FCE czy TOEFL?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! W październiku zaczynam studia. W programie studiów jest zawarty warunek zdania egzaminu z wybranego języka na poziomie B2 I. Chciałam zdać certyfikat, który zwolniłby mnie z lektoratu z angielskiego. Zastanawiam się na FCE i TOEFLem. FCE zwalania bezwarunkowo, TOEFL od 180 pkt. Myślę też na tym który z certyfikatów przyda mi się bardziej, pomijając sprawę lektoratów.

Z góry dziekuje za radę ;)
Rozumiem, że dowiadywałaś się na uczelnii, które certyfikaty możesz zdawać, jeśli tak to muszą uaktualnić wymagania bo teraz max z TOEFLa to jest 120 punktów, więc żadną miarą nie da się dostać 180. Ja osobiście doradzałabym TOEFLa ponieważ jest to egzamin akademicki, który bardziej może Ci się przydać w przyszłości i tyle... no i o wiele krócej czeka się na wyniki... z minusów... jest trochę droższy, ale i tak wybrałabym TOEFLa.
Zalicza CBT od 18[tel]pkt, Internet based IBT - od 64 - 82 pkt, taka informacja z centrum jezykowego przy uczekni. Byś może dane są nieaktualne?
a ile kosztuje toefl i gdzie mozna go zdawac w poznaniu? oraz kiedy sa sesje egzaminacyjne? musze jak najszybciej zdac fce na conajmniej b albo wlasnie toefla na minimum 73 punktow i zastanawiam sie co jest bardziej realne
Toefl kosztuje 185 USD, tu strona gdzie się możesz zarejestrować i zapisać na test. Znajdzisz tam terminy sesjiw każdym mieście. W Poznaniu w Empik Shool, ul. 27 grudnia 17/19.

Co do tego co lepiej Tobie zdać, nie potrafie odpowiedzieć, bo sama dopiero się w tym temacie zaczynam orientować. Myśle że warto by było rozwiązać przykładowe testy.

Powodzenia :)
do poćwiecznia do toefl polcam :
http://www.learn4good.com/languages/spec_english_toefl.htm
pozdrawiam
Bardzo fajna stronka, dziękuje bardzo :)
owszem stronka fajna tylko trzeba pamiętać, że w Polsce już prawie wszędzie jest tylko intrenet-based test, a nie computer-based, ale językowo na pewno poćwiczyć warto
Witam!
A czy zarówno FCE/CAE jak i TOEFL sprawdzają angileski klasyczny czy istnieją certyfikaty sprawdzające znajomość amerykańskiej odmiany angielskiego?
TOEFL to egzamin AMERYKAŃSKI
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia