listening w Bydgoszczy 17.06.07

Temat przeniesiony do archwium.
Szukam osób, które zdawały tego dnia cześć listening w o godz. 10.15.
W jednej sali warunki były skandaliczne - zdawaliśmy w jakimś pomieszczeniu-piwnicy, głos się niósł przez całą salę (duża powierzchnia), było duszno, materiał był puszczany ze starego magnetofonu-jamnika (typ domowo-garażowy;//), w dodatku ławki były dla maluszków (egzamin odbywał się w szkole podstawowej, nawet nie gimnazjum) i były na tyle mały, że nie dało się schować nóg pod ławkę, krzesła były z kolei za wysokie. Słyszałam, że podczas poprzednich sesji działy się podobne rzeczy i czytałam na forach posty oburzonych zdających, ale do tej pory myślałam, ze to to jedynie lamenty osób niezbyt przygotowanych do egzaminów. Teraz wiem, że takie rzeczy są jednak możliwe i uważam takie zachowanie ze strony BC za skandaliczne! Wszyscy moi koledzy zdający podzielają moją opinię. Niech nam ktoś poradzi, co można zrobić?
Oczywiście uprzedzę, że rok temu zdawałam FCE także w Bydgoszczy i warunki były zupełnie inne. Oczywiście nie bede winiła ich za upalną pogodę, przecież nie mają obowiązku zapewniać nam klimatyzacji (chociaż jako poważna i bogata organizacja mogliby), ale mogli chociaż zadbać o dobre ławki dostosowane raczej do osób pow. 150 cm (!!) i rozlokować nas w róznych salach, żeby była jakakolwiek jakość słuchania (zaznaczam: jakakolwiek, a nie lepsza). Wyobraźcie sobie, przecież nawet native nie będzie w stanie wyłapać odpowiednich słowek, jeśli wszechogarniające echo będzie nachodziło na kolejne słowa speakera.. Cała sytuacja nie jest już śmieszna, jak patrzyłam na innych, to mieli np. w Part 1 wypełniony 3-4 luki..
ja też dzisiaj zdawałam listening , ale w ZG w Urzędfzie Marszałkowskim, gdzie w wysokiej i wielkiej, kompletnie niedostosowanej sali "skupiono" jakieś 40 osób. Echo fatalne, nic nie było słychać. Co można zrobić w takim przypadku - złożyć skargę?ale gdzie? pewnie przez ten dzisiejszy listening będę musiała zdawać w grudniu i jeśli nic nie zrobimy, to znowu "zafundują" nam taką samą salę.Można tylko pomażyć o słuchawkach...
ja też dzisiaj zdawałam listening , ale w ZG w Urzędfzie Marszałkowskim, gdzie w wysokiej i wielkiej, kompletnie niedostosowanej sali "skupiono" jakieś 40 osób. Echo fatalne, nic nie było słychać. Co można zrobić w takim przypadku - złożyć skargę?ale gdzie? pewnie przez ten dzisiejszy listening będę musiała zdawać w grudniu i jeśli nic nie zrobimy, to znowu "zafundują" nam taką samą salę.Można tylko pomażyć o słuchawkach...
Witajcie - ja tez dzis zdawalam w BYDGOSZCZY i jestem naprawde wsciekla na to jak nas potraktowali. To jest skandal!
Niskie lawki, brak toalety, a sala i jakosc sluchania to istna porazka - ECHO i DUDNIENIE - jeden wielki belkot!
Jestem zawiedziona bo myslalam ze BC to profesionalna instytucja - za takie pieniadze powinni zapewnic godziwe warunki na egzaminie. Wynika z tego ze w ogole sie z nami nie licza - KPINA!
A ten listening - czy trzeba robic te pytania az tak podchwytliwe (mysle o PART 4) - po co te podchody !!! - sluchanie nie na tym polega !!!
Co do speakingu to jeden MARATON - raz raz i po... - zero reakcji, usmiechu, zachety - wygladali na potwornie znudzonych.
OGOLNIE TO MNIE ZAWIEDLI - zdawalam FCE 2 lata temu i bylo o niebo lepiej -widac schodza na psy !
Szczerze mówiac speaking minął mi bardzo przyjemnie w miłej atmosferze. Egzaminator, który nas pytał był bardzo miły, ciagle uśmiechnięty i raczej z dobrym nastawieniem, bo widać było, że chciał nam pomóc. Zero stresu!
Natomiast napisałam posta na forum BC i to co otrzymałam:
"Wszelkie uwagi dotyczące przebiegu egzaminu należy kierować do osoby prowadzącej dany egzamin natychmiast po jego zakończeniu (w przypadku egzaminu ze słuchu na początku testu, po wysłuchaniu nagrania próbnego) a także na piśmie do pracowników centrum egzaminacyjnego w nieprzekraczalnym terminie do 29 czerwca 2007 roku."
Wydaje mi się, że powinniśmy wspólnie napisać skargę/zażalenie/reklamację, bo im więcej osób się pod nia podpisze, tym większe szanse, żeby nas jakoś "potraktowali".
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
Co do listeningu w Zielonej zapraszam na założonego przeze mnie posta!!! Pozdrawiam
ZŁOZMY ZAZALENIE !!!
Jezli ktos czuje sie pokrzywdzony to prosze WAS skladajcie zazalenie - ludzie z mojej szkoly dzis wysylaja list ze skarga do BC - jezeli nic nie zrobimy to wiele osob moze nie zdac CAE a tak istnieje mozliwosc obnizenia progu - jakies ulgi dla tej sesji.
Im wiecej skarg tym wieksza szansa na odzew - PISZCIE
elzzaa, jestem bardzo ciekawa, jak zareagowało BC? Ja bardzo żaluje, ze sama nie złozylam zazalenia, nie wiedziałam, ze ktokolwiek bedzie dalej walczył, bo wszyscy z mojej szkoły się wycofali:((
W każdym razie napisz, jak poszło!!
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie