zestaw podręczników

Temat przeniesiony do archwium.
W tamtym roku skończyłem dwuletni kurs przygotowujący to FCE, chociaż do samego egzaminu nie podchodziłem. Teraz chciałbym trochę przyśpieszyć i "wejść" na poziom CAE samodzielnie. W oparciu o wasze opinie wybrałem cztery podręczniki. Zamierzam je kupować stopniowo, bo to jest jednak niemały wydatek :).

* M. Vince, 'Advanced Language Practice'
* 'CAE Testbuilder' (wyd. Macmillan)
* 'Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency' (wyd. Longman)
* 'Advanced Writing with English in Use (wyd. Oxford UP)

Pytanie czy ten zestaw jest odpowiedni dla osoby uczącej się samodzielnie bez nauczyciela :) i czy pomoże mi osiągnąć solidny poziom CAE (chociaż jak na razie do tego egzaminu też nie zamierzam podchodzić). Proszę o uwagi na temat tych pozycji i ewentualnie kolejności ;).
zestaw w sumie niezły.
zaczęłabym od Vince.
możesz mieć tylko problemy z ćwiczeniem writingu, no bo to ktoś powinien ci sprawdzać.
Hmmm...A może lepiej zacząć od innej książki-podręcznika.
Bo to co tutaj wymieniasz to raczej materiały powtórkowe a nie wprowadzające i utrwalające informacje.
Co do tej pozycji:
Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency'
>(wyd. Longman)
Wiem,że jest popularna ale jeśli chodzi o gramatykę wprowadza często więcej zamieszania niż porządku w dotychczasową wiedzę uczącego się.
Może lepiej zaopatrzyć się w podręcznik Ready for CAE albo w Upstream Upper Intermediate albo Advanced?
Właśnie tego się obawiałem. Potrzebuję czegoś, co by mnie nauczyło gramatyki, a nie sprawdziło wiedzę (której nie ma), ale jednocześnie nie było zbyt łatwe, żeby nie tracić czasu. Czy ten podręcznik, który podajesz spełnia te kryteria? :)

Niestety takie są uroki samodzielnego uczenia, że nie ma kto writingu sprawdzić, ani nie ma z kim poćwiczyć konwersacji. No, ale zawsze można komuś zapłacić za hurtowe posprawdzanie prac :).
ale Vince całkiem nieźle tłumaczy też gramatykę.
Ready for CAE jest bardzo porządny i uporządkowany,no i dla samouków dostępny z kluczem odpowiedzi a nie jedynie z drogim teacher's bookiem.
Jeśli chodzi o gramatykę i słówka-owszem uzupełniam go Vincem,CPE Use of English,Graver'em i czasem gdy ktoś ma spore zaległości dochodzi do tego Murphy i Grammarway 4.
I na początek po FCE z reguły polecam te 2 ostatnie książki bo są naprawdę porządne i uczą krok po kroku a nie wszystkiego na raz.Do syntez trzeba mieć już jakąś wiedzę.A jak są braki to z syntez mało się wynosi.
W Grammarway gramatyka jest tak rozebrana na składniki pierwsze i jest tak dużo ćwiczeń,że dokładniej się już chyba nie da.No i jest wersja z kluczem.
Witam jeszcze raz. Dziękuję za wszystkie porady.
Chciałem poznać opinie innych użytkowników na temat Ready for CEA, ale jakimś dziwnym trafem nie ma jej w spisie podręczników. Będę musiał polegać na pańskiej opinii, Corazón ;).
To znaczy, jeśli dobrze rozumiem, optymalny zestaw dla samouka to:
* zacząć od Ready for CEA + klucz jako osobne wydawnictwo
* rozszerzyć Vincem
* następnie CPE Use of English (czy to nie za wysokie progi? :))
* Advanced English Practice Gravera (nie jest wycofany z druku?)
I te podręczniki, króre podałem na początku sobie odpuścić?
Pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa