koszty utrzymania w Londynie

Temat przeniesiony do archwium.
od wrzesnia wyjezdzam na wymiane do londynu. czy ktos moglby mi powiedziec jakie sa przecietne koszty utrzymania? bede mieszkac w akademiku. ile trzeba wydawac na jedzenie, bilety, rozrywki, itd. z gory dziekuje.
Hmm no wiec po pierwsze potrzebujesz £18 funtow tygodniowo na studencka Oysterke zeby moc sie po miescie przepieszczac. Po drugie mysle ze przyda ci sie jakis telefon wiec pewnie minimum 10-15£ funtow miesiecznie. £15 to najtanszy kontrakt, a £10 moze by wystarczylo jak sie uzywa tylko telefony na karte, ale to zdaje egzamin tylko jak sie nikogo jeszcze nie zna i nie ma bardzo potrzeby dzwonienia gdziekolwiek. Potem kontrakt zaczyna wychodzic duzo taniej.
Na jedzenie moim zdaniem trzeba wydac £40-50 tygodniowo, chociaz slyszalam ze niektorzy twierdza ze i za £20 sie da chociaz ja osobiscie nie wiem jak.
Trzeba miec zawsze troche pieniedzy na wypadek gdyby trzeba bylo kupic nowe buty, nowa kurtke, skarpetki czy cokolwiek (wiec jakies £50 awaryjnie np), wyjscia do knajpy to wydatek rzedu £5-.... +nieskonczonosci w praktyce, no i przypuszczam ze jak studiujesz to bedziesz musial rowniez od czasu do czasu kupowac jakies ksiazki, ktore tanie rowniez nie sa (z reguly okolo £20 za podrecznik). Podsumowujac, moim zdaniem trzeba miec minimum £100 tygodniowo, a tyle mozna zarobic w dwa wieczory pracy w knajpie np i to bez wiekszego wysilku.

« 

Pomoc językowa