TOEFL iBT - odpowiem na pytania

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie :)
Wracam na to forum po ogromnej przerwie, chciałabym zrobić coś dobrego dla ludzkości, więc założyłam ten temat ;)
A tak na poważniej - zdawałam TOEFL w grudniu i wiem, że na pewno podchodzący do tego egzaminu mają sporo pytań - jeśli będę potrafiła, chętnie na nie odpowiem.
Tak więc w razie wątpliwości, piszcie, postaram się pomóc.
Pozdrawiam,
A.
Hej jak dlugo przygotowywalas sie do tego egzaminu?Sama przygotowywalas sie czy korzystalas z jakis kursow?Pozdrawiam:)
Sama przerobiłam książkę "The Official Guide to the TOEFL iBT" i to praktycznie tyle :) Ile trwały przygotowania pod egzamin? Niedługo, jakieś 2-3 tygodnie, najważniejsze było nabranie wprawy w rozwiązywaniu takich zadań, jakie trafią się na teście, zapoznanie się ze strukturą egzaminu.
a nie myślałaś nad zdawaniem IELTS?
Kurcze, chce zdać albo TOEFL albo IELTS i nie mogę się zdecydować:)
Z TOEFL IB potrzebuje 114 pkt.. myślisz, że w pół roku uda mi się przygotować?
Jestem na poziomie mniej więcej między CAE a CPE..
Pzdr ;)
>Z TOEFL IB potrzebuje 114 pkt.. myślisz, że w pół roku uda mi się
>przygotować?
>Jestem na poziomie mniej więcej między CAE a CPE..

Z IB potrzebujesz 114 na 120 punktow? Z ciekawosci, jaka uczelnia (pracodawca?) ma takie kosmiczne wymagania? Na ogol kolo 80 przyjmuja z otwartymi ramionami, jak sie dobrze poklocisz to i z 60 sie dostaniesz. Inna sprawa, ze jak naprawde jestes miedzy CAE i CPE to nawet z tym 114 nie powinno byc problemow. Powodzenia
dzięki za szybka odpowiedź.. mam nadzieję, że się uda..
Chce iśc na studia podyplomowe na dziennikarstwo, więc w pewnie dlatego wymagają takiego poziomu...:(
no nic.. idę robić testy! ;)
Musiałam zdać TOEFL, żaden inny egzamin nie był mi potrzebny, więc nad zdawaniem IELTS się nie zastanawiałam ;)
Hej,
Chciałabym wiedzieć czy zdawałaś test w formie pisemnej czy komputerowej i gdzie go robiłaś?
Poza tym, czy naprawdę trzeba znać tak wiele skomplikowanych słów angielskich, które zazwyczaj nie występują zbyt często w prasie czy książkach?
I czy faktycznie TOEFL ma określony 'termin ważności'?
TOEFL ma termin ważności 2 lata, jeżeli twoje aspiracje sięgają zagranicznych uczelni, natomiast w przypadku pracy w Polsce, np. w jakichś międzynarodowych korporacjach nie istnieje termin ważności, z tego, co się orientuję;)
Zdawałam TOEFL iBT, to jest wersja internetowa. Zdawałam w Zabrzu.
A co do słów - to trzeba faktycznie znać słownictwo akademickie, aczkolwiek ono występuje w ambitniejszej prasie i książkach ;)
A czy jest go tak wiele... dla mnie nie było, ale nie wiem, czy dla Ciebie będzie - zależy od tego, na jakim poziomie z angielskiego obecnie jesteś.
Dziękuję za odpowiedź ;)
Mam jeszcze pytanko) Te egzaminy sa co miesiac? I za jak dlugo trzeba sie zarejestrowac do terminu egzaminu? Czyli samemu mozna kupic ksiazke i nauczyc sie tak w okolo miesiaca?
Aquarius-mam do Ciebie pytanie. Mniej więcej na jakim poziomie miałaś angielski przed nauką do TOEFL? kolejno: początkujący-pre intermediate-intermediate-advanced-tak zakładając. Bo muszę zdać w najbliższym czasie ten egzamin a nie wiem czy jest sens abym się za niego zabierała.
Dzięki z góry
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego