TOEFL czy IELTS

Temat przeniesiony do archwium.
No właśnie, który z tych testów lepiej jest zdać? Czyt. który z nich jest łatwiejszy. Potrzebuję TOEFL na 80 (ibt) a IELTS na 6,5. Mam propozycje wyjazdu na studia do USA (uczelnia uznaje IELTS) i muszę w tym celu zdać jeden z tych egzaminów. Dodam jeszcze, że nie mam żadnego certyfikatu językowego, jednak jak rozwiązuję testy, to wynika mi z nich FCE zdałbym spokojnie, z CAE myślę, że mógłbym mieć problemy. Dokumenty muszę wysłać do Stanów do 15 września, łącznie z certyfikatem.
Może jest ktoś, kto zdawał oba?
czesc, ja zdawałam egzamin Toefl a uczeszczałam na kurs przygotowawczy go IELTS. I moim zdaniem egzamin TOEFL jest łatwiejszy, moze poprostu jego struktura mi bardziej odpowiada, słuchanie i czytanie jest oparte na tekstach typowo studenckich. A z czytania czy słuchania i czy chociaz i pisania w egzaminie ielts nic nie mogłam pojąć
A jak ci poszło? I jakie miałaś "doświadczenia językowe" z angielskim wcześniej? Ja mam trochę stresa, bo czasu zostało już raczej niewiele...
jakie mialam doswiadczenia?? to znaczy sie pierwszy raz egzamin toefl zdawałam w zeszlym roku w czerwcu, była to wersja komputerowa, a doswiadczenia to mialam raczej tylko takie ze konczylam liceum no i tyle co z lekcji umialam,dostalam wtedy 180punktow/300 wiec chyba kiepsko. Nastepnie od wrzesnia wzielam sobie dwa kursy: jeden FCE a drugi IELTS preparation, niestety te kursy byly tylko raz w tygodniu przez 10tyg, i do egzaminu podeszlam w marcu ale juz pisalam wersje internetowa i wlasnie wtedy dostalam 75punktow, nastepny egzamin mam 18maja czyli juz niedlugo
aha... wydaje mi sie ze jesli nie jestes juz na poziomie podstawowym to nie oplaca sie brac zadnego kursu(chyba ze jakis intensywny), teraz najlepiej to chyba kupic dobra ksiazke i uczyc sie na wlasna reke
Gdzie zdajesz? Mi najbardziej by pasowało w Gdańsku, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć informacji o terminach...
za pierwszym razem zdawałam w warszawie, a teraz juz za granica siedze wiec zdaje tutaj na miejscu, musisz wejsc na strone www.toefl.org, pozniej wybrac opcje ze chcesz sie zarerejsrtowac, pozniej panstwo i takie tam rozne( tylko musisz miec swoj login na tej stronie, bedziesz mogla przez to sprawdzic sobie wyniki po egzaminie), ja ci oczywiscie pisze na temat rejestracji przez internet
ja tez uwazam, ze nie ma co zapisywac sie na jakies kursy zeby zdac toefl, jak juz "zna" sie angielski, ale jak mozesz to daj znac z jakich ksiazek przygotowywac sie najlepiej samemu, bo juz zdawalas raz ten egzamin to masz doswiadczenie, dzieki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa