Rady na tydzień przed egzaminem?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś, kto już zdał CAE bądź CPE, albo po prostu myśli, że mogłby pomóc ma jakieś sugestie na co poświecić ostatni tydzień przed egzaminem? Oczywiście robienie testów typowo egzaminacyjnych to podstawa, ale co jeszcze? Coś powtórzyć? Jak sądzicie?

Pozdrawiam
No chyba już w 90% (conajmniej) pozamiatane :). Ale tak przez następne 3-4 dni pooglądaj angielska TV bez przerwy dziennie nawet 5 h. Spróbuj polecam! I ze 2 dni przed egzaminem - nic. relaks. Mając listening będziesz wyłapywał wszystko jak sokół.

Ze słów to dobre są takie wytrychy
as far as, as for me, gg-like device (myślnik + like) no nie wiem co jeszcze,I beg to differ, I coulnd't agree with you more etc.

Takie zwroty idiomatyczne które większość luminarzy pewnie uważa za zbędne :P
No, jak mam później, wyłapywać wszystko jak sokół to chyba się skuszę...;) Ale mam ważne pytanie - czy Ty faktycznie OGLĄDAŁEŚ BBC, czy po prostu miałeś włączony tv i angielski "leciał w tle". Ja staram się oglądać ale bardzo szybko się nudzę śledząc po raz kolejny te same wiadomości lub perypetię brytyjczyków, którzy projektują swoje ogródki. Ale jeśli w Twoim przypadku poskutkowało uważne oglądanie to się zmuszę...

Co do idiomów, to chyba zmora większości osób uczących się angielskiego i wiadomo, że trzeba je jakoś przyswajać, ale tego jest mnóstwo i jest bardziej prawdopodobne, że trafi się na ten, którego się nie zna, niż odwrotnie. Dlatego, nie poświęcam temu zbyt dużo czasu. Raczej do ostatniej chwili powtarzam słownictwo bo to może przeważyć na Readingu - np. notwithstanding, spotkany w jednym z testów (dla niewtajemniczonych, oznacza on "pomimo to"...
jak mawiala moja nauczycielka z rosyjskiego: Czego sie nie najesz, tego sie nie nalizesz:P

jeszcze ze 2 dni mozesz cos pokuc, ale potem daj sobie na wstrzymanie

z praktycznych rad to :

-egzamin jest baaardzo dlugi i meczacy, wyspij sie dobrze na te kilka dni przed
-rano zjedz dobre sniadanie( ale nic ciezkiego)
-miedzy czesciami egzaminu bedzie z 30min przerwy, nie rozmawiaj w czasie jej trwania o egzaminie, ani o pytaniach- idz na obiad albo kawe
-na 7-8min przed koncem danej czesci przerwij pisanie i zacznij przepisywac to co masz na arkusz odpowiedzi (NIKT CI POTEM NIE DA CZASU NA PRZEPISYWANIE)
- to juz pewnie wiesz: jak czegos nie napisalas to strzelaj, nie ma ujemnych punktow


powodzenia, trzymam kciuki

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia