Proszę o pomoc przy e-mailu

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

W e-mailu do kolegi, którego poznałeś na zeszłorocznym wakacyjnym kursie językowym:

-napisz, gdzie uczysz się w tym nowym roku,

-opisz swój pobyt w tym miejscu (szkołę, nauczycieli, rodzinę, u kturej mieszkasz),

-wyraź ubolewanie, że nie ma tutaj kolegi

E-mail ma mieć więcej niż 50 słów ale mniej niż 100.



E-mail

Dear .... ,

This year, I'm studying at a schol in...............................................

..........................................................................................

.........................................................................................

Take care,

XYZ
A możesz napisać konkretnie jakiej pomocy oczekujesz? Nie sądzę, że oczekujesz że ktoś to za Ciebie napisze.
Chcę żeby ktoś mi dał przykład jak taki e-mail napisać
Ciekawe ile osób się na to nabierze.
Nie jestem taki dobry z ang dlatego tu napisałem. Po prostu oczekuję pomocy w tym zadaniu.
oczekujesz, że ktoś to zrobi za Ciebie.
Pomoc jest wtedy, jak piszesz sam, a ktoś sprawdza i tłumaczy błędy.
Wiem, ale proszę tylko raz o zadanie żeby ktoś je zrobił.
Proszę o sprawdzenie tego czy jest dobre.

Dear Mark!
This year, I'm studying at a school in Cambridge. The teachers are nice and other people in my class are OK. For example, my English teacher is very nice and well-educated. Maths teacher is demanding and quite nice. I think that a lot of students hate maths, but they cram very hard. Family is nice and I like her very much.

Take care,
XYZ

Ostatnie zdanie o rodzinie myślę że jest złe, więc proszę o poprawę
rodzina to nie jest 'ona', prawda? Tutaj rodzina ma jakby liczbe mnoga, bo sklada sie z kilku ludzi.
Brakuje kilku the, ale ogolnie ok.
Dzięki a mógłbyś mi to poprawić???
For example, my English teacher is 'very nice' (uzyj moze innego okreslenia - np young?) and well-educated. THE maths teacher is demanding and 'quite nice' (tutsaj tez jakiegos innego okreslenia- moze studious?). I think that a lot of students hate maths, but they 'cram' (kalka z polskiego- napisz tutaj 'study') very hard. THE whole family is nice and I like 'her' THEM very much.
Wielkie dzięki ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie