samoksztalceni

Temat przeniesiony do archwium.
zdalem w czerwcu 03 fce i wlasnie ucze (a przynajmniej proboje) sie dalej
i chcialem prosic o rade- czy da sie samemu do CAE nauczyc? mam ksiazke Advanced languag practice M.Vince i pracuje z nia troche(tak ok 1h dziennie) prose o rade - kontakt
moje [gg] dzieki
NIECH KTOS COS NAPISZE
piszcie!
tu
mi się wydaje że można spokojnie przygotować się samemu. Ale to przygotowanie powinno składać się z kilku części:
1. gramatyka - dobra książka gdzie są wytłumaczone wszytskie kruczki i duża ilośc ćwiczeń -np. Vince
2. słownictwo - codziennie np. 5 słówek czy zwrotów - po prostu wzięte ze słownika na chybił trafił czy takie na któe trafiliście czytając książke - wystarczy rozejrzeć się dookoła i sprawdzić czy potrafimy nazwać wszystkie przedmoioty dookoła siebie, przetłumaczyć np. jakiś polski zwrot usłyszany w radiu itp.
3. reading - dobra i ciekawa dla nas książka po angielsku - najlepiej czytać każdy rozdział 2 razy - 1 ciągiem żeby złapać sens, 2 ze słownikiem sprawdzając co ciekawsze a nieznane nam słówka
4. testy z egzaminów z poprzednich lat - chyba najważniejsza część, zdobyć ich jak najwięcej i rozwiązywac na okrągło
5. listening - słuchać BBC czy czegoś takiego
6. writing i speaking - jeśli nie masz żadnego znajomego z biegłym angileskim który może ci pomóc i sparwdzić writing to są 2 wyjścia; poznac kogoś w inteneice jakiegos Anglika czy coś i poprosić o sprawdzanie ci np. 1 pracy na 2 tygodnie lub wykupić sobie co jakiś czas godzinę czy dwie korepetycji - tylko po to by sobie trohę pogadać itp. Do gadania przyda się też osoba która tak jak y zdaje dany egzamin.
Powodzenia
A gdzie zdobyć testy z poprzednich lat ??
moim zdaniem uczenie się słówek na chybił trafił jest nieskuteczne, bo najłatwiej zapamiętać słowa nie wyrwane z kontekstu, czyli znalezione w tekście
możemy w słowniku trafić na słowa, których używa się bardzo rzadko, na które możemy nigdy nie trafić
>zdalem w czerwcu 03 fce i wlasnie ucze (a przynajmniej proboje) sie
>dalej
>i chcialem prosic o rade- czy da sie samemu do CAE nauczyc? mam
>ksiazke Advanced languag practice M.Vince i pracuje z nia troche(tak
>ok 1h dziennie) prose o rade - kontakt
>moje [gg] dzieki
witam!
jestem w identycznej sytuacji: FCE zdane w czerwcu i sama próbuję coś robić do Advanced:)
Gorąco polecam książke ENGLISH VOLCABLUERY IN USE ADVANCED
testy - można kupić w księgraniach językowych, znaleŸc np. w bibliotece British Council czy w internecie (strona flo-jo).
dzieki Iza to zaGGadaj kiedys do mnie to powalczymy razem z CAE :)
bo u mnie troche cienko z samodyscyplina...
Mysle, ze przy duzej samodyscyplinie da sie. :) Ja sie skonczylem uczyc w szkole na poziomie srendiego FCE, po roku jestem na poz. pre-CPE. Duzo pracy i bedzie OK. Do slowek najlepiej supermemo. Mozna nawet 100 dziennie nie zameczajac sie na smierc.
Pozdrawiam
Lukasz
Uważam, że samodzielne przygotowywanie się do egzaminu takiego jak CAE to bardzo normanla rzecz. Oczywiście konieczna jest jakaś podstawa, czyli np. zajęcia językowe na studiach. Ja angielskiego uczyłem się ostatnio 5 lat temu, na studiach licencjakich.

Do CAE przygotowywałem się sam, w następujący sposób:
- Super Memo - słówka, idiomy, phrasal verbs
- Telewizja BBC - osłuchanie się z językiem
- dużo robienia testów z ubiegłych lat !!! - to najważniejsza rzecz, ponieważ pozwala zapoznać się ze strukturą egzaminu, sposobem myślenia egzaminatorów i haczykami, które można napotkać
- książki z przykładami w rodzaju \"Focus on CAE\"
- dwa albo trzy razy byłem na konwersacji z moim nauczycielem ze studiów

Rezultat: Ocena A (2x exceptional, 3x very good)

Wszystkim zdającym życzę powodzenia.
cześć, też uczę się sama. do mnie też możecie zagadać czasem :-) [gg]
Chociaż jestem jednym z największych fanów SuperMemo chciałbym Wam zaproponować inna, równie skuteczną metodę nauki słówek. Słownik Young Digitala ma opcję testowania słówek, która tylko pozornie jest słabsza od SuperMemo. Każde sprawdzane słowo, które wydaje nam się ważne mozna zapisać do zbioru tzw. Testera. Później mozna sprawdzać znajomość tych słowek programem Tester. Słowa ocenione na 5 są wykreślane, przy każdym następnym sprawdzaniu zbiór Testera jest uzupełniany. Można tak ustawić parametry Testera, by codziennie o tej samej porze automatycznie wywoływał się Tester. Jest to nieoceniona pomoc przy czytaniu książki lub artykułu w języku angielskim. Uczymy się w ten sposób tylko tych słówek, które są nam potrzebne i tylko wtedy, gdy są nam potrzebne.
czy mozecie mi wytlumaczyc czym jest super memo i cala reszta, jak domniemywam, srodkow, ktore ulatwiaja zapamietaywanie slowek?
>czy mozecie mi wytlumaczyc czym jest super memo i cala reszta, jak
>domniemywam, srodkow, ktore ulatwiaja zapamietaywanie slowek?

SuperMemo to metoda zapamiętywania dużej ilości krótkich informacji i program, który to pozwala realizować. Metoda ta została opracowana na podstawie wieloletnich badań procesów zapamiętywania o zapominania.
Najlepiej sprawdza się w przypadku nauki jezyków obcych.

Program SuperMemo składa się jakby z dwóch niezależnych części: programu właściwego [był kiedys taki dowcip \"pies ogólnowojskowy składa sie z przewodnika, smyczy, kółka łączącego, obroży i psa właściwego\" :)) ] i tzw bazy wiedzy.

Obecnie można kupić i wykorzystać przy nauce następujace kursy Supermemo:

SuperMemo FCE, SuperMemo Basic English, SuperMemo Power Words i SuperMemo Advanced English Speedup!.

Więcej możesz o tym poczytać na stronie www.supermemo.pl - po polsku i www.supermemo.com - po angiielsku.
czesc. czy moglabys mi konkretnie podac strone Internetowa gdzie mozna zobaczyc te przykladowe testy- badz sciagnac.

ps. czy ktos ma zamiar zdawac Cae w maju 2004? i z jakich ksiazek sie uczycie? ja obecnie przerabiam Vince(II) i golda do II certyfikatu. oczywiscie czytam National G. i słucham regularnie tekstów. mama juz fce. oczywiscie zdanie cae nie jest nie waidomo czy ale jeszcze sie nie orientuje ile jeszcze przede mna:). podajcie jakies fajne strony z testami z ang jesli wiecie:) moj numer [gg]
>pre-CPE. Duzo pracy i bedzie OK. Do slowek najlepiej supermemo. Mozna
>nawet 100 dziennie nie zameczajac sie na smierc.

Mam ok. miesąca do egzaminu i chwycę się każdego sposobu, żeby polepszyć swój inglisz. To supermemo to ponoć system planowania,
czy można więc naprawdę osiągnąć taki rezultat? Czy powinnam to kupić?
Proszę, odpowiedzcie!
Uwaga zauważyłem dziwnie zachowujących się ludzi w Warszawie to mogą być ludzie Billadena bo wyglądają niewinne a są bardzo niebezpieczni dla otoczenia. Prawdopodobnie są finansowani przez Alkaidę i jest ich aż ponad 460 a być może dużo dużo więcej. Podczas obserwacji tych nieludzi szczególną ostrożność musi zachować biedniejsza część społeczeństwa, bowiem właśnie Oni są celem ataku tych krwiopijców. Ostrzegam, że trzeba się mieć na baczności i ciągle ich obserwować, bo mają bardzo klejące ręce. Jak poinformował mnie specjalny agent do spraw zagrożeń w Polsce ustalono prawdopodobną lokalizację spotkań tych nieludzi. Swoją strategie niszczenia kraju ustalają w takim dziwnym budynku w Warszawie, który nazywa się sejm a ich przywódca nic nie robi tylko likwiduje kolejne miejsca pracy. Uważajcie na nich i nie spuszczajcie ich z oka.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe