PRZYGOTOWANIE TOEFL: GDZIE ???

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Pytanko: Jak przygotowac sie do TOEFL? Zalozmy dzis postanowaiłam ze go sobie zdam, jest jakas szkola ktora przygotowuje do tego egzaminu? Trzeba tylko samemu wg podrecznikow? Jak dlugo trwa taka nauka do TOEFL? Ogolnie jak sie do tego zabrac...
haloooooooooooooooooooooooooo
No coz, ja zdawalem w ten piatek (11 lipca). Nie bardzo wiem jak Ci pomoc, uczylem się języka cały czas, w czerwcu zdawalem CPE, do TOEFl poszedlem bez jakis szczegolnie intensywnych przygotowań. Porobilem testy z ksiażki (Official guide to...), oprócz tego w formie elektronicznej mam płyty z kompletnymi testami i przygotowaniami (Barron's mi się podoba, Longman tez milo). W ten sposob przygotujesz się do samej formy testu : rodzjae pytań, kształt itp. Warto to pocwiczyc, gdyz na częsći reading czas bardzo szybko ucieka (wg. mnie). Problem jest z sprawdzeniem swoich umiejetnosci w pisaniu tych tekstow (choc jest to o wiele przyjemniejsze niz w Cambridge) czy spekaing, ale na stronie ETS jest mozliwość wysłania swoich "wysilków" i sprawdzenia tego. Ale jesli wolisz, mozesz poszukac kursu w jakiejs szkole. JA cały rok chodzilem na kurs do CPE, wiec nie mialem ochoty isc na drugi. Forma testu jest diametralnie inna niz w Cambridge. Osobiście uwazam, ze jest przystępna, ale po speaking mam bardzo miszane uczucia. Jednak mowienie do mikrofonu z sekundnikiem na ekranie kompa jest dla mnie bardziej stresujące niz rozmowa z zywym człowieki, choc to zapewne moje odczucie. Jak dostanw wyniki to bede mogl oenic, ile moje "przygotowania "
byly warte
dzieki za info:*:*:*