pare zadan

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

1-30 z 51
poprzednia |
Pomoże mi ktoś zrobić parę zadań z angielskiego ?

1.Mark ...... (know) Peter very well.They are in the same class.
2. .........................(you see) my dictionary ? I need it for my homevork.

Ułyż zdanie.
1. John / not mind / walk / in the mountains.
2. he / like / play football ?
3. play / tennis / be / more and more popular in our country.
4. they / avoid / do / the cooking.

Today Kate is at home.Sha......(read) a book while her husband....(watch) his favourite TV program.At this time they usually......(visit) their parents but today they decided to....(spend) the afternoon together. They like...(have) dinner with their parents.Kate's mother.....(cook) very well while kate's father.....(tell) fanny histories.He....(read)lots of books and he ....(know)a lot of anecdotes.Today, however, Kate and her husband....(spend) their time at home.


Last saturday my boyfriend Jack and I....(decide)to go to the mountains for a walk because we......(not want)to spend another saturday with family.We.....(leave) early,but while we......(drive) there the car .....(break) down.Jack.....(go)to the next village to phone for help.While I....(wait) my brother, who is a car mechanic,.......(drive)past his care.He.....(stop) and.....(repair) our car.

Second Conditional.
1.if / not have computer / not use the internet
2.if / be a computer expert / earn a lot of money
3.go to New York / if / have money
4.make new friends / if / use the internet

Conditional type 0 or 1
1.what.....(you do)if your computer....(not work).
2.if she ....(fell) tired, she always....(go) to bed.
3.if the weather.....(not be) good tomottow we....(stay) at home.
4.I....(will go) to the cinema if it....(rain) this afternoon.

1. Hurry up because the plane....(arrive) at six.
2. I can't make it because I....(see) my girlfriend tonight.

Zastap czasownikiem modalnym..
1.I'm sure she is at home now.(zamiast I'm shure she is)
2.He's studing vey hard at the moment.Perhaps,he is taking his exam soon.(zamiast perhaps,he is taking)
Miales caly weekend, zeby to zrobic i dac tutaj do sprawdzenia. Wytlumacz mi, ale tak dokladnie (bo jestem blondynka) dlaczego ktos powinnien teraz to robic za Ciebie.
Mialam, jestem dziewczynka.
No coż jesli nikt nie zechce to nie musi, prawda ? Nie poplacze sie.
Ale jednak nazwa dzialu "brak wkladu wlasnego " sugeruje ze mozna zawsze umiescic taki temat ;)
tak, ale ten dzial nie sugeruje, ze oczekujesz, ze nauczyciel Ci to tutaj poprawi - bo Ty przeciez nie mozesz tracic czasu na takie bzdury.
Powinniście zmienić nazwę działu na "ocenimy Cię ", bo tez tego nie sugeruje.
Widocznie miałam, coś lepszego do roboty.
Nie chcesz ? Nie pomagaj.
To chyba zbędna dyskusja?
>Widocznie miałam, coś lepszego do roboty.

A co, myslisz, ze tu ktos ma obowiazek pomagac, a zwlaszcza robic cos zamiast lenia?
My tez mamy inne rzeczy do roboty.
Boooże, z angielskiego może jesteście dobrzy ale czytac ze zrozumieniem to nie.
NIE CHCESZ ? NIE POMAGAJ.
Rzecz w tym, że pomagać wiele osób tu chce tylko Ty (i wiele innych osób) nie chcesz pomocy tylko oczekujesz, że ktoś za Ciebie odrobi zadanie.
>Boooże, z angielskiego może jesteście dobrzy ale czytac ze
>zrozumieniem to nie.

Ty też nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Zobacz raz jeszcze wpis pod twoim pierwszym wpisem. Przeczytaj i zrozum:

https://www.ang.pl/PILNE_PROSZE_O_POMOC_75434.html
A ja Tobie pomogę ze względu na dział, w którym to umieściłeś:

1. Mark knows Peter very well.They are in the same class.
2. Have you seen my dictionary ? I need it for my homework.

Ułóż zdanie.
1. John doesn't mind walking in the mountains.
2. Does he like playing football? [ALBO: Does he like to play football? OBIE FORMY SĄ POPRAWNE]
3. Playing tennis is more and more popular in our country.
4. They avoid doing the cooking.

Today Kate is at home. She IS READING a book while her husband IS WATCHING his favourite TV program. [ale także poprawnie będzie WAS READING i WAS WATCHING lub READ i WATCHED zależy od kontekstu, którego w tym tekscie nie ma] At this time they usually VISIT their parents but today they decided to SPEND the afternoon together. They like HAVING / TO HAVE dinner with their parents. Kate's mother COOKS very well while Kate's father TELLS fanny histories. He HAS READ lots of books and he KNOW a lot of anecdotes. Today, however, Kate and her husband ARE SPENDING their time at home.


Last saturday my boyfriend Jack and I DECIDED to go to the mountains for a walk because we DIDN'T WANT to spend another saturday with family. We LEFT early, but while we WERE DRIVING there the car BROKE down. Jack WENT to the next village to phone for help. While I WAS WAITING my brother, who is a car mechanic, DROVE past his car. He STOPPED and REPAIRED our car.

Second Conditional.
1. If I didn't have a computer, I would not use the Internet.
2. If I was a computer expert, I would earn a lot of money.
3. I would go to New York if I had money.
4. I would make new friends if I used the Internet.

Conditional type 0 or 1
1. What DO YOU DO [lub WILL YOU DO] if your computer DOESN'T WORK.
2. If she FELLS tired, she always GOES to bed.
3. If the weather IS NOT GOOD good tomorrow we WILL STAY at home.
4. I WILL GO to the cinema if it RAINS this afternoon.

1. Hurry up because the plane ARRIVES at six.
2. I can't make it because I AM SEEING / AM GOING TO SEE my girlfriend tonight.

Zastap czasownikiem modalnym.
1.She must be at home now.
2.He's studying very hard at the moment. He might be taking his exam soon.
no i się dzieck opopisało. Szkoda tylko, że z błędami.
>[ALBO: Does he like to play football? OBIE FORMY SĄ POPRAWNE]

I sądzisz, że ona się czegoś nauczy? Nauczy się, że na tym forum są frajerzy, którzy lubią się popisywać przed innymi.
Zamknij japę, ćwoku! Frajera to sobie wśród znajomych poszukaj!

Zobacz może na temat dzialu, w którym został zamieszczony ten post.

Nie chcesz - nie pomagaj, ale ode mnie się odpier..l!

I tyle mam do dodania.
Ale pokazałeś klasę. Rodzice musza być z ciebie bardzo dumni.
>They like HAVING / TO HAVE dinner with their parents.

Tylko forma 'like to have' jest poprawna - czasowniki, ktore z reguly nie przyjmuja koncowki '-ing', tak samo jej nie przyjmuja po takich czasownikach jak 'like' czy 'hate'
Rzadko takie rzeczy mozna uslyszec od wykladowcow.
>Zamknij japę, ćwoku!

eee, wypadasz z rejestru, nie potrafisz być dowcipny.

>Frajera to sobie wśród znajomych poszukaj!

Nie, nie znam takich frajerów jak Ty i niektórzy inni, którzy odwalają robotę za leni. Leń napisze 'ach dziekuję pięknie, jestes zyczliwym czlowiekiem' i rozumiem, ze Twoj plan zyciowy to odrabiac prace domowe z angielskiego za innych, ktorzy wtedy moga sie zajmowac czyms o wiele przyjemniejszym. Jezeli nie, to znaczy, ze lubisz sie popisac i w dodatku pewnie buntujesz sie przeciw autorytetom, ktore mowia, ze odrabianie pracy domowej za innych jest be - to znaczy, ze jestes niedojrzaly.


>Zobacz może na temat dzialu, w którym został zamieszczony ten post.

Tak, jak chcesz sie popisac, to zawsze znajdziesz usprawiedliwienie. To, ze odrabiajac zadania za innych i probujac im cos wytlumaczysz, robisz zle, zrozumiesz, jak dojrzejesz.

>Nie chcesz - nie pomagaj, ale ode mnie się odpier..l!

Umknelo Twojej uwadze, ze pomagam, ale nie leniom, nie daje sie sfrajerowac. No i znowu zabraklo Ci konceptu, zeby sie odciac, tylko jeszcze boisz sie pisac wulgaryzmy pelnymi slowami. Nie wiem czemu, przeciez to tez jest rodzaj popisywania sie.
nie da sie powiedziec 'they are having dinner'?

>Rzadko takie rzeczy mozna uslyszec od wykladowcow.

a skad wiesz? Studiowales filologie angielska?
Przemo,
Normalnie chyba puściły Ci nerwy. Spoko było, co się takiego stało nagle, żeś się tak znulwersował. Tym bardziej, że wiesz do kogo piszesz. Ech, niepojęte te ludzie :)

Dobrze będzie. Szarpanie nerwów na forum w ogóle mija się z celem. W życiu się wystarczająco naszarpiesz :)
" I'll call Naomi and tell her you and I are having dinner together. I'll drive back to Carbondale later tonight. "

Taaa - to powiedz mi, czemu tutaj HAVE jest w formie ciągłej
Ano puściły mi nerwy, ale ten tekst mi się nie spodobał

"I sądzisz, że ona się czegoś nauczy? Nauczy się, że na tym forum są frajerzy, którzy lubią się popisywać przed innymi."

bo była to oczywista i jasna aluzja do mojej osoby.
ale tu nie masz we like having dinner

tylko we are having...
ale my wiemy, że dobrze znasz angielski i wiele osób, które pomagają b. dobrze wiedzą co piszą, tylko po co pomagać na siłe, być takim do-gooder?

wiedza czasem rodzi się w "mękach", nie przychodzi lekko, a tym in serwujesz lekką kolację z przysmaczkami na gotowej tacy, i po co?

by uslyszeć kilka słów podziękowania? I tak się nie znacie. To pomaganie jest szkodliwe. O zacytuje i zmodyfikuje jeden tekst, który niedawno tu tłumaczylem :)

But is nothing but doing homework for lazy bums harmful :)
Też przecież nie robiłes za innych, więc czemu się tego nie trzymać? Kompletnie się nie denerwuj, luz blues and do your thing :)
>nie da sie powiedziec 'they are having dinner'?

no tak, racja :( jak zwykle przy niedzieli jestem rozkojarzony

jednakze w przypadku pojecia 'miec' ta zasada obowiazuje
"Tylko forma 'like to have' jest poprawna - czasowniki, ktore z reguly nie przyjmuja koncowki '-ing', tak samo jej nie przyjmuja po takich czasownikach jak 'like' czy 'hate'
Rzadko takie rzeczy mozna uslyszec od wykladowcow."

To jest odpowiedź na to :)
>>Zobacz może na temat dzialu, w którym został zamieszczony ten
>post.
>
>Tak, jak chcesz sie popisac

moze chodzilo ci o:
Tak, chcesz SOBIE popisac ;)
To niech ktoś usunie ten dział z forum i będzie po krzyku :)

I od razu też napiszę to :)

PRZEPRASZAM pana ;) mg za słowa, jakie użyłem pod jego adresem. Choć sam też nie jest bez winy jedną aluzją pod moim adresem :)
>PRZEPRASZAM pana ;) mg za słowa, jakie użyłem pod jego adresem.

Myslalem, ze wystarczy raz powiedziec, zebys nie odrabial prac domowych za innych, zebys to zrozumial. Mylilem sie.

>Choć sam też nie jest bez winy jedną aluzją pod moim adresem :)

Nie aluzja, to bylo na zimno, z premedytacja - skierowane do Ciebie i Tobie podobnych. I nie ma dyskusji miedzy nami, dopoki nie zrozumiesz, ze robisz zle.
Engee,
a co z I hate being told off
I like being told compliments

??
Drugi raz zrobiłem, a Ty się od razu rzucasz do mnie.

"I nie ma dyskusji miedzy nami, dopoki nie zrozumiesz, ze robisz zle."

Nie ma sprawy, ale Ty mnie też nie pouczaj, jeżeli pod Twoim wpływem będę sobie robił za kogoś zadania domowe, ok? [nie lubię być pouczany i obrażany]

W takim bądź razie robienie za kogoś zadań domowych, będzie tylko i wyłącznie moją sprawą i Ty w to nie ingeruj na przyszłość, bo Ciebie to nie powinno interesować w żadnym stopniu.

KROPKA :)
>Engee,
>a co z I hate being told off
>I like being told compliments

No ale przeciez to jest strona bierna, a wniej zawsze wystepuje czasownik pomocniczy 'to be' :|
Widze, ze u ciebie tez niedziela w pelni :P
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 51
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia