HELP!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie. Znalazłam host family przez internet, teraz oni czekają na mój przyjazd, tylko nie wiemy, czy jadąc do UK jako aupair (ale NIE PRZEZ AGENCJE!) potrzebuję jakiegoś formalnego zaproszenia (żeby mnie nie cofnęli na granicy)? Czy jest coś takiego potrzebne i jak to ma wyglądać? Proszę o pomoc...
Nic sie nie martw, nie potrzeba zadnego zaproszenia! Nikt Cie z granicy nie cofnie, mozesz latac tam i spowrotem tyle razy ile Ci dusza zapragnie. Musisz miec jedynie wazny paszport lub dowod osobisty (zalecany jest ten nowy, na stary gapia sie tutaj celnicy i nie wiedza co to takiego jest...)

Pozdrawiam
pr
aktoto,a czy w Anglii nie trzeba mieć czegoś takiego jak zaświadczenie, ze się gdzieś jest zakwaterowanym, jeśli zamierza sie przyjechać na dłuższy okres (tzn. pół roku czy rok) Bo to nie jest przez agencje i ktoś mógłby myśleć, ze przyjechałam pracować nielegalnie czy coś takiego . jak myślisz???
a kto to wie?myslisz ze oni beda ci sie pytac na ile i do kogo ty jedziesz?ty wiesz ilu polakow przekracza codziennie granice i jedzie do anglii w poszukiwaniu roboty? no chyba nie myslisz,ze bedziesz musiala sie celnikom spowiadac na ile,gdzie,po co,do kogo itd.
oj,widze ze sie cos nie orientujesz ...powodzenia i nie boj zaby!pa
a propos-nawet jak jedziesz do rodzinki a neta to oni powinni cie zameldowac,to przeciez jasne. masz byc ich au pair no nie? niewazne czy z neta czy agencji,powinni cie tez ubezpieczyc,albo zrob to sama juz w polsce.
3m sie
Nie ma przyszłaoperka, nie ma... Nie musisz sie meldowac, nie ma biura meldunkowego czy czegos w tym stylu. I nikt nie bedzie za toba chodzil i sprawdzal gdzie Ty mieszkasz i czy czasami nie pracujesz....

Spojz tutaj, tu masz zawarte wszystkie informacje:

http://tinyurl.com/86pcz

Szczegolnie interesujaca bedzie ta czasc:

"European Economic Area nationals are not included in the official au pair scheme; but they are free to come to the United Kingdom as au pairs."

"You must show that:

you are not married;
you have no dependants;
you plan to stay for no more than two years as an au pair;
you will not need help from public funds; and
you plan to leave the United Kingdom when you complete your stay as an au pair."

Wszystko jasne?
pr
dzięki dziewczyny! trochę mnie uspokoiłyście. pozdrawiam!
jedz i nie martw sie, wszystkie sprawy zameldowania na miejscu zalatwisz
pamietam jakiego mialam stracha ze strace kase i mnie cofna jak do Szwecji jechalam pierwszy raz ponad rok temu, ale nie cofneli - bycie czlonkiem UE wbrew pozorom wiele daje :)
a co do dylematow - agencja czy na wlasna reke - dopoki na policji twoj przyjazd nie jest zgloszony (a zwykle robi sie to po przyjezdzie, jak to mawiaja we wszelkich urzedach w PL - po 1.maja 2004 wszystkie sprawy zalatwiamy na terenie danego kraju) oba wyjazdy niczym sie od siebie nie roznia
nie wiem czemu panuje wsrod ludzi poglad, ze wyjazd z neta jest mniej wazny niz z agencji i w pewien sposob "nielegalny" - chyba cos propagowane przez polskie agencje ktore zdzierajac kase maja coraz mniej okazji ku temu, bo coraz mniej osob sie nabiera na ich mniemana "opieke" po wyjezdzie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków