Camp Taconic 2010

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 95
poprzednia |
Ponieważ jest na tym forum sporo osób, które jadą na Camp Taconic to stwierdziłem, że dobrze będzie założyć osobny temat dla nas. Myślę, że na początek dobrze by było jakby się każdy pokrótce przedstawił, żeby się lepiej poznać no a potem, a potem zobaczymy;P No to może ja zacznę, tak więc nazywam się Bartek i studieję na I SUM Gospodarkę Przestrzenną na UEK w Krakowie. Na Campa jadę z kuzynką ale to już ona sama się przedstawi;P
Czekam na Wasze wpisy:)
Hej! Ja nazywam się Kinga; jestem z okolic Lublina; studiuję filologię angielską; na campie będę pracowała w laudry; jadę z koleżanką (Kaśką)
Cześć! Ja studiuję dziennikarstwo w Krakowie.Jak na razie na camp jadę sama , ale może jeszcze kogoś wyciągnę ;)Będę pracowała jako kelnerka :) Mój kontrakt rozpoczyna się 23 czerwca , a kończy 31 sierpnia. A potem podbój Hameryki :D
hej ja też jadę na taconica, studiuje w Rzeszowie kulturoznawstwo, na campie będę kelnerką, jadę z Bartkiem
Witam! Jestem na pierwszym roku anglistyki na KULu, na camp jadę z wyżej wpisaną Kingą a kontrakt mam od 23 czerwca do 31 sierpnia i będę pracować jako kelnerka (zero doświadczenia).
A może pomówmy teraz o zwiedzaniu. Co na 100% chcecie zobaczyć w USA i czym zamierzacie podróżować?
Ja jeszcze nie wiem czy samochód, czy samolot, chyba to wyjdzie w praniu :)
A na pewno chcę zobaczyc NYC, LA, LV, Wielki Kanion i poleżeć z 2-3 dni na plaży w Kalifornii :P

A Wy?
Skoro już mówimy o zwiedzaniu to na chwilę obecną możemy sobie tylko snuć plany bo wszystko wyjdzie w praniu;) A wracając do tego co chcemy zobaczyć z Basią to się w większości pokrywa z Nadiaaą a więc: Boston, NYC, LA, LV, Wielki Kanion, Miami i Bahamy:D trochę tego dużo ale sprawdzałem już ceny biletów lotniczych po stanach na wrzesień i jak się zarabia w dolarach to są nawet tanie;) Oczywiście pracując tylko te 10 tygodni to jest mało wykonalne ale My mamy zamiar pracować co najmniej do połowy września i potem przez 2-3 tygodnie zwieeeeedzać:D Tak więc chcemy maksymalnie wykorzystać wizę:)
O widzę , że jeszcze chcecie zobaczyć Miami i Bahamy ;) Praca do połowy września? Jak dla mnie 10 tygodni pracy tj. od 23.06- 31.08 w zupełności wystarczy :P W sumie w moim przypadku wyjdzie na rękę 1490$ i mam nadzieję, że wystarczy mi to żeby zobaczyć Nowy Jork, La i LV. A chcę jeszcze coś przywieźć do Polski :D Bartku, a w jakiej cenie są bilety lotnicze w Stanach? np. NY- LA ??
Siemanko, siemanko! ;) Ja jestem Robert, ale wszyscy na mnie mówią Roback ;] studiuję na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, drugi rok obecnie, i na campa jadę z kolegą z Uniwerku - oboje dostaliśmy robotę jako diszłoszerzy ;D dam Kolasowi linka do tego forum, mam nadzieję, że się odezwie i przedstawi ;p moje 'dream places' to : nyc, la, lv, miami, grand kanion i pewnie coś jeszcze, ale w tej chwili nie pamiętam ;) Jak coś to odzywajcie się przez gygy : 3147241 ;] pozdr ;>
Przykładowy bilet na początek września z NY do LA to ok. 192$;) Ja sprawdziłem sobie połączenia do tych miejsc co chce zwiedzić i za wszystko czyli 6 lotów wyszło mi ok. 750$ a jak się trafi na jakieś promocje to można taniej:)
Bartku, serio tak tanie bilety sa ? Moglbys mi przeslac strone, na ktorej sobie sprawdziles ceny przelotow ? Z gory thx, pozdro ;)
Witam:) Ja mam na imię Łukasz ale większość ludzi i tak mówi do mnie Kolas:) Podobnie jak Roback studiuję na UE we Wrocławiu:) miejsca, które koniecznie chce zobaczyć to: NYC, LA, LV i Miami:D
moje [gg] :)
Bartku, a jaką trasę zaplanowaliście? tzn . skąd rozpoczynacie podróż ,w jakiej kolejności zwiedzacie itp.? No i podaj tę stronkę z biletami lotniczymi po Stanach ;)
Cześć wszystkim:)
Widzę że macie bardzo... ambitne plany:D
My z Kinga postanowiłyśmy ograniczyć się do zwiedzania NY, Waszyngtonu i plażowania w New Jersey. Szkoda nam czasu i kasy na podróżowanie z jednego wybrzeża na drugie - zachodnie zwiedzimy następnym razem;) Tym bardziej że planujemy dłużej zabawić w NY, pospacerować, zrobić zakupy i w ogóle poczuć to miasto:D
No ale życzę powodzenia!
BTW lot NYC - LA to ok 250-300$ - jakaś ćwierć tego co zarobisz na campie - zdzierstwo :/
Ja dziś sprawdzałam na amerykańskiej stronce (już nie pamiętam jakiej :P) bilety lotnicze i znalazłam NY- LA za 150$. Z LA-LV 80$, Z LV do wielkiego Kanionu niecałe 100$. Więc nawet spoko ceny, tylko pewnie trzeba by teraz wykupić loty, a z tym już troche gorzej.
W związku z rosnącym zainteresowaniem lotami;P podaję adres stronki: www.aa.com
Jest to stronka linii American Airlines i na niej sprawdzałem bilety;) Na początku chodziłem po stronce lotniska JFK w NY ale jak zobaczyłem, że z niego lata mase przewoźników to wziąłem na chybił trafił AA i od tej pory wszystko sprawdzam na ich stronce;)
Zrobiłem także dzisiaj mały test specjalnie dla Nadiii, żeby sprawdzić czy bilety na teraz są drogie (wiadomo, że na Sylwestra są więc sprawdziłem na chybił trafił na 20 stycznia) i się zdziwiłem bo lot z NY do LA kosztuje 109.60 $ więc jeszcze taniej:D:D:D
No a odnośnie mojej przykładowej trasy to sprawdzałem loty na drugą połowę września dla trasy Boston-LA-LV-Miami-Bahamy-Miami-NY i te loty wyszły tak jak pisałem ok 750$:D
PS. Z LV są organizowane jednodniowe wycieczki na zwiedzanie Kanionu (nie pamiętam już ceny, ale jak ktoś jest zainteresowany to mogę sprawdzić;) )
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Jakby wycieczka była tańsza niż sam lot z Vegas do Kanionu to bym z chęcią skorzystała z takiej opcji. Tylko musiałoby t być poniżej 100$ :P A to jest wycieczka autokarowa , czy leci się samolotem nad Kanion?
Taka wycieczka kosztuje ok. 130$ ale zabierają Cię i odwożą do hotelu i masz w cenie jedzenie;) Aha, takie wycieczki organizują hotele w LV więc można zawsze pytać;) Przykładowa stronka taniego hostelu w LV: www.sincityhostel.com (oni organizują wycieczki do Kanionu) :)
Hej,
jestem Marta i jadę na Taconic z Natalią:D studiujemy TiR na AWFie w Poznaniu :)
Nasz kontrakt zaczyna się 1 czerwca a kończy 16 sierpnia, więc jak przyjedziecie to zrobimy imprezke powitalną :D
Nasz plan wyprawy po stanach jest dość obszerny i nie chcemy przywieźć pieniędzy do Polski
Jak chcecie sobie porozmawiać to możecie napisać na gadu:D 2273514 :)
Hej,
jestem Natalia i jadę razem z Marti, ja będe kelnerką a oną nie wiadomo kim:D czyli Maintenance Workerem. Mam jedno pytanie: ile kasy zamierzacie ze sobą zabrać z Polski
Pozdrawiam
Aha i moje gadu: 3308807 :)
Ja planuje zabrać ok 300-400$ na więcej mnie nie stać:P
To fajnie, że macie obszerne plany zwiedzania bo ja z Basia też;D No i widzę, że Marta będzie pracowała w maintenance tak jak ja;)
Co do kwoty jaką chcemy zabrać z Polski to nie mam pojęcia ale na pewno każdy musi wziąć minimum określone w formularzu wizowym DS2019 tylko nie wiem ile ono wynosi;)
PS. Jak coś to moje gg to 2965469
Z tego co pamiętam, to w umowie jest napisane, że trzeba wziąć 250$. Ja planuje wziąć jakies 350$ , żeby mieć kase na zakupy ciuchowe i wycieczki w trakcie kontraktu jak się uda :P
czesc:) jestem Iza i studiuje w lublinie na trzecim roku animacji kultury, ja rowniez wybieram sie na Taconic od 23 czerwca do 31 sierpnia i rownież zamierzam oczywiscie potem podrózowac. czytalam pobieżnie co pisaliscie i mam podobne cele na oku, a co do środków transportu mam pewna propozycje, tylko nie wiem czy któreś z was byłoby nią zainteresowane.. otóż mój sposób na maksymalnie tanie podrózowanie to po prostu autostop, tylko oczywiscie nie samotnie.. troszke juz zwiedzalam w ten sposób Europę i mysle ze byłoby super tez tam. oczywiscie innymi srodkami rownież chętnie zwiedze troche Stanów, generalnie to najwazniejsze dla mnie jest znalezc kogos kto bedzie mi towarzyszył bo jade na camp sama.. moze uda nam sie razem gdzies pojezdzic? czy ktos byłby ewentualnie jezdzeniem na stopa zainteresowany?
Hej, ja jak na razie też jadę sama na Taconic. Podróżowanie stopem... hm, a jest to bezpieczne? Chodzi mi konkretnie o USA? Jest to tam popularne? W sumie raz czy dwa można spróbować , ale nie cały czas jeżdzić stopem :P
witam wszystkich ;)

od kilku dni wiem, że ja i moja koleżanka Kasia też jedziemy na taconica, puki co wygląda że będzie nas 11....straaaaaasznie dużo. Z tego co przeczytałam widze, że mamy poplątane terminy kontraktów, my mamy od 17 czerwca do 17 sierpnia- równe 9 tygodni więc chyba najkrócej jak się da. Kasia będzie kelnerką a ja nie wiadomo kim bo mi jeszcze umowy nie przysłali- zapomnieli o mnie i muszę się upomnieć. co do zwiedzania to mam ambitne plany, realizacja ciężka ale podobno możliwa- NY, Chicago, LV,LA,SF, kanion, Niagara, może jeszcze jakiś ciekawy park narodowy. dokładnym planowaniem zajmiemy się pewnie na miejscu.
Mam do was pytanie czy o dłuższy kontrakt musieliście prosić czy sami wam takie długie wyznaczyli po 11 tyg np? bo nas by interesowało zostanie choć trochę dłużej żeby mieć więcej dolarów ;) i ewentualnie zgrać się z czyimś terminem żeby razem coś zobaczyć.
no z Wami to już będzie 12 osób i z tego co ktoś wcześniej pisał to tyle na pewno zatrudnili a o innych mi nie wiadomo;) odnośnie dłuższych kontraktów to tak dostaliśmy i to zależy od dyrektorów;) a co do pracowania dłużej to ja mam taki zamiar i pisałem nawet w tej sprawie do Jill i mi napisał " to zależy od wielu rzeczy, ale generalnie jest taka możliwość" więc szansa jest;) z tego co nam powiedzieli na interview to jak się ktoś nie obija a potrzebują jeszcze potem osoby do pracy to nie ma problemu z zostaniem dłużej;)
ja mysle ze jest tam tak samo popularne jak wszędzie.. a może nawet bardziej. a czy bezpieczne to oczywiscie nie mozna na 100% przewidziec ale jak sie jest ostrożnym to mysle ze spoko.. pewne jest ze oszczędzasz całą mase pieniędzy i dużo ciekawych przygód mozesz napotkac:) no cóż pogadamy więcej jak sie poznamy, pozdrawiam was i jeszcze jedna rzecz, moze ktos jest z Lublina i chcialby pogadac przy piwku to ja jestem chętna, moj nr gg to 5177637
a propo autostopu to z tego co mi wiadomo to nie wszędzie w stanach jest legalny więc trzeba by się coś więcej dowiedzieć na ten temat, żeby potem nie było problemów;) ale pomysł ogólnie ciekawy:)
Do odważnych świat należy :D
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 95
poprzednia |

« 

CAE - sesja zima 2009

 »

Pomoc językowa