Nauka w Angli za darmo??

Temat przeniesiony do archwium.
Niedawno słyszałam gdzies, ze po wejsc do UE bedzie mozna bezpłatnie korzystać z kursów językowych w Anglii, opłacając sobie jedynie zakwaterowanie itp. czy ktos wie cos na ten temat?? byłabym bardzo wdzięczna... bo chciałabym \"potrenować\" anglielski przed maturką ale niestac mnie na kurs za 3.5 tyś. Plis
z gory dzięki
ania
hej, dobrze slyszalas. chyba w watku \"Praca w GB\" gdzies tam napislam... ale moge sie powtorzyc, nie ma problemu. Rezydenci EU (i EEA) moga sie uczyc angielskiego w UK za darmo pod warunkiem, ze glownym celem ich pobytu nie jest \"full-time\" education (np. studia). Ponadto takie kursy musza sie kwalifikowac do tzw. \"Basic Skills\" - to sa kursy do poziomu 2 wlacznie. Kursy te sa prowadzone przez placowki dotowane przez panstwo i sa prowadzone w ciagu roku szkolnego. Kursy letnie do tej kategorii sie nie zaliczaja. Tak wiec musisz Sama znalezc zakwaterowanie i potem tylko wyszukac szkole (Learndirect - maja tez website - moze Ci pomoc w znalezieniu szkoly z darmowym ESOL kursem, a jest ich tu sporo w UK).
dzięki za odpowiedz:) czyli raczej nie ma szans na taki kurs... szkoda.
Ja byłabym zainteresowana kursem wakacyjnym...
A mogłabys mi napisac cos wiecej o learndiresct?, sorki ze tak smęce ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
pozdrawiam
Zajrzyj na Learndirect website. Jesli wiesz w jakim miescie bedziesz to oprocz tej krotkiej listy jaka znajdziesz na cytowanej stronie:

http://catalogue.learndirect.co.uk/courses/

Mozesz \"search\" ESOL i kod pocztowy jesli jakis znasz. \"Wyskocza\" Ci rozne szkoly. Najlepiej podzwonic samemu i sie zapytec czy maja kursy letnie. Zdarza sie, jakkolwiek coraz rzadziej, ze szkoly nie znaja dobrze przepisow i zapisuja na lato ludzi za darmo choc nie powinni. Musialabys sie jednak upewnic zebys nie miala przykrej niespodzianki. Jesli takie szkoly prowadza letnie kursy to bardzo prawdopodobnie beda one odplatne bo szkoly takie sa fundowane za rok szkolny a dotacja nie obejmuje okresu wakacyjnego...niestety. Chyba, ze znajda dotacje z innego zrodla...i wtedy moga otworzyc podwoje w wakacje.

Poszperaj w wyszukiwarce Learndirect i potem niestety zostaje albo telefon albo e-mail. Jesli nie mozesz wisiec na telefonie w ciagu dnia to proponuje wyslac e-mail do Learndirect (gdzies na stronie jest link \"contact us\") i zapytac sie ich czy jest w GB kurs wakacyjny angielski dla Speakers of Other Languages bo ci nie zalezy na miescie tylko zeby za darmo albo b. tanio bylo.

:)
dzieki za inf:) kochana jestes
tak mozemy jestem a angli i mialem ta mozliwosc ale za pozno sie zglosilem trzeba sie zapisywac rok predzej
Floodlight.com

i szukaj na wiekszych panstwowych uniwersytetach. Zapisz sie na pol roku na przod
Czesc,zgadza sie sa szkoly za friko ...ale licz sie z kosztami pobytu - jest to jakies 50 funt. za tydzien+transport+jedzonko.chyba ze znajdziesz tu sponsora!.
sorki ale taka prawda.
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Redakcja

 »

Studia językowe