Co sądzicie o "Upstream Advanced" ?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |
Cześć !!!

Mam zamiar rozpocząć solidne przygotowania do CAE jednak nie jestem pewny co do podręcznika z którego miałbym się przygotowywać. Słyszałem dość sporo dobrych opinii o Upstream Advanced jednak chciałbym i Was spytać się o zdanie. Czy mieliście może doczynienia z tym podręcznikiem...?
Co sądzicie o nim w porównaniu z innymi pozycjami do CAE ? I w końcu która książka jest według was najodpowiedniejsza do nauki na tym poziomie ? (mam na myśli samodzielną naukę). Prosiłbym również o Wasze zdanie odnośnie dobrej książki do gramatyki z wieloma ćwiczeniami( i oczywiście w miarę przystępnie napisanej).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc !!!
Nie mam tej książki, ale na pewno kupię ją w przyszłym czasie. Szkoda, że nie mogę ci poradzić, bo z tej książki nie korzystałam, ale moja starsza koleżanka stwierdziła, że ta książka jest GENIALNA, co już mnie zupełnie przekonało. Radzę Ci kupić, gdyż na innych forach były w większości dobre opinie o tej książce (dzięki nim ja sama przedkonałam się do kupna). A jeśli chcesz zobaczyć opinie innych, to nic prostszego - zajrzyj do działu na tej stronie zatytułowanego "podręczniki i słowniki". Jest tam pokazana okładka "Upstream Advanced" i komentarze dotyczące tej książki.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam :)
ehh, podreczniki typu upstream,opportunities,hotline,gold,project,inside out itp sluza do oglupiania ludzi i z nich jezyka sie nie nauczysz. Ja ci radze ogladac duzo telewizji typu BBC, CNN, czytac ksiazki w oryginale i gazety a slowek ucz sie uzywajac supermemo. To tylko taka mala rada ale rob jak chcesz :P
A gramatyka i poprawne uzywanie roznych struktur samo przyjdzie, co?? Wiekszosc z nas nie jest juz malymi dziecmi, ani tez nie jest otoczona jezykiem po pare godzin na dobe. Cos takiego moze sie udac tylko przy conamniej kilku godzinach sluchania/czytania/ogladania dziennie i przy bardzo rozbudowanej intuicji jezykowej, ktorej posiadaczami niestety wiekszosc z nas nie jest. Uczac sie jezyka wtornie jestesmy zmuszeni do korzystania z metot mniej lub bardziej, ale jednak tradycyjnych. Bo to co uslyszymy mozemy najzwyczajniej w swiecie zle zinterpretowac, powtarzac i w koncu utrwalic blad. Jezyk zawsze posiada reguly, a od nich wyjatki i nie musimy ich odkrywac - od tego sa podreczniki. Cala reszta powinna nam pomoc poprawnie uzywac tego, co poznalismy dzieki podrecznikowi. Dobrze wylozona teoria + zywy jezyk to najlepszy zestaw, duzo lepszy i skuteczniejszy niz kazdy z nich z osobna. Nie dajmy sie zwariowac, o zasadzie zlotego srodka nikt nie slyszal?
to nie zmienia faktu ze te ksiazku sa do d***. Oczywiscie trzeba sie uczyc gramatyki ja sam tez sie uczylem z ksiazek. Jednak sa do tego osobne ksiazki zawierajace sama gramatyke i nie trzeba kupowac takiego gow** zeby miec 5 stron grammar summary i 100 stron nikomu nie potrzebnych cwiczen. Te ksiazki sa robione pod katem szkol jezykowych do ktorych chodzi wiekszosc osob uczacych sie jezyka i wiekszosc marnuje tam zycie.
Ja nie ucze sie angielskiego na kursie, tylko samodzielnie. I korzystam z podrecznika (self study), ksiazki do gramatyki, supermemo, gazet, BBC itd. Podrecznik zawsze jest baza, dzieki ktorej nic nie zostanie pominiete. Reszte materialow dobieram samodzielnie i dobrze na tym wychodze. Ale podrecznik jest niezbedny wlasnie przez jego przemyslana strukture i roznorodnosc tematow, ktorej nie moge sobie zapewnic, gdyz wybieram artykuly prasowe, prgramy w TV kierujac sie zainteresowaniami. Gdyby nie podrecznik slownictwo z wielu dziedzin byloby mi obce, a tak nie jest :)
witam

czesto slysze taka opinie ze niektore podreczniki sa wtorne, nie nadaja sie ,wyrzycanie pieniedzy itd. tez mysle o CAE i tez mam problem. a moze wy mi pomozecie. w co sie zaopatrzyc zeby wszystko umiec i niczego nie przeoczyc?? napiszcie prosze ! czy ten upstream advanced ktorym sie zachwycamy jest wystarczajacy? czy cos do niego jeszcze? jak to jest? napiszie prosze. nie chce popelnic pomylki zakupujac mase ksiazek ktore powtarzaja po innych i nic nowego nie wnosza. prosze
1 kursowka i nie wiecej. Tytulow dobrych jest calkiem sporo, polecam oprzec sie na tych ambitniejszych - wg mnie dobre to: Upstream, Focus on CAE, Objective CAE, CAE Cambridge Course (troche podstarzale wyglada, ale jest OK). Jest duzo ksiazek rozwijajacych slownictwo - Wordbuilder, Advanced Vocabylary in Use, oczywiscie SuperMemo. Nie zaszkodza rowniez ksiazki prof. Misztala i inne z tej serii ze strzalkami wyd. WSiP (pomijajac testy do matury ;)), Oxford wydal rowniez ksiazki Listening&Speaking i Writing&Use of English (nie pamietam dokladnych tytulow). Z calej tej masy wybierz 1 ksiazke na kazdy ze skillsow - kursowka gl. do readingu (uproszczenie, wiem), gramatyka (Hewings, Vince itp.) do UoE, Listenig&Speaking i jakas ksiazke do writingu. I jeszcze cos do slownictwa, wlasnie albo Wordbuilder, albo Misztal (bez porownania tanczy) albo Voc in Use. + supermemo :)
Może książki są zbędne, ale bez nich nie ma szans na zdanie lepiej niż na C. Jak chcecie powalczyć o A, to koniecznie trzeba mieć książkę. Moja babka z angielskiego mówiła że Objective jest do bani, a Upstream, co ja moge potwierdzić, to naprawdę świetna książka, najlepsza jaką kiedykolwiek miałam z angielskiego. Co do gramatyki, to polecam Michaela Vince'a Advanced. No i oczywiście masa testów to podstawa, bez tego ani rusz!
ble
ok testy wiadomo...ale jakie?zasiadam do nauki do CAE bo rownolegle robie mase innych rzeczy, teraz po prostu chce ten angielski odswiezyc i zafundowac sobie mega dawke.
wiec jakie testy jakies tytuly, wszystkie jakie sa niezbedne.prosze napiszcie
Mowcie sobie co checie mi sie ksiazki Upstream bardzo podobaja daja tam podobne cwiczenia jak na prawdziwym egzaminie a nie jest tak ze robisz ciagle te same testy. Oczywiscie wazne jest zeby bardzo duzo czytac, sluchac i mowic ale bez ksiazki nie da sie zdac, chyba ze odkad nauczyles sie mowic mowisz po angielsku.
prosze wymiencie tytuly jakis testow. wypiszmy tu jakis w ogole zestaw takich najlepszych niezbednych.

no kochani! ja sie na razie w podreczniki zaopatruje stad ta prosba
mowimy tu oczywiscie o upstream advaned VIRGINII EVANS tak?
chce sie upewnic bo tak wychwalacie moze czegos nie wiem:)
jak jest z odpowiedziami do tej ksiazki i cwiczen UPSTREAM? sa zalaczone czy jest oddzielnie klucz. macie ten klucz?
napizcie czy macie klucz do tej ksiazki UPSTREAM ADVANCED . to bardzo wazne. zaplace.
klucz jest w Teachers Book
odzielnie chyba nie mozna kupic
ja go nie mam
Mam prośbę: czy ktoś wie, ile kosztuje "Upstream Advanced"?
Upstream Advanced

Komponenty dostępne w ofercie :
Student's Book 58.00


Teacher's Book 39.00


Workbook 33.50


Companion 24.90


Class Cassettes (set of 5) 70.00


Class Audio CDs (Set of 5) 85.00


Workbook Cassettes (Set of 2) 34.00


Workbook Audio CDs (Set of 2) 38.00


Student's Cassettes (Set of 2) 34.00


Student's Audio CDs (set of 2) 38.00
Mam pytanie. Czy kupując sobie tę książkę i teacher's book do niej aby móc samą siebie sprawdzać, muszę kupywać wszystkie te kasety? Bo ja tego nie rozumem? Czym się różni class cassette od student's cassette itp Poprostu kupując tę książkę chciałabym mieć wszystkie listeningi do niej i tyle. Obojętnie kaseta czy CD, ale widzę, że tyle tego jest... O co tu chodzi'/?
Aha i dlaczego class cassettes i CDs są droższe od tych dla students?

Z góry dziękuję za odpowiedź
lepiej kupic class cassettes , poniewaz tam wszystko. (student cassettes to tylko nagrania głownych readingów).
Acha :) Dziękuję za oświecenie mnie :)
Pozdrawiam
Dzięki, Niezapominajko! Wyczerpująca i fachowa odpowiedź;)
No cóż. Od ostatniego wpisu minęło już troche czasu. Coraz więcej osób jak sądzę korzysta z tej książki. Napewno macie jakieś zdanie na jej temat. Podzielcie sie swoimi spostrzeżeniami z innymi. Ja osobiście słyszałem że jest to bardzo dobra pozycja. A wy co o niej sądzicie ????

Proszę każdego kto miał z styczność z tą książką o parę słów (za i przeciw) na jej temat !!! :D

Pozdrawiam
Czesc. Musze bardzo pochwalic podrecznik do CAE Upstream Advanced. Jest bardzo przystepnie napisany, sensownie, zawiera bardzo duzo idiomow, kolokacji bez ktorych nie warto pokazywac sie na CAE...
Bardzo mi pomogl ten podrecznik. Bardzo wzbogaca słownictwo. Cwiczenia do ksiazki polecam rowniez.
Materialu jest naprawde sporo i trzeba być syatemaycznym w jego przerabianiu.
Genialnie zrobione sa writingi!!!(polecam!)
Oprocz Upstream polecam również podrecznik "Objective - self study student`s book, CAE", bardzo dobra pozycja, tez z górnej pólki.
pozdrawiam
W teacher`s Book sa odpowiedzi. Ja mam skserowane odp do cwiczeń, mam też jakies do książki.
Upstream Advanced jest naprawde spoko.sama pracuje z ta ksiazka na dodatkowym angolu.uwazam,ze ta ksiazka jest jedna z najlepszych na polskim rynku jezeli chodzi o CAE,bomba,sam sie przekonaj,
ujmę to tak- książka jest dobra, ale i tak nic ci ona nie da, jeżeli nie będziesz się uczył sam z jeszcze dodatkowych źródeł. przez rok z niej korzystałam i mogę stwierdzić, że choć jest naprawdę dobra- może najlepsza? nie wiem- to i tak jest tylko absolutnym MINIMUM potrzebnym na tym poziomie. on naprawdę wymaga dziesiątek (setek?) różnych wyrażeń, idiomów itp. itd. i w ŻADNYM podręczniku nie będziesz nawet miał 90% tego, co jest potrzebne. ale podręcznik w każdym razie polecam;)
Ja również uważam że to bardzo dobra książka ale też trochę trudna; unity są na różne tematy i powiem szczerze ,że jeśli przerobisz tą książkę solidnie to zdasz napewno; polecam również companion do tej książki i oczywiście kasety. Jeżeli chodzi o testy to najlepiej kup sobie CAE practise test plus 1 lub 2 są bardzo dobre, wydawinctwo longman i już można się uczyć samemu.
Powodzenia
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe