Listening wersja j i k

Temat przeniesiony do archwium.
Piszcie co pamiętacie . Ja jutro mam listening i żeby zdać musze sobie nim nadrobić. Weźcie pomóżcie.
no dzisiaj chyba byla pierwszy raz wersja J. nie wiem czy ktos jeszcze bedzie pisal listening, ale mozemy napisac tutaj swoje odpowiedzi po prostu dla porowania z innymi i oszacowania wyniku :P

pierwsze zadanie bylo o transporcie lodu do indii, czy cos w tym guscie. pierwsze pytanie bylo skad w XVIII wieku pozyskiwano lud. ja napisalem from FROZEN RIVERS and LAKES. potem bylo jeszcze cos o tym jak jest przewozony ten lod, cos w stylu it is covered with a layer of ... ja napisalem DECK, ale watpie ze tak mialo byc:P potem bylo czego trzeba sie ustrzegac przy ujsciu jakies rzeki. ja uslyszalem jakies dziwne slowo z SAND na poczatku. jeszcze bylo to tym co jest sprowadzane z indii. chyba chodzilo o SPICES (btw, jak napisalem SPICIES to mi to uznaja czy nie?). potem bylo o tym co ludzie robia zeby sie ochlodzic, w jednym ze buduja PLATFORMS w ogrodkach, a w drugim ze wieszaja WET SHEETS na oknach i dzwiach.

drugie cwiczenie bylo o krawatach. nie pamietam za duzo bo bylo puszczane tylko raz. byl przyklad o tym jaki materaial jest popularny, ja wpisalem SILK. potem jaki kolor krawatu wskazuje ze osoba jest kreatywna i cieko pracujaca. ja wpisalem BLUE, ale nie jestem tego pewien. jeszcze bylo ile jest rodzajow wiazania krawatu, wpisalem 85. a i jeszcze byl o tym jednym sposobie wiazania gdzie trzeba bylo napisac skad sie nazwa wziela. ja dalem ze CLUB. wiecej nie pamietam z tego cwiczenia.

trzecie to bylo o artystach zatrudnianych zeby pracownicy mogli odreagowac czy cos takiego. moja sekwencja odpowiedzi byla dosc dziwna: ABBABA. w pierwszym dalem ze sponsoring imprez artystycznych przyciaga nowych klientow. potem ze poeci pomagaja pracownikom pisac more brief and costam. potem ze zajecia z fotografem pomagaja im zrozumiec cos, chyba chodzilo o spontaniczne dzialanie czy cos. zajecia z aktorami to zaznaczylem ze pomagaja w laczeniu 2 rzeczy w jedno, czy jakos tak. wiecej nie pamietam

czwarte bylo najbardziej powalone wg mnie, bo trzeba bylo na dwa fronty wpisywac odpowiedzi :/ prawie w ogole nie pamietam odpowiedzi.

a jak wam poszlo? jakie mieliscie odpowiedzi? write ASAP
mam prawie wszystko tak samo jak ty :]
w p1 sandbanks to na pewno to bo to jest mielizna
w p2 jeszcze 16th century, w tej nazwie to ja mam cloak ale to pewnie zle jest
a w p3 mam 1a - ze poprawia opinie i wiem ze mam przedostatnie mam A lub B - cos ze te sztuki pokazuja defekty w firmie czy cos takiego
part one: (kolejnosc niekoniecznie zachowana)
frozen rivers and lakes
covered with STRAW
SAND BANKS *napisalam rozdzielnie, uznaja mi to?
SPICES
PLATFORMS
WET SHEETS

part two (krawaty):
16th century
foreign affairs club
Royal Family
silk
blue (o charakterze, ostatnie pytanie)
narrow white (o wynalazku z 1970's)
bank managers (krawaty w kropki czy cus)



w trzecim mam troche inaczej, prawie same B, jedno A i jedno D (chyba w czwartym i piatym pytaniu). Ostatnie bylo porąbane, goscie tak szybko mowili, ze w wiekszosci strzelalam...

za to o speaking'u mam mieszane uczucia. Niby czuje, ze poszlo mi dobrze, ale kto wie? Egzaminatorzy byli bardzo nieprzystepni, nawet cienia usmiechu na wejsciu czy wyjsciu ;(
Witajcie jak WAM poszło?

part 1:
frozen rivers and lakes - a jesli nie ma frozen???? - uznaja???
covered with STRAW
SAND BANKS
SPICES
PLATFORMS - czy ktos ma moze basement??????????
WET SHEETS

part 2:
16th century - czy ktos ma 19th??????
foreign affairs club
Royal Family
silk
blue - czy macie moze yellow??????????
narrow white (o wynalazku z 1970's) - a nie square???
bank managers

part3:
1. a
2. b
3. nie pamietam (a lub b)
4. - \\ -
5 lub 6 - d

part4:
totalnie powalone i malo co pamietam
pierwsza kolumna - E...gdzies A, a w drugiej kolumnie to nie wiem

DAJCIE ZNAC CZY MACIE podobnie ?? :)
Pozdrawiam
square nie narrow. blue na pewno, Ja też mam sand banks ale pewnie to będzie jak ktoś wczesniej napisał sandbangs chociaz moze jednak mamy racje..
czesc,
pamietam ze jeszcze w 1czesci wpisywalam ..inside... deep cave oraz fewers (a moze powinna byc l.pojedyncza?)
pozdrawiam,agata
deep cave tez miałam ale ja wpisałam fever
tak tak,powinno byc oczywiscie fever, a ja gapa teraz dopiero sie zorientowalam ze taki glupi blad:/ no ale na szczescie te pozostale mam tak jak wszyscy:)
no fever tez mialem, zapomnialem o tym. a jesli chodzi o jaskinie, to chyba mi uznaja jak wpisalem "big cave", nie?
hmm obawiam sie ze moga nie uznac- bo gleboka to nie to samo co duza a to slowo powinno byc co najmniej parafraza tego ktore wypowiedzieli:(
aha a pamietacie ta istatnia czesc?
tam bylo o kolesiu ktory jezdzi na rowerze; co wpisywaliscie odnosnie wakacji z lat poprzednich? byly chyba dwie obstawiane opcje-albo ze jezdzi na wies albo ze spi pod golym niebiem...pamieta to ktos?
wpisałam zamiast river banks river beaches czy ktoś wie czy to jest już parafraza
czy masz opcje że koleś spędzał wakacje ucząc sie (wspominał coś o londynie) to było na 100% w pierwszej kolumnie
hm o ile sobie przypominam to wszyscy znajomi zdajacy ja wykluczyli, dlatego ze tam bylo ze w ogole nie mial czasu na nic bo mial zbyt duzo nauki- a koles podrozowal tym swoim rowerkiem:) ale moge sie mylic,oczywiscie
w ostatniej czesci(dopasowywanie odnosnie wakacji) byla jeszcze babka ktora mowila o przeszlosci- ze spedzala czas w domu i tam zaznaczyla bodajze doing nothing and relaxing (czy co takiego) ale ciekawi mnie czy pamietacie co bylo w terazniejszych wakacjach- albo ze wyjezdzala na wakacje okazjonalnie na weekendy (chyba odp a) albo cos o wykorzystywaniu czasu poza codziennymi obowiazkami- juz nie pamietam dokladnie jak to tam szlo-co zaznaczaliscie?
no ja wlanie zaznaczylem ze koles na rowerze w poprzednich latach nie mial czasu na wakacje bo mial za duzo nauki, czy cos takiego. w drugiej u niego zaznaczylem cos ze wschodem slonca, bo mowil o kolorze nieba, ale to chyba zle bedzie. co daliscie w drugiej kolumnie u niego?
hmm, tamto z nauka odpadlo w przedbiegach u nas bo wyraznie bylo ze jezdzi tylko zdania byly podzielone czy dlatego ze zajety to tylko na wies czy w ogole cos tam innego.a w drugiej czesci tez zaznaczylam ze oglada wschody ale tez mi sie wydaje ze zle:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia