Jak wrażenia po dzisiejszym egzamie?

Temat przeniesiony do archwium.
31-55 z 55
| następna
moglby ktos z was mi powiedziec czy aby zdac np.use of english trzeba miec lacznie z 1-6 parts 60%?
mozesz miec nawet 0% z English in Use byleby w sumie ze wszystkich papers wyszlo 60%
Ja mam mieszane uczucia ... wiekszośc odpowiedzi zgadza mi sie z tymi co tu juz powpisywaliscie ale boje sie ze to i tak za mało bedzie zeby zdać. Zwłaszcza , że zupełnie nie wiedziałam jak napisac ten proposal i mam raczej zły layout, bo zaczęłam od wcięcia, a potem już ciurkiem bez zadnych akapitów, i nie wiem do teraz jak to miało byc. Z reszta drugi writing tez mam zły layuot, bo tak jakos bezmyslnie przepisywałam z brudnopisu, ze tez nie porobiłam akapitów :/ a pisałam porównanie o zakupach. a tam, nim wiecej o tym mysle tym gorzej.
Co do readingu, to z tą "konieczną lekcją" w Part3, to był ten podpunkt z experience?
nie, to byly dwa oddzielne, w kazdym razie ja zaznaczylam ten z experience bo koles w tekscie wspominal, ze dla wielu to bylo potrzebne, ale wydaje mi sie ze nie dal dokladnie do zrozumienia, ze konieczne (nie ma to jak 'co autor mial na mysli') :D
też napisałam 'run' i 'cover':D ja tam mysle ze jest ok:P
miało być chyba picturesque zamiast undepictable; nie ma takiego czegoś jak undepictable.

nie uznaja Ci 'number' (btw mialo byc sum of money), bo jesli juz to amount nie number.

powinno byc refund a nie will refound.
>miało być chyba picturesque zamiast undepictable; nie ma takiego
>czegoś jak undepictable.

obawiam sie, ze jest cos takiego, i to powszechnie uzywane :(
engee30: serio???? daj link do słownika, z chęcią sprawdzę, lub podaj, gdzie można takowe słowo odnaleźć...hm?
Basia, jestes na takim poziomie, ze musisz wiedziec, iz slowotworstwo w j. angielskim jest bardzo bogate w swoich wyborach (co wcale nie oznacza, ze jak czegos nie ma w slowniku to juz jest zle):

un- prefix o znaczeniu negacji
depict - zobrazowac/przedstawic w formie obrazu
-able suffix mowiacy o mozliwosci

stad mamy 'undepictable' - nie dajacy sie zobrazowac
I stad mamy takie slowa jak 'unputdownable'.

Poza tym w slowniku jest 'depictable', dodajac najczesciej wystepujacy w znaczeniu negacji prefix 'un-' otrzymujemy powyzsze.
To, ze jestem na takim poziomie nie zobowiązuje mnie do bycia wszechwiedzącym...

Pomimo Twojej nieuprzejmej uwagi, dzięki za info.
You must have misinterpreted my utterance, Basia - I never meant to offend you in any way, I just wanted to point out that word formation is a powerful means of language, and this is what you should already know.
Jeśli źle zinterpretowałam Twoją wypowiedź, to się tym po prostu nie przejmuj...chill out ;]
Aj tam - przestańcie już, bo to się robi wręcz unfuckenbeliveable...
(to zacne słowo jest w słowniku - w takim specjalnym z brzydkimi wyrazami - a ono przecież takie ładne, prawda? ;)
http://dictionary.cambridge.org/ polecam - to chyba źródło wiarygodne ;)
właśnie - tam nie ma "undepictable". Argument, że "un" jest najczęściej używane, też niczego nie przesądza - na tej samej zasadzie nie można powiedzieć "unhonest", a za to mówi się "dishonest"...
w tym samym slowniku Cambridge Online nie ma rowniez 'rebook' = 'make a reservation again' czy tez najnowzsze dzielo reklamowe Lindora 'Master Chocolatier since 1845' (mowie o slowie 'chocolatier')
Czy to ma oznaczac, ze te slowa sa niepoprawne, po tym jak ich w tym, czy innym slowniku, nie znalazlo sie? That's ridiculous!!!
oh, try to find 'ridiculous' after typing it in - you'll definitely get surprised ;)
Chodzi po prostu o to, ze slowo pisane jest szybsze od slowa mowionego z wiadomych wzgledow.
NAPRAWDE? mozna miec z czegos np. 40% jak z innych masz wiecej % i ze wszystkiego lacznie masz miec 60%????
jakos nie wydaje mi sie, chyba nie pozwola zdac egzaminu jak ktos nie umie mowic i dostanie 20%, ale za to robi reading na 90%... :/ chyba trzeba miec wszystkie czesci jako tako opanowane...
Slowa tego uzywa np Seth Lidstromberg - autor English Prepositions Explained, badz co badz znajacy troszeczke angielski.. ;) oto fragment:

In contrast, the distinction between 'depictable' prepositions (such as on) and 'undepictable' ones such as with, is a semantic categorization.
Mozna by mnozyc przykladow. Ksiazki typu "Plato - on the undepictable" slynnego znawcy filozofii starozytnej Grecji Owena itp, itp...
Nie rozumiem tych, którzy pamiętają 50 wpisanych przez siebie odpowiedzi. Wykorzystaliście ostatnie 15 minut na przepisanie ich sobie na mankiet czy jak???
Ha! Potęga stresu :). Ja po fce przez jakiś czas pamiętałam wszystkie zadania, każdą odpowiedź a,b,c i odpowiedzi jakie wpisałam :D.Tylko po co mi to było? ;)
Temat przeniesiony do archwium.
31-55 z 55
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie