a level test, matura

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem w 2 gim i chciałabym studiować w anglii, wiem że potrzebny byłby test a level i tu pytanie, jak myślicie czy dałoby się tak zrobić żebym pisała go wcześniej a nie tak jak jest matura mając 19lat, bo nie chcę w sumie być tak jakby o 1 opóźniona od innych

więc nie wiecie czy dałoby się mając 18lat czyli jeszcze w tym roku szkolnym napisać gdzieś ten test a level w polsce?

albo czy dałoby przenieść z 2 gim do 2 klasy w collegu żeby normalnie pisać ten a level mając 18stkę
'A' level to nie jakis test - bo to jest ang. matura. Mozesz ja pisac w wieku 5 lat (niektorzy pisali w wielu 11 lat-ale sami sie uczyli w domu) jak jestes zdolna i przeszlas 'kurs' tego.
Napewno sa szkoly w Polsce dla obcokraj. ktorzy pisza 'A' level - ale musialabyc chodzic na zajecia, bo generalnie na 'A' levels przygotowuje sie przez 2 lata.
czyli nie zdążyłabym napisać tego rok przed polską maturą? a i czy polska matura liczy się zagranicą jak to a level?
Cytat: heata
czyli nie zdążyłabym napisać tego rok przed polską maturą? a i czy polska matura liczy się zagranicą jak to a level?

Polska matura liczy sie w UK jako 'A' levels. Jak chcesz studiowac na Uniw. to musisz biestety miec dobrze wyniki z 'A' level jak i okazac znajomosc jezyka.
Jak masz mozliwosci to mozesz zdawac kiedy chcesz.
tylko gdzie to można zdawać i byłoby to płatne czy jak?
tylko gdzie to można zdawać i byłoby to płatne czy jak?
Niestety to musisz sama poszukac.
a może ktoś inny wie gdzie można byłoby zdawać to a level?
Nikt nie bedzie wiedzial, jedynie to college w UK moze Ci dac taka info - ale beda chcieli widziec, ze znasz przedmiot. Powyzej 16 lat niestety bedziesz musiala placic za egzamin.
Temat przeniesiony do archwium.