au pair USA

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam pytanie do wszytskich au pairek, które same załatwiały sobie wyjazd do USA. Znalazlam na great au pair rodzinke, która chce pokryć część kosztów podróży i załtwiania dokumentów, ale tylko jeśli wszytskie formalności załatwię przez biuro podróży które oni wskażą. Byłam już au pair ale w Europie wiec minął mnie kłopot z wizami i całym tym bałaganem, więc mam pytanie czy to normalne że rodziny ze stanów same wybierają biura???Byłabym wdzięczna za wszystkie rady bo muszę się zdecydować dość szybko;]
pzdr
czesc!
ja jestem wloszka i znalazlam prace jako au pair w stanach przez aupairserach.
punkt jest ze ani jedna agencia ma prawo skladac twoje papiery na wize!!! tylko, TYLKO ambasada moze to robic, nickt moze to zrobic dla ciebie!!!!
wiem ze dla polakow nawet jako turysta trzeba miec wize...a zeby pracowac to przynajmniej potrzebuje minimum wiecej nisz 4 mieszace zeby skladac na worker visa..
ja jestem totaj jako turysta, placilam sama bilet samolotowy i placa mi bardzo malo 50$.. ale tak idzie jeszli idziesz na czrano... pozatym jestem totaj zeby czwiczyc jezyk a nie zeby zarabiac
jeszly chcesz przyjszc totaj powarznie ze wszystkimi papierami muszis sie skontactowac z agenciami ktore w polsce zalatwiaja e pomagaja cie w formalnosci...
nie wiem jak to dziala bo jestem wloszka, ale w internecie na pewno znajdziesz jakasz agencie dla au pair w polsce...

ale pamietaj nigdy nie ufaj ci ktozy ci mowia ze trzeba kontactowac ich agencia, albo spytaja czy pieniadze...

i zawsze spytac "references" nawet jeszly trzeba zadzwonic w ich prace... i jeszli numer zaczyna z +44 70 To sa wszystkie ludzie z nigerii...

good luck! ;)

p.s. Sorky za moj polski ale musze go jeszce poczwiczyc troszeczke... :)
nie absolutnie nie!!!! jezeli to jest tzw travelagency cos tam to nie!! poczytaj o tzw scams ktorzy oszukuja a wyglada mi to na taka wlasnie ich propozycje zawsze placa sporo i podaja sie za amerykanskie/ang rodziny ja mialma takiego anglika i nie podawaj adresu im bo sie wpakujesz strasznie - oni potem cos tam wysylaja falszywy czek z gory ty im oddajesz prawdziwa kase bo potem niby ktos zginal w wypadku i juz cie nie potzrebuja nie wiem dokl na czym to polega ale to jest bardzo czeste i wszedzie na stronach teraz przed tym ostrzegaja. sorry ze pisze tak chaotycznie.
pozdrawiam i zycze udanego szukania rodziny au pair:) ps:moze akurat nie trafilas na nich ale sprawdz koniecznie jak sie nazywa ta agencja
hej,
ja też znalazłam rodzinę na greataupair. na początku nie chcieli załatwiać formalności przez agencję, bo to są dla nich gigantyczne koszty. Jednak bardzo szybko przemyśleli to i teraz jesteśmy już w trakcie całego procesu aplikacyjnego. Wspólnie wybraliśmy agencję Au Pair in America. Tobie też radzę jednak wyjechać przez agencję - masz przynajmniej pewność, że w razie czego pomogą Ci.
Lecę w drugiej połowie lipca - najprawdopodobniej. Będę mieszkać na przedmieściach Los Angeles, w Venice.
Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań. Ta strona, na której szukasz jest naprawdę bardzo dobra. Jeśli już coś znajdziesz daj znać, dobrze jest być w kontakcie , nawet jeśli nie byłabyś blisko mnie :)
mój mail to [email]

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie