Variety of english language !!??

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

hej ;)

czy moze ktos mi pomoc, poniewaz musze zrobic prezentacje 5- minutowa na temat Variety of english language, bylam na wykladach, ale byly prowadzone bardzo chaotycznie i nie wiele z nich zrozumialam ;P, co powinnam tam napsiac? w sumie powinnam zrobic prezentacje w power point, ale nie mam zupelnie pomyslu jak to zrobic ;) jakies sugestie ??
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dialects_of_the_English_language
niestety nie moge korzystac z wikipedi ;)
No to z biblioteki może?
To, że "nie możesz korzystać z Wikipedii" jest chyba dość oczywiste (obstawiam, że chodzi o prezentację na poziomie akademickim). Co nie zmienia faktu, że możesz zacząć swoje poszukiwania od Wiki, a potem - wiedząc czego szukasz - wybrać się do biblioteki/zajrzeć do elektronicznych baz artykułów naukowych (o ile Twoja uczelnia takie bazy udostępnia).
Jest mnostwo ksiazek w ktorych ten temat jest az wyczerpujacy. Na 5 minut wystarczy 10 slajdow, na kazdym cos interesujacego.
Książek jest mnóstwo. Możesz poszukać czegoś np. o spanglish innych tego typu tworach czy o slangach.
Na stronie macmillana było trochę artykułów o tej tematyce,w czasopismach typu anglorama czy The teacher może też coś znajdziesz.
nawet na englishtips.org widziałam parę książek na ten temat.
Grunt to pomysł.
Możesz sięgnąć np.po słownik Fundacji Kościuszkowskiej- tam są odmiany angielskiego z całego świata.
Możesz np. wziąć na warsztat piosenki Boba Marley'a i powiedzieć coś o angielskim z Jamajki, o slangu, o typowych dla tej odmiany formach gramatycznych. Czytałam kiedyś tego typu artykuł, bardzo ciekawy, chyba w The World of English. Może gdzieś znajdziesz archiwalne wydania.
Ciekawa sprawa to też np. slang kalifornijski czy londyński.
Ciekawy jest wpływ angielskiego na język szwedzki i języka szwedzkiego na angielski. Szwedzi mają spory problem z anglicyzacją rodzimego języka i robią sporo badań na ten temat.
dziekuje wam wszytskim bardzo ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą

 »

Pomoc językowa