas oceniają od jakiego etapu należało by zacząć naukę. Przede wszystkim \"likwidują\" strach przed mówieniem. Naprawdę polecam (więcej informacji można doczytać na www.topenglish.com.pl).
Pozdrawiam
Sorry, omyłeczka - do tej szkoły chodzę 2 lata (zaczynałam od samego początku).
;-)
Wielkie dzieki za podopowiedz :)
Joasiu mam do Ciebie pytanko- orientujesz zię może czy w Top English istnieje możliwość rozpoczęcia każdego roku nauki od pażdziernika?Pytam ponieważ ja mieszkam w Szczecinie tylko w trakcie trwania roku akademickiego i nie miałabym możliwości uczęszcza na zajęcia we wrzesniu.A i życzę Tobie dużo szczęścia na egzaminie,pozdrowionka
Witam ponownie.
Szkoła przyjmuje nowych uczniów cały rok, zawsze sprawdza na jakim etapie jest kandydat i przydziela go do grupy o odpowiednim zaawansowaniu. Potem można zawieszać naukę na max 2 tygodnie (tak teoretycznie), bo w praktyce można \"wypisać się\" w każdym momencie i potem wrócić. Wówczas oczywiście będzie się chodziło z inną grupą (bo ta nasza będzie już dalej z materiałem). Sama z doświadczenia wiem, że jeśli zawiesi się zajęcia na 2 tygodnie to jest jeszcze szansa to jakoś nadrobić, jednak jeśli jest to dłuższa przewra to lepiej iść do grupy, która akurat jest na takim etapie nauki, na którym nam zależy. Jeżeli chodzi o płatności to reguluje się je co miesiąc (można też zapłacić za więcej miesięcy z góry, bo są wtedy zniżki), jeżeli planujemy zrobić sobie przerwę, większą niż 2 tygodnie, to najlepiej wykorzystać okres za który zapłaciliśmy (bo szkoła nie zwraca kasy). Czyli, jeśli wiesz, że będziesz chodziła na zajęcia do końca czerwca, a potem dopiero od października to musisz zapłacić w maju za czerwiec a potem dopiero pod koniec września za październik.
Chyba wyjaśniłam to nazbyt zawile, mam nadzieję że nie namąciłam Ci w głowie. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz: [email] lub [gg] (w GG zawsze mam włączony status \"niewidoczny\" więc zostaw mi wiadomość a ja odezwę się jak tylko ją odczytam).
Pozdrawiam
Joanna
witam! jezeli chodzi o szkoly jezykowe to dla mnie najlepsza jest PROGRESS na jagielonskiej 29. maja tam najwiecej native speakerow a zajecia sa prowadzone naprawde dobrze. fajnie tez jest w szkole jez. BELL. na wojska polskiego. zapytaj tam. pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe