host family-ciezko znalezc

Temat przeniesiony do archwium.
witajcie, mysle o wyjezdzie jako aupair.chcialam skorzystac z pomocy bura, ale czytajac ogromne ilosci Waszych listow z poradami by samemu szukac chost family. i tak tez robie gdzies od niecalego miesiaca.
..ciezko jednak znalezc host family..bardzo duzo osob przesyla jednej rodzince aplikacje..
w ogole jaka jest wiarygodnosc takioch ogloszen...
prosze byle aupairki o odzew, pomoc. z jakich bezplatnych stron korzystac, na co trzeba uwazac?
powiedzcie jak dlugo szukalyscie rodzinki.
chcialabym wyjechac do Anglii kolo czerwca na pol roku.
bede ogromnie wdzieczna za pomoc
jezeli kolo czerwca to zacznij szukac w kwietniu, teraz raczej malo ofert..
hi!
ryzyko jest zawsze ,nawet jak jedziesz z biura.
ja znalazlam na stronie www.aupairworld.net, w 5 dni od zalogowania sie family zadzwonila do mnie ,pogadalismy i bylo ok. duzo mailujemy,ja juz kupilam bilet i 8 stycznia jade:-)
nie patrz na to,ze family dostaje duzo aplikacji,nie mysl,ze inne kandydatki sa lepsze itd bo nic nie znajdziesz.
rodziny wymagaja z reguly dosc dobrych znajomosci jezyka co wychodzi na jaw jak do ciebie zadzwonia. jesli sie wam fajnie rozmawia to na pewno sie na ciebie zdecyduja!
uda ci sie ,zobaczysz!
ps.do jakiego kraju sie wybierasz ,jesli moge zapytac :)
buzka!
ach do anglii:-))) jest duzo rodzinek z anglii;) znajdziesz na bank!;-)
dziewczyny dzieki za odpowiedz. moze rzeczywiscie jeszze jest troche czasu, no ale jak sie by mialo nie udawac wciaz i wciaz to trzeba by mi sie zwrocic do biura w miare szybko bo oni tez troche czasu potrzebuja.. no ale chyba jednak troche przystpouje:). to chyba bardzo wazne jesli utrzymuje sie kontakt z rodzina, nie jedzie sie wtedy w ciemno..
bede wdzieczna za dalsze komentarze w sprawie mojeo pierwotnego pisania, adresy stronek,..
wpisz w googlach haslo -au pair i wyskocza stronki.
poza tym juz duzo pisalysmy tu na forum o szukaniu przez internet,na co nalezy uwazac,adresy stron itp itd
masz jeszcze bardzo duzo czasu,bo ponad pol roku ,nie ma co zawczasu panikowac i juz 6 mies.naprzod szukac rodziny.
najlepiej tak ok.2 mies.naprzod szukac.
powodzenia:-)
hej, tez troche czytalam waszych postow postanowilam (za wasza rada) szukac rodzinki przez neta. tez chce wyjechac dopiero w czerwcu i juz zaczelam poszukiwania. moze to i wczesnie ale chce najpierw nawiazac kontakt z ewentualnymi hostami. rozumiesz, tak zeby wczesniej poznac sie nawazajem.
ja rowniez od prawie miesiaca szukam i nic. no prawie nic bo dostalam tylko take cos ze sa zainteresowani ale nic poza tym, zadnych konkretow. zycze powodzenia :)

PS.ja korzystam z www.aupairworld.net (ktora moim zdaniem jest lepsza bo bardziej przejrzysta i zrozumiala) i www.greataupair.com
wlasciwie to wiekszosc odmawia :(((((((((((((((((((((((
bo najczesciej rodziny loguja sie last minute i chca operke na przyslowiowe wczoraj - nie ma sensu szukac wczesniej niz 2 miesiace przed!
wiecie co, tez myslalam tak jak wy. zaczelam szukac jakos w polowie grudnia i to byl blad! nic, nic, potem jakas fajna rodzinka w styczniu sie pojawila, ale potam mi odmowili bo ich byla operka chciala znowu przyjechac, potem znowu dluga cisza, a to jest naprawde dolujace, dopiero w maju cos sie ruszylo i w czerwcu wyjechalam ;) teraz wiec nie zamierzam szukac wczesniej niz kwiecien, bo po co mam sie stresowac? pewnie, chcialoby sie dobrze zapoznac z rodzinka, ale czy nie bylo by tak, ze po wymianie maili z pytaniami od was i od nich zabrakloby tematow? poza tym rodzinki nieraz po prostu nie maja czasu na takie dlugie mailowanie, szukaja kogos kto moze przjechac teraz, za pol miesiaca, miesiac. nie zrazajcie sie tym ze teraz nie mozecie znalezc rodzinki, pozniej na pewno sie uda. taka prawda, teraz ogloszenia sa na grudzien, styczen, luty.. na czerwiec jeszcze za wczesnie.
dokladnie!
6 mies.naprzod to totalna przesada,2 to gora!
"Rodzinki" w zasadzie planuja kiedy bedzie im potrzebna au-pair. Z gory wiedza, ze np na 2m-ce wakacji albo od wrzesnia kiedy dzieciaki zaczynaja szkole. W styczniu czasem moga szukac au-pair czesto z tego powodu ze poprzednia nie wrocila po swietach. Najlepiej wola dziewczyne na rok dla dobra dzieci bo to dlugi okres czasu. Jak rodzina zmiena czesto au-pair to znaczy ze cos tam jest nie tak. Dwa miesiace to najlepszy czas.
ja przez biuro szukam juz 6 mies i jakos znalezc nie moge. nie wiem,co jest. czy te rodziny maja jakies za duze wymagania czy o co im biega?
a referencje mam ok i dogadam sie tez.
wszyscy macie racje z tym spieszeniem sie. ale niektorzy szukaja kogos wlasnie na czerwiec :(
Witam :)
Szczerze polecam strone www.eaupair.com fakt ze trzeba wplacic 10$ jesli chcecie widziec dane rodzin, ale to i tak pestka w porownaniu z biurami posredniczacymi. Za te 800 czy 1000 zl to ja juz bylam cala obkupiona i gotowa do wyjazdu :))
Rodzinke znalazlam bardzo szybko... i z calego serca zycze wszystkim poszukujacym takiego szczesnia jakie mnie spotkalo :) To jest naprawde wspaniala i ciepla rodzinka :)) traktuja mnie jak czlonka rodziny ( w kazdym tego slowa znaczeniu) chodz jestm tu dopiero 3 tygodnie :)
Szukalam w listopadzie bo myslalam o wyjezdzie w styczniu. Ale moi terazniejsci hosci potrzebowali kogos na juz, gdyz ich ex operka zdecydowala sie na powrot po 18-sto miesiecznym pobycie.
Po ok 1 tyg maili i telefonow zdecydowali sie na mnie, a ja w ciagu nastepnego tygodnia tj. 2 grudnia bylam juz u nich w Sheringham :)) Mieszkam nad morzem i jestem bardzo zadowolona :)
przed swietami bardzo duzo rodzin szukalo operek bo ich byle czesto gesto postanawialy wracac na swieta do domu :/ co zabawne niektore rodziny nadal wypisuja do mnie listy ze sa zainteresowani :P chociaz juz zablokowalam moje dane na stronkach na ktorych sie logowalam
Wszystkim dziewczynom zycze powodzenia :)
Pozdrawiam, zycze milych swiat i wspanialego operskiego nowego roku :)))
Sylwia :))
Temat przeniesiony do archwium.

 »

FCE - sesja zimowa 2005