cae listening wersja C

Temat przeniesiony do archwium.
ja dzis mialam listening wersja C. Ogolem byla masakra:/ duzo bledow glupich porobilam i wogole fe:P
1) tak jak bylo mowione, o ziemniaku. Gdyby nie ta strona to chyba bym sie za bardzo nei zorientowala o czym oni mowia:P pamietam takie odp jak:
-universal vegetable
-space
-industrial towns
-rice or pasta
-jakies needs chyba

oczywiscie nie sa one w kolejnosci

2)za szybko mowione,niestety nie zdazylam wpisac wszystkich odp
-153
-Red Sea
-pearls
-dolphins

I pozniej byly dwa zadania na wybieranie odpowiedzi:|duzo tekstu, malo czasu na przeczytanie, a wszystkei do siebie podobne. Czesc 3 to wywiad z dwojgiem ludzi o byciu weaver i pytania w stylu dlaczego sie zostalo, dlaczego cos tam co zrobili jest unikatowe itp. A czesc 4 byla o czasie wolnym generalnie, pracy,technologii, bylo 5 speakerow, do kazdego po 2 pytania. Ogolem niezadowolona jestem:P Pomoglam ile moglam:) powodzenia na reszcie;)
Też dziś pisałem...
Liczyłem, że na listeningu nabiję sobie trochę punktów, żeby mieć zapas gdyby mi ew. na innych częściach nie poszło... Nic z tego.
Dwa ostatnie zadania były naprawdę trudne - ogólnie jak masz test wyboru to pytania są z reguły podchwytliwe. A w 2 części stało się to, czego się bałem: zawiesiłem się na chwilkę przy jednym pytaniu, i przez to przeoczyłem kolejne 2...
Mam nadzieję, że pozostałe egzaminy nie będą takie trudne...
ja tylko się modliłam żeby nie złapać przy drugim zadaniu zwiechy, ale się udało. generalnie 1 i 2 zadanie było dośc proste, 3 i 4 trudniejsze. końcówka czwartego zadania to była raczej zabawa w "random". pewnie będzie koło 70%.
jeszcze byla witamina C w ziemniakach,
i tu pytanie czy jak napisałem "vitamine" zamiast "vitamin" to mi zaliczą?
niby dwie formy można znaleźć w słowniku ale nie każdym :)
Też się zastanawiam nad tą witaminą, bo napisałam tak smao jak Ty...ale nie znalazłam w żadnym słowniku vitamine:/ Więc chyba nie zaliczą:(
w takim:
http://dictionary.reference.com/browse/vitamine
Ajj ja dziś miałam dokładnie ten zestaw i głupia zapomniałam przejrzeć sobie te odpowiedzi ... efekt - większość i tak sama próbowałam wyłapać i nie wiem jak to poszło :/ Ale dzięki ogromne za info - zawsze to coś tam mi się kojarzyło ;)
no tak ja czesciowo pamietam w 1 czesci o tych ziemniakach to faktycznie to Universal vegetables industrial towns.. cos tam cooking pamietam bylo ale zamiast witaminy ja z kolezanka wpisalysmy poison potato crisps rice pasta .. wiecej nie pamietam 2 to ogolnie red sea 153 dolphins .. belts to na pewno jeszcze cycling i age z tego co pamietam. 3 czesc o tych materialach to kompletna luka w mojej pamieci .. ogolnie ciezka byla a w 4 to pamietam ze odp sie jakos powtarzaly jakos aa czy ac najpierw bylo potem znowu bb cos w tym stylu.. no ale tez ciezko zapamietac te odpowiedzi.. :D powodzenia
A czy nie moglibyście podać więcej odpowiedzi jakie zaznaczaliście? chiałabym je porównać ze swoimi
ja dałam takie:

I część:
An Universal Vegetable
high standard
poison
population
industrial towns
vitamin C
potatoe crisps
rice and pasta

II część:
153
pearls
dolphins
belts
cycling
Red Sea
space
age

III część (no to już gorzej mi skojarzyć odpowiedzi ale jakoś tak zaznaczałam)
D (more creativity)
C (pytanie o płaszcz - way of producing cośtakiego)
D (ideas come from everyday objects)
B chyba (this material is special because it chcanges appearance in diferent light)
A (is interested in carbon sth beacause of its future applications)
C (peaople are unaware of fabrisc which may be used to decorate interiors)

IV część ( tu już średio pamiętam o co chodziło al eodpowiedzi dalam takie)
ca ab ca cb ac
Ja mam podobnie ;).
Pierwsze zrobilam identycznie tylko zamiast
"An Universal Vegetable" napisalam "an Universal Vegetable" i pewnie nie zalicza :-(((((.

Drugie troche zawalilam wiec nie bede pisac. W kazdym razie tez mam dolphins, belts, cycling, Red Sea i Space.

W trzecim dalam identycznie jak ty, poza jednym. Tzn nie napisalam ze ten material jest "special" bo zmienia sie w swietle, tylko cos tam ze jeszcze nie jest 'common used' (moze ktos tak napisal - tam poza siatlem mowili tez o temperaturze i paru innych rzezcach i ona cos wspominala ze chce poeksperymentowac..).

W czwartym mam CA CA CA CB AC.

Piszcie jeszcze co macie!
Pozdrawiam :o))
1 i 2 częśc mam ogolnie (dałem np liczbę 53 wiem już, że pewnie źle) tak jak Wy ale ale ale...;) w part 3 mam trochę inaczej, ale mogli mnie jak zwykle w opcji ABCD w jajo zrobic , part 4 mam z tego co pamiętam bardzo podobnie.
W 1 i 2 części jeszcze tak w miarę, chociaż w ogóle przez to, że byliśmy w dużej auli była słaba jakość dźwięku.

W 3. w ogóle pokręciłam, chyba tylko połowę będę miała dobrze. A jeśli chodzi o 4, to moje odpowiedzi to było coś takiego (już zbyt dokładnie nie pamiętam): CA CB CA CC cośtamA
Ale musi być rodzajnik "A" a nie "An".
odp do czesci 1 2 3 juz byly i w wiekszosci mi sie powtarzaja wiec nie bede juz pisac. ale sprobuje sobie przypomniec czesc 4..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja lato 2008

 »

FCE - sesja lato 2008