Proszę o opinie weteranów

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
mam pewne pytanie dotyczące CAE, a mianowicie ile czasu w przybliżeniu powinno zająć przygotowanie się do tego certyfikatu. Wiem, że Ci którzy troszkę dłużej zajmują się angielskim lub po prostu myślą logicznie wybuchną śmiechem. Bo niby kto ma wiedzieć jakie są czyjeś ambicje, zdolności, zaangażowanie. Zdaje sobie z tego sprawę...Mimo wszystko jakakolwiek odpowiedź w tym względzie , nawet krytyka będzie mile widziana

By rozjaśnić sprawę mogę powiedzieć, że przygotowuję się obecnie do matury rozszerzonej z języka angielskiego. Mój poziom to powiedzmy B1/B2.
Nie chcę zawyżać swoich umiejętności. :)

Jednak już w czerwcu chciałabym rozpocząć naukę pod kontem CAE. Wydaje mi się , że to odpowiedni moment, do końca września mam wakacje, mogę poświęci naprawdę dużo czasu na angielski. Co więcej wybieram się do UK by mieć kontakt z żywym językiem.

Tak więc, ile czasu (orientacyjnie) począwszy od czerwca potrzebuje by zdać CAE.

Proszę, opiszcie mi swoje doświadczenia.

Z góry dziękuję za pomoc


edytowany przez prompter: 16 paź 2013
Witam. Jezeli bys miala powiedzmy zajecia po 1,5h dwa razy w tygodniu to przypuszczam, ze zajelo by Ci to ok. 2 lat. Poniewaz poziom CAE jest dosc rozny od poziomu Matury Rozszerzonej z j. angielskiego, a rozumiem, ze chcesz zdac na B lub A :)
gdzies czytalam ze do FCE potrzeba 600 godzin study, wtedy do CAE trzeba dodac 3[tel]wiecej.
Ja potrzebowałam 2 lat od poziomu FCE, 2 razy w tygodniu po 1.5 godz. w szkole językowej plus praca własna. Jeśli wybierasz się do UK pewnie pójdzie ci szybciej:) Wszystko zależy od tego jak bardzo jesteś zmotywowany.