A level

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam kilka pytań, jestem w 1 technikum i w przyszłym roku chciałbym wyjechać do Anglii i zrobić A Level. Znalazłem pewną firmę która zajmuje się takimi wyjazdami http://www.polska-anglia.co.uk/szkola%20srednia%20gimnazjum%20matura%20w%20wielkiej%20brytanii.htm
Tu pojawia się pytanie czy ucząc się da się jescze pracować (żeby zarobić na czesne), ile trwa semestr, ile godzin dziennie trzeba spędzić w szkole i czy A Level tolerowany jest w innych krajach (Polsce) jako odpowiednik naszej matury.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Mozesz pracowac w weekendy. Wiekszosc mlodziezy z collegu tak robi. Ale o jakim czesnym mowisz? Na studia? Zapomnij, ze na nie zarobisz. Od 2012 oplaty za studia to okolo 9000 funtow rocznie. A co z utrzymaniem w collegu? Gdzie bedziesz mieszkac i za co? Przemyslales to?
Ni chodzi mi o studia tylko o a level i zdaje mi się że to się troszkę różni (chyba że się mylę) Podałem link do firmy której się płaci ok 5000£ i za to mam opłacone zakwaterowanie, wyżywienie, szkołe. I na ich stronie pisze:
Cytat:
Ilość godzin tygodniowo: do 2
więc jeśli ich dobrze zrozumiałem to byłby jeszcze czas na prace.
Pytam o czesne, bo jak rozumiem college dla wszystkich studentow ponizej 19 roku zycia (takze dla EU) jest bezplatny. 2 godziny tygodniowo na A level? Zarty se robisz?
Napisałem bo tak to wygląda, możesz powiedzieć miej więcej ile dziennie? Gdzieś czytałem że można iść na Part-Time i wtedy jest jakoś inaczej
Pytam o czesne, bo jak rozumiem college dla wszystkich studentow ponizej 19 roku zycia (takze dla EU) jest bezplatny. Po pierwsze ja bym dokladnie to sprawdzila, bo w UK jest obowiazek chodzic do szkoly tylko do 16 lat. WAZNE: zeby 6th form College Ciebie przyjela, to musisz pokazac wyniki egzaminow w Polsce, i ta college musi je uznac. Nie wszyscy sie dostaja - nawewt jak zaplacisz tej firmie (CO JEST TO DLA MNIE TOTALNA BZDURA) to nie masz gwarantowanego ze College cie przyjmnie. To jest pierwsze.
..A to co piszesz o 2 godziny na tydzien to SA ZARTY. Przeciez uczysz sie na odpowiednik Polskiej Matury, i czy dobrze rozumiem, ze dzieci w polsce tez tylko ucza sie 2 godz na MATURE?
Firma nie mowi Ci prawdy.......

2 godziny tygodniowo na A level? Zarty se robisz? [/quote]
Zanim dasz grosza tej firmie, to wyslij email to tej colleg i zapytaj co oni przyjmnia. Wtedy musisz to osiagnac. 'A' level to jest 2 lata studiowania, i musisz zdac bardzo dobrze zeby sie dostac do Uni. Nie wiem jak to w Polsce jest przyjmowane (tez musisz to sprawdzic.
A co o Uni - to czesne ida do 6 a pozniej do 9 tysiecy za rok (chyba za 2 lata).
A co jest bardziej smieszniejszego - jak juz sie dostaniesz do collegu na 'A' levels to za to sie nie placi. Dlaczego ta firma mowi ze pokrywa czesne jak to jest za darmo.
Dzięki za szybką odpowiedź, i chyba nici z moich panów mówi się trudno i żyje się dalej;)
Najlepiej dla Ciebie to jest zrobic Mature w Polsce i wtedy poszukac odpowiednie Unis.
Temat przeniesiony do archwium.