Londyn czy Dublin???

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Was
Postawiłam w tym roku na wyjazd do wielkiego miasta. Rozwazam Londyn i Dublin, ale ciagle nie moge sie zdecydowac i nie bardzo wiem gdzie bardziej (w dzisiejszych czasach) byloby warto pojechac. Jesli macie jakies doswiadczenia z zycia w Londynie badz Dublinie, albo obu tych miast, to prosze pomozcie mi, podajac jakies informacje na temat pracy (trudnosci w znalezieniu i stawki), kosztow utrzymania, jedzenia itp. Bylabym naprawde wdzieczna! Pozdrawiam
Cześć,
mieszkałam w Dublinie przez parę miesięcy, więc mogę Ci co nieco powiedzieć.
Jeśli chodzi o pracę, to różnie bywa, zależy od Twojego angielskiego ale generalnie trzeba się trochę nabiegać z CV i naczekać żeby coś dostać. Jeśli chodzi o stawki, to hmmmm gdybyś zaczynała od opiekowania się dziećmi (au pair)to zarabiałabyś ok. 120€ na tydzień. Jeśli interesuje Cię inna praca, to stawki są dużo wyższe, np. miałam kumpla, który pracował w barze i ścierał stoliki, dostawał za to chyba 8€ za godzinę, czyli tygodniowo wyciągał jakieś 350€.
życie w Dublinie do tanich nie należy. Wynajem pokoju to jakieś 260€ za miesiąc (bardziej opłaca się wynająć dom w kilka osób), Guinness w pubie 4.30€, bilet autobusowy po Dublinie 1-2€, kafejka internetowa ok. 6€. Jeśli chodzi o jakość jedzenia to baaardzo tęskni się za polskim ;). Mają strasznie dziwne ziemniaki, o mięsie nie wspomnę - ohyda. Ale jest bardzo duży wybór dań gotowych, które są naprawdę dobre, tylko jak wiadomo, trochę więcej kosztują. No i są polskie sklepy, kupisz bez problemu jakieś polskie soczki, słodycze, wędliny, gazety.
Ogólnie Dublin jest ślicznym miastem. Miałam okazję być w Londynie, ale jedynie na parę dni w celach turystycznych i osobiście bardziej podobał mi się Dublin. Strasznie tam zielono, ulice zadbane, ludzie bardzo bardzo mili, no i podobnie jak w Londynie - dużo Polaków. Oooo, i ciuchy są tanie :D.
Mam nadzieję, że co nieco pomogłam.
Pozdrawiam.
Mieszkam w Dublinie od 1.5roku i podpisuje się pod powyższym :) Mogę dodać, że coraz bardziej pracodawcy szukają umysłowych pracowników. Do miotły ciężko się dopchać bo tam duużo polaków bez znajomości języka robi :(
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedz. Pomogliscie :) Pozdrawiam :)

« 

English only

 »

Studia za granicą