CAE bez FCE??

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! mam do was takie pytanie.. czy można zdawać CAE nie mając FCE???(chodzi mi o sytuację że w ogóle nie podchodziłam do FCE a nie że oblałam)
Wiem,że z FCE poradziłabym sobie tylko nie wiem czy w ogóle mam podchodzić, skoro CAE jest certyfikatem o większym znaczeniu - a w przyszłości i tak chciałabym zdawać CAE. Proszę tylko bez komentarzy w stylu \'lepiej nie przeceniaj swoich możliwości i zdawaj FCE\' bo nie potrzebuję tego na potwierdzenie mojej znajomości języka(jestem na anglistyce i na to będę mieć papierek:)), za to wiem, że jeśli chce się studiować za granicą, często wymagane jest posiadanie CAE. Bedę wdzięczna za każdą informację:)
nie jest Ci potrzebne FCE do zdawania CAE. Pewne źródło. Pytałam w Katowickim ośrodku gdzie zdaje się te egzaminy. Też mam taki plan. Pozdrowienia i powodzenia.
Hej! dzięki wielkie:) Też życzę powodzenia:)
Na twoim miejscu zdawałabym najpierw FCE. Ja zrobiłam innaczej. Najpierw CAE i trochę się zawiodłam, a dlaczego to sama sobie odpowiedz
Pewnie że możesz ale musisz być pewna że umiesz!!!!!!!!
Pozatym jak będziesz miała już FCE za sobą to łatwiej będzie Ci pokonać stres.
Będziesz miala pojęcie na czym tak dokladniej to polega.
Największy stres jest prawie zawsze przy speaking-u.
Ale jeśli jesteś pewna swoich sił to zdawaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.s Tylko dobrze się przygotuj bo jeśli będziesz chciala studiować za granicą to dobrze jest mieć na certyfikacie ocene B. I jeszcze jedno CAE stopniem trudności jest bardziej zbliżony do CPE niż FCE>

Chcieć to móc życze-powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pewnie ja zdalem CAE i nie mam fce :D wg mnie lepiej sie poduczyc do cae niz tracic kase na fce :) zdrowko!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Nauka języka