Zadanie czasy present simple i present continuous

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Fill the gaps with the correct forms of the words or phrases in brackets. Use Present Simple or Present Continuous.

(you / have to) work such long hours? You should rest a little.

Where (he / live) ?

Greg (watch) TV now. Call him later.

My uncle (drive) very well. He is a driving instructor.

The boss wants to know why (she / not / work) on the report now.

Our products normally don't sell very well in December but this year we (sell) more than we expected.

Do you know why she (think) of changing her job?

David Scott (employ) 35 people in his firm, but he's looking for more workers.
I (read) an interesting book. When I finish I'll lend it to you.
Susan (not / read) historical books. She's not interested in history at all.
SPEAKER A: (you / use) the laptop? - SPEAKER B: No, take it if you want.
We seldom work for big corporations but this month we (do) a project for IBM.

Dlaczego sam nie sprobujesz odrobic?
Próbowałem, ale chciałym mieć pewność i później to zaanalizwoać, wiem to dosyć bzdurne tłumaczenie, ale tak właśnie jest, jestem słąby z angielskiego lecz naprawdę nie chcę tego tylko "odwalić" ale zaanalizować i zobaczyć. Dlatego poprosiłem tutaj o pomoc.
Nasza pomoc polega własnie na sprawdzeniu tego, co sam napiszesz. Jeżeli się boisz, zrób kilka zdań, a resztę po przeanalizowaniu naszych komentarzy
lalbo też jak się boisz lub masz lęki to możesz wziąc jakis leki uspokajajace
sęk w tym, że niewiem jak się za to zabrać. Rozpoczynam dopiero naukę i naprawdę niewiem, pomożecie?
to napisz co umiesz
Pomoge Ci zaczac:
(you / have to) work such long hours? You should rest a little. /czy musisz ...? zacznij od DO .../

edytowany przez fui_eu: 11 sty 2012
to akurat już zrobiłem z niewielką pomocą książki i dałem rady myślę że dobrze. zadanie które tutaj wpisałem już zrobiłem a cy dobrze zobaczymy cóż człowiek się uczy na błędach...
ale mam inne zadanie w którym nie wstawiam z wybranych co jest dosyć proste lecz sam muszę przekształić...mianowicie:
Who she talking to?
Fred know about your situation?
How many new people they employ every year?
Who the boss here?
How much money she need to finish this project?
We're doing anything interesting at the moment.
Who is the boss here? to chyba tak, ale reszty niewiem pomożecie?
przypomnij sobie, jak wygladaja pytania w tych dwóch czasach - 5 z 6 zdań to pytania. Wtedy bedzie bardziej jasne, co tam masz wstawic
zdanie z boss ok.
who is she talking to? tak?
tak
już 2
how many new people are they employ every year?
We're are doing antyhing interesting at the moment.

tak?
Jak te zdania/pytania wygladaly zanim wpisales brakujace slowa?
Cytat: hary24
how many new people are they employ every year? TO JEST SIMPLE PRESENT. JAKIE SLOWO JEST POTRZEBNE W PYTANIACH W SIMPLE PRESENT?
We're are doing antyhing interesting at the moment. DWA RAZY ARE?

tak?
Temat przeniesiony do archwium.