Czy iBT TOEFL jest łatwiejszy od IELTS?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy nowy TOEFL (tzn. iBT TOEFL) jest łatwiejszy od IELTS? Większość wypowiadających się wcześniej na forum sądziło, że tak (ale wypowiedzi dotyczyły starej wersji TOEFLA)czy tak też jest z tym nowym? Czytając posta Javax swinga zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać...Napiszcie jakieś uzasadnienie :)Proszę pomóżcie, bo nie wiem który egzamin pisać...
Czy łatwiejszy to nie wiem, bo zdawałem tylko TOEFLa, chociaż też mogłem wybrać IELTSa. Przekonała mnie ilość terminów, w jakich można zdawać oba egzaminy.
Dzięki za odp :) Uczyłeś się tylko z tej książki w prawym górnym rogu czy z czegoś jeszcze? Ile dziennie poświęcałeś na naukę? Nie bardzo wiem jak się do tego przygotować i od czego zacząć..
Do samego egzaminu przygotowywałem się głównie z tej książki no i z materiałów, które znalazłem w necie.
Oprócz tego robiłem ćwiczenia na poziomie FCE i CAE z gramatyki i słownictwa.
a czy to prawda, że TOEFL zachowuje ważność tylko przez rok a egzaminy IELTS nie mają jej ograniczonej?
TOEFL jest ważny przez dwa lata. IELTS - nie jestem pewien, ale chyba też.
Wiesz, tego że zdałaś dany egzamin nikt nie zakwestionuje, ale większość (jeżeli nie wszystkie) uczelni stawia warunek: TOEFL nie starszy niż dwa lata, licząc od chwili kiedy zamierza się rozpocząć studia.
Dzięki :) A mógłbyś mi podesłać te materiały z netu i nazwy tych książek, na [email] a jak uczyłeś się do listeningu, też z jakiś specjalnych materiałów? Pozdro :)
Zobacz tu: englishtips.org
Może znajdziesz coś, co cię zainteresuje.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE

 »

Studia za granicą