listening-wersja B

Temat przeniesiony do archwium.
Kto pisal wersje b? jakie wrazenia ? :)
moim zdaniem bylo dosc trudne, szczegolnie ostatnia czesc. natomiast wyjatkowo latwa czesc druga..
Ogólnie mówiąc, mnie ogarnęła amnezja po wyjściu z sali i pamiętam zaledwie kilka odpowiedzi. Wiem, że gdzieś wpisywałam sugar cane, hooks, bees, championships, dry seasons, 20, skin, taxi drivers, nylon (oczywiście wpisałam przez "i" :) - ciekawe czy skreślają cały wyraz czy coś uznają????), 1500 (wpisałam oczywiście 50, a nie 15 :)). Co do reszty, to nie jestem sobie w stanie przypomnieć w ogóle co zaznaczałam. Teksty generalnie nie były aż takie trudne, z wyjątkiem ostatniej części. Gorzej z podzielnością uwagi, z tym niestety było krucho :O)
no ja tez mialam takie odp, z tego co pamietam. ale zupelnie zawalilam ostatnia czesc. naprawde, trudno mi bylo powiedziec, gdzie ci ludzie pracowali ;)) tylko translatorke pamietam.
ah i nie wiem czemu napisalam taxi driver z myslnikiem w srodku :/ mam nadzieje, ze uznaja mi.
Hej!!

Z tego co ja pamietam jeszcze co wpisywalam to cooperation, training college..mialam tez translator, librarian, design cos z technologia bylo, z 3 pamietam ze pisalam bodajze w przedostatnim o lack of freedom..poki co nic wiecej mi sie nie przypomina...pozdr!!
Ja jestem niezadowolony... pierwsza część- jak na mój gust strasznie szybko to wszystko było mówione; czwarta- po prostu jak na mój gust trudna

do tego beznadziejne literówki (np. skinn) i "nylon and woven"- myślałem że tkanina i nylon dwie odrębne rzeczy a nie że tkanina jest z nylonu:)

Ktoś się orientuje jak są oceniane literówki- czy odrazu jest zero czy są jakieś punkty połówkowe?
Nie ma punktów połówkowych niestety, spelling musi być poprawny. Czasami jest dozwolone jeśli są to słowa, z którymi native speaker mogą mieć wahania np. accommodation. Chodzi głównie o "mm" itp. Tak czytałem, ile w tym prawdy - nie wiem.
jeszcze mi sie przypomnialo..ale glowy nie dam czy jest db :)
chains czy chaines, boots, potem w 3 nie pamietam jak dokl brzmialy odp ale mniej wiecej cos w tym stylu
1.bylo cos z life
2/3 always sth to do czy jakos tak
5 (chyba) suggestion from a friend
6.lack of freedom
7.i tu nie bylam pewna: albo reasses...albo ten stosunek do inteligencji..

z zawodow mialam jeszcze music event manager...mial ktos?

Jezeli ktos mial blad w spellingu to niestety pkt nie ma...albo jest db albo zle..
Ktos jeszcze pamieta jakie mial odp?
ja też wpisałam training college, ale zupełnie nie wiem w związku z czym. Chyba po prostu nie wiedziałam co wpisać :). W ogóle w niektórych to wpisywałam to, co mniej więcej pasowało, np. w drugim z żabą wpisałam chains, tak usłyszałam, ale logicznie rzecz biorąc to mi się średnio wydaje poprawne :). A tak swoją drogą to interesuje mnie w jaki sposób oni liczą punkty. Z całości ma być 40, pytań było 32. Może coś liczą podwójnie... może 2 część... oby...bo chyba była najłatwiejsza :). I jak to jest z tymi literówkami, też się machnęłam w nylonie :)
mały offtop: czy na CAE można mieć jakąś część poniżej boardline?
Liczy się tylko średnia, byle było 60%.
THX

pytam bo z tego zo pamiętam to na FC można było mieć tylko jedną część poniżej 60% zaś całość >= 60% tak więc jeśli mieliśmy średnią dajmy na to 65% ale dwie części 55% to i tak nie zdawaliśmy...
uściślając, chodziło mi o całe CAE, a nie o poszczególne części listeningu.
pozdro
CAE wersja B 10.12 Łódź :)
1 część - moim zdaniem bardzo łatwa, wpisze odpowiedzi jak pamiętam, nie będą po kolei: chains, 1500 km, dry season(s?), sugar cane , hooks, bees, cooperation,
2 część - znowu łatwa, o dziwo: skin, soccer boots (?), championships, training college, 20, taxi drivers, nylon
3 część - średnia, ale bywało gorzej - friend suggestion, reassecośtam of his life values, pleased to have sth to occupy his mind, lack of freedom, to have less demanding job,
4 część - maSSakra!! - zawody jakie miałam - librarian, translator, cośtam manager, technical designer, journalist; a stosunki do komputera - saved space in my workplace, coś z crosschecking with other users, dislake the way some people use it, computer graphic is something I've learnt on my own,

Ogólnie wrażenie bardzo dobre, gorzej z organizacją. Jak pisałam firsta było to w sali na Matejki, dużo lepsze nagłośnienie, tutaj dwa głośniczki i gdyby nie interwencja innych piszących to mało by było słychać. Co więcej, mam przykry nawyk patrzenia na głośnik jak słucham, żeby czymś zająć oczy, a egzaminatorzy strasznie się za tymi głośnikami miotali :) co troszkę rozpraszało. Ale broń boże nie narzekam, jestem zadowolona :))
Part 4 to było jakieś kompletne nieporozumienie :)
Temat przeniesiony do archwium.